۰ نفر
۲۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۲

تعدادی از روزنامه‌ها شامل حیات نو، اسرار، همبستگی، آفتاب یزد، خبر و جمهموری اسلامی، امروز در دکه‌های روزنامه‌فروشی خیابان انقلاب تهران موجود نبودند.

تعدادی از روزنامه‌های سراسری شامل حیات نو، اسرار، همبستگی، آفتاب یزد، خبر و جمهموری اسلامی، امروز در دکه‌های روزنامه‌فروشی خیابان انقلاب تهران موجود نبودند که در پیگیری‌ها مشخص شد، برخی از آن‌ها ازجمله روزنامه‌های آفتاب یزد، حیات نو و خبر اصلا منتشر نشده و جمهوری اسلامی نیز با تاخیر منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، حمید قزوینی - سردبیر روزنامه حیات نو - در گفت‌و‌گو با ایسنا با تایید منتشر نشدن این روزنامه گفت: شب گذشته نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دادستانی کل کشور با حضور در چاپخانه‌ی روزنامه، از چاپ بعضی مطالب جلوگیری کردند و نسبت به درج برخی تیترها و مطالب انتقاد داشتند.

وی ادامه داد: آن‌ها خواستار اصلاح مطالب و تیترها شدند، اما روزنامه این موضوع را نپذیرفت و منتشر نشد؛ این مطالب بخشی از اظهارات مربوط به یکی از کاندیداهای ریاست جمهموری بود.

اما منصور مظفری - مدیر مسوول روزنامه آفتاب یزد - نیز درباره به چاپ نرسیدن روزنامه به خبرنگار ایسنا گفت: تیتر یکی از اخبار روزنامه به اظهارات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری مربوط بوده که گفته‌های وی را از سایت منسوب به این کاندیدا نقل کرده بودیم، اما در چاپخانه از چاپ این مطلب و تیتر آن ممانعت شد. ما هم به‌دلیل اینکه به لحاظ فنی امکان و فرصت تغییر مطلب را نداشته و به مطلبی که ارایه شده بود اعتقاد داشتیم، این کار را انجام ندادیم که این موضوع موجب شد امروز روزنامه به چاپ نرسد.

او تصریح کرد: از طرفی ما به این دلیل که تغییر تیتر در چاپخانه نیز به یک رویه تبدیل نشود، این کار را انجام ندادیم؛ زیرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ما خواست که یا تیتر را تغییر دهیم یا روزنامه را توزیع نکنیم که ما درخواست دوم آن‌ها را یعنی توزیع نشدن روزنامه را پذیرفتیم.

روزنامه "خبر" هم طبق آنچه بر روی سایت اینترنتی این روزنامه اعلام شده، به دلیل پاره‌ای مشکلات فنی منتشر نشده است و فردا پنجشنبه هم منتشر نمی‌شود.

تماس با مسوولان روزنامه‌های "اسرار" و "همبستگی" برای جویایی علت منتشر نشدن یا توزیع نشدنشان تا لحظه مخابره این خبر امکان‌پذیر نشد، اما در تماس با روزنامه جمهوری اسلامی اعلام شد که چون این روزنامه در 18 صفحه منتشر می‌شده و شماره‌ی امروز آن در 12 صفحه منتشر شده است، این امر به‌دلایل فنی به تاخیر در انتشار روزنامه و درنتیجه توزیع نشدن آن در برخی مناطق انجامیده است.

چند روز پیش هم روزنامه‌ی اعتماد ملی اعلام کرد، به‌دلیل تغییر در برخی مطالب و تاخیر در انتشار یکی از شماره‌های آن، در برخی از نقاط و ازجمله شهرستان‌ها توزیع نشده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 10989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =