۰ نفر
۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۷

متهمانی که با سلاح سرد از شهروندان تهرانی زورگیری می کردند ‏ ، با شکایت مالباخته توسط ماموران اداره آگاهی تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شدند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ‏ ، ماجرای دستگیری متهمان زور گیر از آنجا در دستور ماموران آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که جوان مالباخته ای با مراجعه به کلانتری 151 یافت آباد به مأموران گفت : در حال تردد با موتورسیکلت بودم که ناگهان دو جوان زورگیر با استفاده از چاقو و قمه اقدام به زورگیری موتورسیکلت کرده و از محل متواری شدند.


پرونده در پایگاه پنجم پلیس آگاهی :


با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور آقای سلیمانی فر ، دادیار شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .


اظهارات مالباخته :


مالباخته پس از حضور در پایگاه پنجم ، در تشریح ماجرای سرقت به کارآگاهان گفت : ساعت 19:00 بیست و دوم مهرماه با موتورسیکلت در خیابان مهرآبادجنوبی - خیابان شهیدان اسماعیلی در حال تردد بودم که ناگهان دو جوان ناشناس با یک دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 به من نزدیک شدند و مرا مجبور به توقف کرده و با گذاشتن قمه و چاقو در زیر گلویم ، اقدام به زورگیری موتورسیکلت و مبلغ یک میلیون تومان پول همراهم که برای پرداخت به دایی ام ، از سوی مادرم به من داده شده بود ، کرده و پس از سرقت به سرعت از محل متواری شدند .


بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار و شناسایی مجرمان سابقه دار :


کارآگاهان پایگاه پنجم در تحقیقات خود ، با چهره نگاری و تهیه چهره ای فرضی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه زورگیری و کیف قاپی به هویت بهروز . غ ( 19 ساله ) شدند که پیش از این در سال 87 نیز به خاطر کیف قاپی و زورگیری دستگیر و روانه زندان شده است .


مالباخته با مشاهده چهره متهم وی را به صورت 100 درصد مورد شناسایی قرار داد و به کارآگاهان اطمینان داد که "بهروز . غ" همان فردی است که با استفاده از چاقو و قمه اثدام به زورگیری موتورسیکلت از او کرده است .


شناسایی و دستگیری متهمان :


با شناسایی "بهروز . غ" به عنوان یکی از متهمان پرونده ، شناسایی مخفیگاه و محل های تردد متهم در دستور کار کارآگاهان پایگاه پنجم قرار گرفت .


با انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد که بهروز . غ به همراه جوان دیگری به نام "پیمان . ت" در "پارک واوان" واقع در قلعه میر تردد داشته و اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر شیشه پیدا کرده اند .


کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود موفق به شناسایی مخفیگاه "بهروز . غ" در جاده ساوه - سه راه آدران شده و مراقبت های پلیسی از این محل را جهت شناسایی متهم متواری آغاز کردند .


در آخرین روزهای آبان ماه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که بهروز پس از چندین روز به مخفیگاه خود بازگشته ، ضمن انجام هماهنگی های قضایی و اخذ نیابت قضایی به مخفیگاه متهم رفته و وی را در ساعت 6 بامداد مورخه 27/08/1389 دستگیر کردند .


با دستگیری بهروز ، وی بلافاصله به زورگیری موتورسیکلت اعتراف و پیمان . ت را به عنوان همدست خود معرفی کرد . با شناسایی مخفیگاه پیمان در سه راه آدران وی نیز ساعاتی پس از دستگیری بهروز ، دستگیر شد .


با انتقال متهمان به پایگاه پنجم و دعوت از مالباخته ، هر دو متهم مورد شناسایی قرار گرفته و در ادامه تحقیقات پلیسی به زورگیری و کیف قاپی در مناطق غرب و جنوب غرب تهران بویژه در مناطق مهرآباد جنوبی ، تهرانسر و آزادی اعتراف کردند .


متهمان در اعترافات با اشاره به تأمین هزینه خرید شیشه به عنوان انگیزه سرقت هایشان به کارآگاهان گفتند : پس از سرقت موتورسیکلت آنرا به فروشنده مواد تحویل دادیم و قرار شد تا او نیز به ازای برداشتن موتورسیکلت ، شیشه مورد نیاز ما را به مدت 15 روز تأمین نماید .


سرهنگ علی اکبر اسدی ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به احتمال افزایش تعداد مالباختگانی که در مناطق غرب و جنوب غرب تهران توسط سرنشینان موتورسیکلت های طرح هوندا 125 و در رنگ های مختلف مورد سرقت و زورگیری واقع شده باشند ، از کلیه افرادی که در این مناطق مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و طرح شکایت به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه نمایند .

 

کد خبر 111131

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۶
    0 0
    حتما لازمشون بوده