خلیج تایمز: زلزله سیاسی در جمهوری اسلامی ایران همه خاورمیانه را تکان خواهد داد و منافع آمریکا در منطقه را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

روزنامه خلیج تایمز چاپ امارات متحده عربی در تحلیلی به قلم اریک مارگلیس به ناآرامی های ایران اشاره کرده و می‌نویسد: در حال حاضر برای پیش‌بینی اوضاع ایران و اینکه چه تغییراتی در این کشور به وقوع خواهد پیوست، کمی زود است.اما مسئله‌ای که حتمی و روشن می‌باشد،آنست که زلزله سیاسی در جمهوری اسلامی ایران همه خاورمیانه را تکان خواهد داد و منافع آمریکا در منطقه را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در ادامه این مقاله آمده است:اوباما از همان ابتدا علیرغم فشار همه گروههای محافظه‌کار و جمهوری‌خواه مواضع خود را مبنی بر عدم دخالت در امور داخلی ایران علنی کرد.او سیاست درستی را در پیش گرفت.حتی اقدام وی در عذرخواهی از مردم ایران در نقش آمریکا و انگلیس دربراندازی دولت مصدق نیز بسیار مهم و قابل تقدیر است.

این روزنامه اماراتی در ادامه می نویسد:اما جریانات به اینجا ختم نمی‌شود.هر چند که ایالات متحده آمریکا از شروع بحران موضع بی‌طرفی را برگزیده است،اما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 تلاشهای زیادی برای براندازی نظام صورت داده است.

تحریم‌های اقنصادی علیه ایران و ممانعت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی،جلوگیری از انتقال انواع تکنولوژی به این کشور طی سالهای اخیر از مهمترین تحرکات آمریکایی‌ها بوده است.طی سالهای اخیر، ایالات متحده آمریکا بودجه‌ای بالغ بر 120 میلیون دلار برای حمایت از رادیوها و تلویزیون‌های ضد رژیم و 60 تا 75 میلیون دلار برای تشکیل احزاب اپوزیسیون اختصاص داده است.

خلیج‌تایمز در ادامه می‌افزاید:سرویس‌های اطلاعاتی پاکستان مبالغ اختصاصی سازمان سیا برای براندازی رژیم جمهوری اسلامی ایران را 400 میلیون دلار اعلام کرده‌اند.

ترجمه‌:زهرا خدایی / 22 ژوئن 

کد خبر 11217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =