اقتصاد ایران به سادگی با مشکل مواجه نمی شود.

رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با خبرآنلاین گفت: حداقل 900 هزار تن کالاهای ضروری وارد کشور شده است تا این کالاها در زمان اجرای هدفمندی یارانه ها وارد بازار شود و از این طریق از سوء استفاده بخش خصوصی جلوگیری شود.

محمود بهمنی در ادامه افزود: دولت انواع مواد خوراکی را آن هم به میزان کافی وارد کشور کرده است و منتظر است زمانی که قانون هدفمندی یارانه ها اجرا شد وارد عمل شده و این کالاها را به بازار تزریق کند. بنابراین با ذخیره این حجم از کالا دلیلی ندارد تا از جریان قانون هدفمندی یارانه ها سوء استفاده شود.

نرخ ارز کاملا در اختیار دولت است

او با اشاره به این که دولت کاملا نرخ ارز را در اختیار دارد، گفت: ذخایر ارزی ایران در وضعیت مطلوبی است و این کشور با در اختیار داشتن این میزان ذخایر به سادگی با مشکل مواجه نمی شود.

به گفته بهمنی نرخ ارز در ایران شرایط خاصی دارد و دولت اجازه نمی دهد نرخ ارز حتی در زمان اجرای هدفمندی یارانه ها از آن میزانی که باید باشد بالاتر رود.

ادغام تمام پایانه های فروش در یک دستگاه

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که امیدوارم تا پایان سال بانکداری الکترونیک نقصی نداشته باشد، گفت: همچنین امیدوارم هر فرد ایرانی با داشتن یک کارت بتواند از پایانه های فروش (pos) تمام بانک ها عملیات دریافت و پرداخت وجوه خود را انجام دهد.

او در پایان تصریح کرد: با این اقدام دیگر نیازی نیست که در هر فروشگاه 10 تا 12 پایانه فروش وجود داشته باشد همان یک دستگاه می تواند نیاز افراد را با کارت هر بانکی تامین کند. یعنی زمانی که تمام بانک ها با هم لینک شدند یک دستگاه می تواند پاسخگوی تمام کارت های موجود باشد. بااین روش می توانیم به یک بانکداری به تمام معنا دست یابیم.

کد خبر 112395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =