هفته نامه پنجره در گزارشی به بررسی اتهام ارتباط دولت احمدی نژاد و طرفدارانش به انجمن حجتیه پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین در شماره این هفته پنجره در گزارشی با عنوان «انجمن حجتیه و دولت احمدی‎نژاد» سعی شده به بررسی این مساله بپردازد که آیا بین دولت محمود احمدی نژاد و طرفدارانش با انجمن حجتیه ارتباطی وجود دارد یه خیر؟

این هفته نامه پس از اشاره به اینکه «اتهام انجمن حجتیه‎ای بودن دولت نهم و طرفداران آن، از همان دوره اول ریاست‎جمهوری دکتر احمدی‎نژاد به‎صورت غیررسمی و بعضا رسمی در دهان‎‎ها می‎‎چرخید» در چند محور به بررسی ارتباط میان حجتیه و دولت احمدی نژاد پرداخت.

نویسنده با اشاره به «عدم دشمنی کافی انجمن حجتیه با استکبار جهانی و نیز دشمنی شدیدش با خلفای سه گانه» تاکید کرده است: کسی شک ندارد که دولت احمدی‎نژاد هیچ مشکلی با اهل سنت ندارد و واقعا بین استان‎‎های سنی‎نشین و دیگر استان‎‎های کشور هیچ تفاوتی نبوده و نیست. در مسأله استکبارستیزی هم که به‎وضوح دکتر احمدی‎نژاد و دولت ایشان در دنیا مشهور و معروف به موضع‎گیری مکرر و شفاف و صریح هستند. برای مثال موضع دولت درباره مسأله فلسطین یکی از نشانه‎‎های اعتقاد راستین و پولادین به مبارزه با ظلم و استکبار جهانی است.

در این گزارش همچنین با بیان اینکه در انجمن حجتیه امید چندانی به بهبود وضع اجتماعی پیش از ظهور حضرت حجت علیه السلام وجود ندارد می خوانیم: آیا شعار اصلی احمدی‎نژاد در انتخابات‎‎های ریاست‎جمهوری دقیقا شعار «می‎شود و می‎‎توانیم» نبود؟ آیا این احمدی‎نژاد نبود که بزرگترین پشتیبانی‎‎ها را از مقاومت اسلامی در منطقه صورت داد و به این واسطه از محبوب‎ترین شخصیت‎‎های دنیای اسلام شد؟ آیا این دولت نهم نبود که روحیه امید به برپایی اسلام را در جان ملت ایران شکوفا کرد و پس از یک دوره طولانی مدیریت غربی در دولت‎‎های سازندگی و اصلاحات، مفهوم عدالت اسلامی را به‎عنوان اصلی‎ترین شعار انقلاب در کانون توجه قرار داد؟ در عین حال، تردیدی نیست که یکی از بزرگترین طرفداران تئوری ولایت‎فقیه و ترویج‎دهندگان دخالت اسلام در سیاست دولت نهم و دهم بوده‎است و این تهمت‎‎ها به هیچ روی توجیه‎پذیر و منطقی نیستند.

در ادامه این گزارش با بیان اینکه تاکید بر گفتمان مهدویت به معنی حجتیه بودن نیست، نویسنده می افزاید: مگر خود حضرت امام (رضوان‎الله تعالی علیه) اولین کسی نبودند که مسأله زمینه‎سازی برای ظهور را به‎عنوان مهم‎ترین دلیل موجده انقلاب اسلامی مطرح فرمودند؟ و اساسا آیا جز این است که انقلاب اسلامی یک قیام شیعی بود که در ذات خود تأکید فراوان بر مهدویت داشت؟ آیا فقط انجمنی‎‎ها امام زمان علیه‎السلام را دوست می‎‎دارند و ظهور ایشان را نزدیک می‎‎بینند؟ مسلما این روش استدلال از پایه دچار مشکل است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: یکی دیگر از افرادی که در این مدت مورد این‎طور طعنه‎ها قرار می‎‎گرفت، حضرت آیت‎الله مصباح یزدی بود. جدای از بحث تاریخی، مسأله‎ای که خیلی توجه انسان را جلب می‎‎کرد، این بود که یک زمانی به‎دلیل تأکید ایشان بر لزوم ورود دین به مسائل سیاسی، به ایشان لقب «تئوریسین خشونت» داده می‎‎شد، اما در دوران اخیر به ایشان انگ حجتیه‎ای بودن و تلاش برای بیرون کردن دین از حیطه سیاست زده می‎‎شود! این اظهارات متناقض نشان‎دهنده دست و پا زدن دشمنان برای ترور شخصیت ایشان و حذف ایشان از عرصه سیاسی به هر طریق ممکن است.

/112ف

کد خبر 113319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی DE ۱۸:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۳
  4 0
  !!!!!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۳
  3 3
  کاری به استانهای سنی نشین ندارم و میزان تبعیض را خدا قضاوت می کند ولی آیا تبعیض بین استان تهران با استان های فارس، اصفهان، مرکزی، یزد و ... وجود ندارد؟؟؟ بودجه را نسبت به جمعیت تقسیم کنید، این ارقام کنونی نمی شود. عدالت این است؟
 • بدون نام IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۴
  0 5
  مقایسه احمدی نژاد و آیت ال.. مصباح از ابتدا غلط است
 • سید محمد رضا IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۵
  14 2
  همه ی گروه ها در داخل یا خارج دارای رسانه یا تریبون هستند غیر از انجمن حجتیه؛ بنابراین هر گروهی از این ابهامات به نفع خود استفاده میکند! لااقل یکبار مواضع انجمن حجتیه توسط خودشان نه دیگران! در رسانه ی ملی بیان شوند و اگر مواضعشان انحرافی است، نقد شوند.
  • فریده IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۲
   2 6
   انجمن حجتیه یک بار توسط امام خمینی (ره) مورد نکوهش قرار گرفتند این انجمن دارای افکار خطر ناک این که باید در جامعه فساد وفحشا را گسترش داد تا امام زمان ظهور کند که این عقیده با عقل و نصوص کاملا مخالف است.