امیر کویت حل مسالمت‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاحیه سی‌ویکمین دور از نشست‌های سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ابوظبی شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح ـ امیر کویت ـ در سخنانی گفت: تعهد ایران به اصول قوانین بین‌المللی و آنچه که موجب دستیابی به راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز در خصوص برنامه هسته‌ای‌اش شود، می‌تواند موجبات اطمینان را فراهم کند که این امر خود در حفظ امنیت و ثبات منطقه موثر خواهد بود.

وی در ادامه با تکرار ادعای مضحک اماراتی بودن جزایر سه‌گانه با وجود تاکید مسوولان ایرانی بر ایرانی بودن این جزایر، از تهران خواست تا با گفت‌وگو و در پیش گرفتن گام‌های جدی به این مساله خاتمه دهد.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که ایران جزایر سه‌گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و بوموسی را جزو لاینفک و جدانشدنی ایران می‌داند و مسوولان کشورمان بارها تاکید کرده‌اند که فقط موضوع جزیره بوموسی از طریق مذاکرات دو جانبه قابل بررسی است.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، با وجود غلبه مسایل اقتصادی بر دستور کار سران، ظاهرا مسایل سیاسی و امنیتی هم‌چنان به قوت در برنامه کاری سران خودنمایی می‌کنند چه در رابطه با برقراری روابط با ایران و برنامه‌ هسته‌یی آن و چه در خصوص اوضاع عراق و اوضاع امنیتی یمن.

به گفته خبرنگار الجزیره از ابوظبی،‌ شورا مساله افزایش خطر القاعده در یمن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

قرار است در نشست امروز (سه‌شنبه) که به ریاست شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان ـ رییس دولت امارات ـ برگزار می‌شود، بیانیه پایانی مورد تایید حاضران قرار گیرد.

/114ش

کد خبر 114197

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =