۰ نفر
۲۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۸

فهرست پرفروش‌ترین رمان‌های جنایی 2010 با معرفی آثاری از «الیزابت جورج»، «آلن فورست» و «تانا فرنچ» و یازده نویسنده دیگر انتخاب و معرفی شد.

به گزارش خبرآنلاین در فهرست پرفروش ترین رمان های جنایی 2010 از 14 رمان موفق که از سوی نویسندگان جنایی‌نویس جهان به رشته تحریر درآمده، نام برده شده است. رمان «کاغذ ببر» نوشته «لیزا بریکمن» در صدر این فهرست جای گرفته است. داستان این رمان جنایی با الهام از وقایعی که در جنگ عراق و آمریکا به وقوع پیوست به رشته تحریر در آمده است.

سیاتل تایمز گزارش داده است که در جایگاه دوم این فهرست رمان «علف های هرز و مامور اعدام » نوشته «آلن برادلی» دیده می‌شود. «برادلی» در این رمان، داستانی واقعی و جنایی را که در سال‌های دهه 1950 در انگلستان به وقوع پیوست به رشته تحریر در آورده است. این اثر از جمله برترین کتاب‌های جنایی 2010 است که علاوه بر استقبال خوانندگان با استقبال منتقدان ادبی نیز روبرو شد.

«ویلیام دیتریش» نویسنده رمان جنایی «دزدان دریایی» نیز با نگارش این اثر در جایگاه چهارم این فهرست جای گرفته است. پس از او «تانا فرنچ» به خاطر نگارش رمان «محل وفاداری» در پنجمین جایگاه این فهرست قرار دارد. «فرنچ» در رمان خود داستان دو کارآگاه ویژه را به رشته تحریر در می‌آورد که برای حفظ خانواده و زندگی سالم خود در مواجهه با یک باند خطرناک تلاش‌های زیادی می‌کنند.

در جایگاه ششم فهرست پرفروش‌های سیاتل تایمز از رمان «جاسوس بالکان» به قلم «آلن فورست» اشاره شده است که داستانی درباره خشونت نازی‌ها در آلمان دارد.
علاوه بر این رمان‌های «بدن مملو از مرگ»، «بزرگ کندو» و « یک نوع خائن» به ترتیب به قلم «جورج الیزابت»، «تارکوئین هال» و «لوری ال کینگ» در جایگاه‌های هفتم تا دهم این فهرست جای گرفته‌اند.

کینگ در کتاب «بزرگ کندو» بر اساس داستانی از «شرلوک هولمز» رمانی جنایی و جذاب را به رشته تحریر در آورده است که علاوه بر تکیه بر داستان‌های جنایی «هولمز» شیوه ای جدید در روایت را ارائه کرده است. در انتهای این فهرست به رمان‌های دیگری به قلم نویسندگان جنایی‌نویس همچون «دنیس لیئان»، «المور لئونارد»، «دنیز مینا» و «جو نسبو» نیز اشاره شده است.

کد خبر 115474

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =