مجمع عمومی خانه سینما یکشنبه غروب در خانه سینمای ایران برگزار شد و اعضای هیئت مدیره دوازدهم انتخاب شدند؛ به این ترتیب زمان همراهی معاونت سینمایی با خانه سینما فرا رسید.

به گزارش خبرآنلاین،‌ جواد شمقدری معاون امور سینمایی در جریان مشکلاتی که میان خانه سینما و معاونت سینمایی به وجود آمده بود تاکید کرد کار او با هیئت مدیره بعدی (هیئت مدیره دوازدهم)‌ است و با این هیئت مدیره (هیئت مدیره یازدهم)‌ کاری ندارد. حالا موعد اجرایی شدن کلام این مدیر دولتی سینما فرا رسیده است.

انتخاب هیئت مدیره جدید و ابقای محمدمهدی عسگرپور به عنوان مدیرعامل خانه سینما تمامی شرایط را برای پیش قدم شدن معاونت سینمایی جهت تعامل با خانه سینما فراهم کرده است؛ تعاملی که نبود آن مشکلات بسیاری برای خانه سینما به خصوص به لحاظ مالی به وجود آورده است.

مجمع عمومی خانه سینما عصر روز یکشنبه 21 آذر با حضور 27 صنف برگزار شد و در نتیجه انتخابات فرهاد توحیدی، امیر اثباتی، مریلا زارعی، ابراهیم مختاری، محمد سریر، محمدرضا موئینی و  تورج منصوری اعضای اصلی و سیروس الوند و مرتضی رزاق کریمی به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند. مهدی خادم و کیوان کثیریان نیز به ترتیب به عنوان بازرسان اصلی و علی‌البدل دوازدهمین هیئت مدیره خانه سینما برگزیده شدند.

نخستین جلسه هیئت مدیره جدید خانه سینما با انتخاب محمدمهدی عسگرپور به عنوان مدیرعامل و فرهاد توحیدی به عنوان رئیس هیئت مدیره به کار خود پایان داد.

فرهاد توحیدی درباره ابقای عسگرپور در مقام مدیرعاملی خانه سینما گفت: «عسگرپور یک مدیر فرهنگی باسابقه است که هر جا بوده از فارابی تا صداوسیما و سازمان فرهنگی هنری شهرداری و سایر سمت‌هایش و در نهایت خانه سینما نوآوری یکی از ویژگی‌های مدیریت او بوده و کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشته است.»

متن کامل گفت‌و‌گوی رئیس هیئت مدیره خانه سینما را در این زمینه اینجا بخوانید.

همایون اسعدیان نیز درباره برگزاری مجمع عمومی خانه سینما و انتخاب هیئت مدیره دوازدهم اظهار داشت: «آنچه در مجمع عمومی خانه سینما مطرح شد و نتیجه آرا به 28 صنف حاضر در جلسه مربوط است که مایل بودند گروه فعلی با دیدگاه و طرز تفکرشان خانه سینما را اداره کنند و در این میان انتخاب فرهادی توحیدی به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخابی بجا و درست به نظر می‌آید.»

متن کامل سخنان اسعدیان را اینجا بخوانید.

همچنین بیژن میرباقری در مورد برگزاری مجمع عمومی خانه سینما اظهار داشت: «براساس گفته جواد شمقدری مبنی براینکه با هیئت مدیره یازدهم کاری ندارد و اصل کار او با هیئت مدیره بعدی است، باید گفت الان هیئت مدیره دوازهم پیش روی شماست. حالا باید معاونت سینمایی گفت‌و‌گو را با خانه سینما آغاز کند.»

ادامه اظهارت میرباقری را در این مورد اینجا بخوانید.

143 / ت

کد خبر 115805

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =