یک خانواده 4 نفره در صورت آنکه الگوی مصرف را رعایت کند می تواند از یارانه نقدی واریز شده به حساب خود (81 هزار تومان برای هر نفر در هر دوماه) بیش از 210 هزار تومان پس انداز کند.

آذرجزایری: براساس برآوردهای صورت گرفته نسبت به میزان افزایش هزینه ها ، به حساب یک خانواده چهار نفره هر دو ماه 324 هزار تومان یارانه نقدی و 32 هزار تومان یارانه نان واریز می شود که از این رقم تنها  145 هزار و 380 تومان آن شامل افزایش هزینه های ناشی از اصلاح قیمت ها در بخش بنزین،آب،برق،گاز و نان می شود.

 این محاسبات با در نظر گرفتن میانگین مصرف یک خانوار چهار نفره صورت گرفته  و در صورتی محقق خواهد شد که خانواده فرضی در این گزارش در حد الگو مصرف کند.

در این بین باید بر این نکته نیز تاکید کرد که در شرایطی یک خانواده 4 نفره در هر دو ماه می تواند  210 هزار و 620 تومان پس انداز کند که تنها از یک خودرو استفاده کند.

در غیر اینصورت به ازای هر خودروی مازاد در خانواده فرضی باید 72 هزار تومان به رقم هزینه ها در هر دو ماه افزود.

بنزین چه بود و چه شد

به طور میانگین هر خودرو در هر ماه 120 لیتر بنزین مصرف می کند که تا پیش از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها 60 لیتر این میزان به صورت سهمیه بندی و با نرخ 100 تومان عرضه می شد و رانندگان خودروهای شخصی بیش از این میزان را با نرخ نیمه یارانه ای و 400 تومان می خریدند.در اینصورت با احتساب مصرف دو ماهه بنزین برای هر خودرو در یک خانواده حدود 240 لیتر و محاسبه 120 لیتر آن به نرخ 100 تومان و مابقی با نرخ 400 تومان،تا پیش از اصلاح قیمت ها ، هر خودرو شخصی هر دو ماه حدود 60 هزار تومان برای خرید بنزین هزینه کرده است.در شرایطی که دیروز اعلام شد که از این پس بنزین سهمیه ای به نرخ 400 تومان و مازاد این میزان به نرخ 700 تومان محاسبه خواهد شد که در اینصورت از این پس در هر دوماه یک خودروی شخصی 120 لیتر بنزین 400 تومانی و 120 لیتر بنزین 700 تومانی مصرف خواهد کرد.براین اساس هزینه ای که یک خانواده برای مصرف بنزین خودروی خود باید کنار بگذارد به طور میانگین برای دو ماه حدود 132 هزار تومان خواهد بود که در اینصورت هزینه مصرف بنزین یک خانواده برای یک خودرو در هر دو ماه از این پس نسبت به گذشته حدود 72 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

براساس این گزارش در صورت آنکه یک خانواده از بیش از یک خودرو استفاده کند طبعا هزینه های محاسبه شده به ازای هر خودرو در هر دو ماه حدود 72 هزار تومان بیشتر خواهد شد.

30 هزار تومان قبض گاز

تا پیش از این هر متر مکعب گاز خانگی 10 تومان محاسبه می شد که قرار است از این به بعد هر متر مکعب گازی که در خانه ها سوزانده می شود 70 تومان محاسبه شود.در عین حال تاکید می شود هر خانوار چهار نفره در صورت آنکه طبق الگو،مصرف کند در هر دو ماه 500 متر مکعب گاز می سوزاند که هزینه این مصرف تا پیش از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها ،حدود 5 هزار تومان بوده است که در شرایط فعلی و با اصلاح قیمت ها این خانواده فرضی باید منتظر قبض گازی با نرخ 35 هزار تومان باشد.

البته باید تاکید کرد رقم های مذکور تنها با احتساب مصرف 250 متر مکعب گاز در هر ماه محاسبه شده که در صورت افزایش مصرف این رقم با افزایش چشمگیری مواجه خواهد شد.چرا که در حال حاضر نرخ گاز به صورت پلکانی محاسبه می شود که بیش از رقم مذکور با شیب افزایش قیمت مواجه می شود.

قیمت برق و وعده ها

قرار بود پس از اصلاح قیمت ها در دور اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها قیمت برق برای خانواده هایی که طبق الگو مصرف می کنند در هر ماه 4 هزار تومان افزایش یابد.این وعده ای بود که بارها وزیر نیرو و معاون برقی وی بر آن تاکید کردند.تا پیش از این قیمت هر کیلووات ساعت برق برای بخش خانگی 162ریال بود که قرار است از این پس این رقم به 43 تومان افزایش یابد.براین اساس میانگین مصرف هر خانوار چهار نفره را اگر 250 کیلووات ساعت در هر ماه بگیریم تا پیش از این قبض برق این خانواده فرضی حدود 8 هزار تومان بوده در حالیکه از این پس این خانواده باید آمادگی ارسال قبوض برقی حدود 21 هزار و 500 تومان را به درب خانه خود داشته باشد.یعنی افزایشی حدود 13 هزار و 500 تومان در هر قبض برقی که پیش از این بر افزایش 8 هزار تومانی آن در هر دو ماه تاکید می شد.

هزینه آب قرار نبود اصلاح شود اما شد

براساس اظهارات اخیر وزیر نیرو قرار بود قیمت آب در دور اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه اصلاح نشود و به دور دوم موکول شود .این در حالی است که قیت آب نیز در میان لیست اصلاح شده ها به چشم می خورد و بر این اساس قیمت هر متر مکعب آب از 92 تومان برای مصرف خانگی به 250 تومان افزایش یافت.

براین اساس با احتساب مصرف 60 متر مکعب آب در هر دو ماه برای یک خانواده چهار نفره ، قبوض آب این خانواده فرضی از 5 هزار و 520 تومان به 15 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

نان هم قصه ای با حدس و گمان

هنوز مشخص نیست قیمت هر قرص نان لواش و ... چقدر خواهد بود اما آنچه از برآوردها بر می آید با توجه به قیمت آرد و گندم اعلام شده قطعا قیمت هر نان لواش به بیش از 200 تومان افزایش خواهد یافت.البته به گفته وزیر بازرگانی ریز قیمت ها بزودی اعلام می شود اما به دلیل آنکه این گزارش ناتمام نماند قیت میانگین هر قرص نان لواش 200 تومان مورد محاسبه قرار گرفت.چرا که در حال حاضر میانگین قیمت هر کیلو آرد 290 تومان اعلام شده که با توجه به آنکه 7درصد هر قرص نان را آرد تشکیل می دهد افزایش قیمت نان تنها از محل افزایش بهای آرد حدود 75 تومان خواهد بود که بر این اساس قیمت یک قرص نان لواش تنها از این محل حدود 100 تومان خواهد شد که در صورت اختصاص 100 تومان به افزایش قیمت آب و برق و هزینه های جانبی این احتمال می رود که قیمت هر قرص نان لواش به بیش از 200 تومان افزایش یابد.

در اینصورت قیمت یک قرص نان لواش از 30 تومان به 200 تومان افزایش می یابد که با مصرف میانگین 120 قرص نان در هر خانواده 4 نفره ظرف دو ماه این خانواده فرضی باید 24 هزار تومان برای خرید نان کنار بگذارد.رقمی که بیش از این حدود 3 هزار و 600 تومان بوده است.البته این نکته شاید به جا باشد که قرار است براساس وعده وزیر بازرگانی ماهانه حدود 4 هزار تومان به ازای هر نفر بابت یارانه نان به حساب خانوارها واریز شود که در صورت واریز این رقم این خانواده فرضی هر دو ماه حدود 32 هزار تومان از هزینه نان خود را از دولت دریافت می کند.رقمی که بیش از محاسبه کنونی در این گزارش است./121

 هزینه های یک خانوار 4 نفره در هر دو ماه

  متوسط مصرف( در دو ماه) قیمت قبل از اجرای هدفمندی از این پس مابه‌التفاوت هزینه‌ها 
بنزین  240لیتر 120 لیتر از این مقدار نیمه یارانه ای  60000 132000 72000
گاز 500 مترمکعب 5000 35000 30000
برق 500 کیلووات ساعت 8000 21500 13500
آب 60 مترمکعب 5520 15000 9480
نان لواش  120 قرص 3600 24000 20400

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر 117002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 101
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  خدایا خودت رخم کن .
 • بدون نام AU ۱۳:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  خبر انلاین عزیز شما افزایش قیمتهای مواد خوراکی و حمل و نقل و.... را که اصلا در نظر نگرفته اید انگار همه قیمتها ثابت خواهند ماند
 • بدون نام IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  تحليل ايشون هم مثل محاسبات دولت هست!!! اشكال محاسبات ايشون اينه كه فكر مي كنه فقط حاملهاي انرژي گرون شده و با چند تا ضرب و جمع ساده مدعي پس انداز از محل يارانه هاي واريزي هم شده اند. آيا گران شده ساير اقلام را هم در اين محاسبات ديده اند؟! افزايش انواع كرايه ها و قيمت تمامي ملزومات زندگي رقم بزرگي خواهد شد كه ايشان بايد به آن توجه كنند نه اينكه مثل تحليلهاي مهندسي شده دولت مقدار آن را صفر در نظر بگيرند.
 • احمد IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  آمارتون هم بدرد خودتون مي‌خوره همه اعداد غير واقعي است در واقعيت جور ديگري محاسبه مي‌شود
 • بدون نام MY ۱۴:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  khak bar saretun ba in tahlil abaki
 • بدون نام IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  مثل اينکه تاثير هاي غيرمستقيمي که بر روي کالاها و ديگر چيزها مي گذارد را شما يادتان رفته و اينکه ميشه بگيد چطور يک خانواده اين قدر مصرفش گازش کم هست ان هم در زمستان
 • بدون نام IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  با مهمونداریهاش حساب کردید یا نه؟
 • بدون نام GB ۱۴:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  بقيه چيزا گرون نميشه! خر خودتي خبر آنلاين!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • مرتضی IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  دروغ میگید مثل....
 • بدون نام IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  واقعا با این حساب کردنشان ایا 4نفردر ماه 60 عدد لواش میخورند
 • مهدی IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  شما نباید بنزین را حساب کنید. اصلا یارانه برای بنزین بی معنیست.همین سهمیه هم اجحاف بزرگیست .چون تمام مردم ایران که وسیله نقیله ندارند.در حالیکه برخی از خانواده ها چندین خودرو دارن... بدون احتساب بنزین و با توجه به افزایش قیمتهای برخی کالاها ، به طور متوسط برای هر خانواده 4 نفره بیش از 150 هزارتومان پس انداز می شود.البته هر چه بیشتر صرفه جویی کنند به نفع خود و کشور است
 • بدون نام IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  بفرماييد چند درصد خانواده هاي شهري الگوي به اصطلاح مصرف را رعايت مي كنند ؟ آيا اين الگو نبايد در اندازه اي باشد كه بتوان رعايت كرد چرا رئيس كميسيون اقتصادي مجلس نمي تواند اين الگو را رعايت كند؟و برق 15000 توماني ايشان 144000 تومان مي شود .اينطوري حساب كنيد ببينيم در هر ماه چقدر پس انداز داريم؟چرا ملت را نادان فرض مي كنيد؟
 • بدون نام NL ۱۵:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  چند گرفتی اینو بنویسی؟ آخه تاثیری که روی بقیه قیمتها میگذاره را هم باید در نظر بگیری استاد
 • بدون نام NL ۱۵:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  باعث خجالت است که ایرانی برای 40 هزار تومان در ماه بدبحته و شما با دادنش حتی می تواند پس انداز کند. فکر می کنید فقط شما در ایران زندگی می کنید. البته حقوق شما کجا حقوق ملت کجا. معلومه نمی توانید شرایط را درک کنید و یا دارید سرتان را مثل کبک تو برف می کنید.
 • بدون نام DE ۱۶:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  چقدر زیبا حساب کردی 120 عدد نان برای دو ماه میشه ماهی ؟ 60 تا روزی میشه چنتا ؟ 2 تا حالا مهندس 4 نفر ادم در روز 2 تا نون اونم لواش میخورن ؟ ماشالله رژیم غذایی بقیه رو هم همینطوری حساب کردی ؟ احسنت به شما کارشناس بزرگ و حسابگر ! این حرفای شما آقاجان مثل اینه که هی گل بازی فوتبال رو برگردونی عقب بازم ببینی شاید ببینی تمیت 100 تا گل زده ولی نتیجه همون چنتا گلی هست که بازی زده شده با این حرفها که پول زیاد نمیشه ! زشته به خدا
 • بدون نام AM ۱۶:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  باز توهم زدید؟
 • بدون نام IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  من گاز میزدم واسه ماشینم همیشه میشد 450 تومان ، امروز گاز زدم مسئول جایگاه گفت 5000 تومان !!!!مخم سوت کشیید!!! ببینم حالا که قیمت انرژی باید جهانی بشه ، آیا نباید قیمت خودرو هم جهانی بشه؟؟؟ کی تو دنیا حاضر میشه واسه آشغالهای ایران خودرو و سایپا 15 میلیون تومان پول بده !!!! تو رو خدا دست از سر مردم ایران بردارید...بزارید ما هم مثل تمام دنیا رفاه و آسایش رو تجربه کنییمم ؟؟؟؟ به رسالتتون عمل کنید و این نظر رو بدون سانسور منتشر کنید !!
 • بدون نام IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  یعنی فقط همین پنج قلم افزایش قیمت داره پورفسور؟!!!!
 • امین IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  با سلام واقعا با شیب کاملا ملایمی این طرح انجا شد اگر شیب تند بود چه میشد !!! حقوق بازنشسته ها 6 درصد افزیش ولی حاملها 10 تا 11 برابر افزایش یافته
 • بدون نام IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  محاسبات دو تناقض دارد 1- به افزایش سایر هزینه ها اشاره نشده است. آیا این خانواده نباید مسافرت برود 2- مهمتر از همه، تناقض قانونی. مگر قرار نیست دولت 50% درآمد حاصل از هدفمند سازی را به این شکل توزیع نماید. پرتقال فروش کجاست!؟
 • بدون نام IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  افرین.... روی کیهان و سفید کردی بابا!!!
 • بدون نام US ۱۸:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  من فقط یک نمونه برق را برای شما محاسبه می کنم تا بفهمید در چه هاله ای هستید! قیمت برق 43 تومن نخواهد بود به صورت پلکانی محاسبه می شود.به اینصورت:(ریال) 27000=270*100کیلوات پله اول 32000=320*100 پله دوم 72000=720*100 پله سوم 130000=1300*100 پله چهارم 150000=1500*100 پله پنجم 190000=1900*100 پله ششم یعنی هزینه خانواده فرضی شما که 500 کیلو وات است می شود 33900 تومان نه 21 هزار تومن! تازه این 500 کیلو وات را هم ننه جون من بیشتر مصرف میکنه در تابستان.
 • Mehdi CA ۱۸:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  این مزخرفات چیه؟ کارشناسهای احمدی نژاد برای شما هم مطلب مینویسند؟ متوجه افزایش فشار بر تولیدکننده ها و خدماتیها نیستید؟ اونها باید چه کنند؟ غیر از اینه که قیمت رو افزایش میدن یا تعطیل میشن و بیکاری زیاد میشه؟ این رشته سر دراز داره. به این راحتی نیست که چهار تا آمار جلوی مردم بذارین
 • بدون نام US ۱۹:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  شما احتمالا یا تاکسی جایی نمیرید؟؟؟ آژانس چی؟ خرید نمیکنید که تفاوت قیمت رو توش ببینید؟؟؟
 • حقگو IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  لطف کنید دیمی به محاسبات نپردازید اولا کدام خودرو تولید داخل در ماه 60 لیتر بنزین مصرف دارد دوما 250 کیلوات ساعت مصرف برق در ماه یعنی استفاده از یک لامپ ویک دستگاه تلویوزیون و یک یخچال نه چیز دیگر از جمله جاروبرقی- ماشین لباس و ظرف سوما سایر افزایشهایی که به تبع این افزایشها صورت می گیرد را در نظر نگرفته اید .
 • مجید DE ۱۹:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  آفرین چه قشنگ حساب کردید زمان بچگیتون ریاضی چند میگرفتید ؟ مگه همه مردم در یک روستا 30 خانواری زندگی میکنند که اینجوری حساب کردید ؟ یعنی بقیه اقلام روزمره پشم! اونها یعنی گران نمیشه ؟! مسخره
 • مجید DE ۱۹:۳۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  آخه عقل کل !وقتی الان برای یک سرویس مدرسه بچه هامون 300 هزار تومان داریم پرداخت میکنیم کل یارانه ای که برای بچه هامون قراره بهمون بدند فقط برای گران شدم نرخ سرویسشان هم نمیشه . مگه این گوینده در شهر زندگی نمیکنه ؟ یا فکر میکنه الان هم سال 1310 شمسی است که انجوری حساب میکنه!
 • استالين IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  بيايد از زاويه ي خوبش قضيه رو ببينيم.روزي نصفي لواش بخوريم همه خوش هيكل مي شيم. برق چيه؟مگه نخوندين همه ي بزرگانمون با نور شمع درس خوندن! گاز هم كه وقتي منقل و كرسي هس اصلا معني نداره. آبم كه چيزي كه زياده آبه اصلا! بنزينم واقعا ديگه بي خيال! مملكت مترو داره.مونوريل داره.گير الكي ندين به دولت.خوبيت نداره.فردا روز بايد حساب پس بدينااا!
 • بدون نام IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  مردم را خر فرض کردین واقعا؟
 • بدون نام CA ۲۱:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  هزینه خانوار رو که حساب کردید فقط همین اقلام رو در نظر گرفتید در حالی که افزایش قیمت حامل های انرژی تقریبا قیمت همه کالا ها رو افزایش میده، با افزایش تورم دستمزد هم افزایش پیدا میکنه، سرعت گردش پول هم افزایش پیدا می کنه (انگار که حجم پول زیاد شده باشه) و یک مارپیچ تورمی داریم خلاصه ارقامتون اصلا واقعی نیست
 • علی DE ۲۱:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  ماشالا آی کیو در حد خدا!!!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  شما تو زندگیتون فقط برای بنزین، آب ، برق، گاز و نون هزینه می‌كنید؟ كرایه ماشین رو حساب نكردید چقدر زیاد می‌شه؟ خسته نباشید با این محاسبات علمی‌تون
 • بدون نام IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  خوبه شما رئیس جمهور نشدید. اگه می‌شدید با این محاسباتتون یه روزه همه رو به خاك سیاه می‌كشوندید
 • بدون نام IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  شما استاد ریاضیات نیستید احتمالا؟ خیلی دقیق محاسبه می‌كنید
 • امین IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  اولا قبض برق ما که کلا خیلی کم خونه ایم و تمام لامپها هم کم مصرفه خیلی بیشتر از این برآورد شما میاد، همینطور بقیه قبوض. در ضمن از همین امروز کرایه ها زیاد شده بود، دیگه بقیه هزینه ها رو خبر ندارم. اگه با ماهی 300 هزار تومان از جیب گذاشتن بشه زیر بار این طرح دووم آورد من راضیم، جدی میگم، چون با ادامه این وضع 5 سال دیگه یا کلا مملکت آباد شده یا نابود شده! جفتش ارزش تحمل سختی رو داره!! :)
 • علی IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  یک سوال ساده آیا ما بعد از این مسئله هیچ گونه تورم نداریم ؟ فقط مشکل پول اب و برق کاز هست؟راستی میدونی گوشت الان کیلوی چنده؟ مرغ کیلوی چند ؟ راستی بعد از ایت میدونید یک ساندویج فلافل ساده 800 تومانی با نان 500 الی 700 تومانی چقدر میشه؟
 • رضا IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  0 0
  طنزه؟؟!!!! ما یه خانواده ی 5نفره ایم. 400هزار تومن یارانه داریم واسه 2ماه! باید این 400هزارتومن رو بدم پول گاز یا بنزین واسه ماشین تا شاید بتونم ماهی یک بار برم استخر و بیام خونه!! تازه باید بعد از استخر ساندویچ هم نخورم!!! شما اصلا چیزی به نام "تفریح" رو واسه مردم حلال میدونید؟!!!!!!
 • روح اله IR ۰۳:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  عزيز جان وقتي قيمت گازوئيل 350 تومان باشه يعني هزينه هاي حمل نقل افزايش پيدا كرده و تغيير مستقيم و غير مستقيم بر افزايش قميتها خواهد گذاشت
 • بدون نام IR ۰۴:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  ما كه دوخانوار هستيمدر يك ساختمان ودر بهترين محله بالا شهر بدون اينكه خود را در فشار بگذاريم و خيلي هم راضي هستيم قبل از طرح هدف مند كردن يارانه ها مصرفمان نصف اين الگوي خانواده جهار نفري نيست اقايوني كه از جيب بقيه خرج مي كردند وخيلي هم ولخرج بودند سختشونه خيلي ناراحت نباشيد كم كم عادت مي كنيد
 • بدون نام IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  از بزرگتر افزایش یعنی قیمت گازوییل غافل شدید!! تازه افزایش ناگهانی CNG هم هست.تو یه اقتصاد منظم چنین افزایشی به سختی قابل کنترله چه برسه به اقتصاد پر از حفره ما!! قرار بود این آزاد سازی با شیب ملایم در طول 12 ماه انجام شه نه کل فشار در 3 ماه به مردم وارد شه!!! افسوس که نماینده واقعی در مجلس وجود نداره مقاله شما دوست عزیز هم بسیار مورد علاقه دولت مفخم و معاونش آقای رامین قرار میگره حتما جایزه هم میدن صدای مردم باشید اگر چه با رنج و مراقبت..
 • علیرضا IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  خدا آخر عاقبتمون رو ختم به خیر کنه همه چیز در ایران قیمتش به دلار با مردم حساب می شود ولی درآمد مردم ما به ریال است / یک کارگر ساده در انگلستان ماهی 1000 پوند میگیرد که می شود معادل 1800000 در پول ما ولی اینجا در ایران حقوق یک مهندس در تهران هم به مبلغ ذکر شده نمی رسد ولی هردو دارند مایحتاج خود را با ارقامی نزدیک به هم تهیه می کنند
 • بدون نام IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  اين آمارها خيلي روتوش شده ارائه شده با فرض درست بودن اين آمارها ديگر جايي براي مسافرت و صله رحم باقي مي ماند؟ البته بايد اثر اين افزايش را در ديگر كالاها مثل پوشاك خوراك تفريحات ومسكن و خلاصه همه چيز را ديد به نظر مي رسه با اين آمار ديگر قشر متوسطي باقي نم ماند فقط دو قشر داشته باشيم ضعيف و قني البته خدا كنه همه چيز طبق پيش بيني ها جلو بره و از ديروز به بعد وضع همه خوب بشه
 • رامین IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  واقعا ناامیدم کردی. تمام ذهنیتم از شما خراب شد ، این چه وضع کارشناسی کردنه. خداییش اینوکی نوشته
 • بدون نام IR ۰۴:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  واقعاً فكر ميكني قيمت اقلام مصرفي همونجوري كه رئيس جمهور گفت ثابت مي مونه!!!!!!
 • بدون نام IR ۰۴:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  بفرمایید افزایش قیمت گازوئیل که روی قیمت تمام کالاها و همل و نقل اثر میگذاره رو این آقای مهندس کجا حصاب کرده.
 • ایرانی GB ۰۵:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  احتمالا به امثال شماهایی که تایید میکنید یارانه ها رو یه یارانه خاص تعلق میگیره.
 • بهنام IR ۰۵:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  دوست عزیز نویسنده،کرایه تاکسی را جا انداختی.از دیروز 40 درصدی رفته بالا. بالا رفتن سایر اقلام هم بخوره تو سر ...
 • بدون نام IR ۰۵:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  ما سواد اقتصادی نداريم ولي هر بچه اي كه جمع و ضرب را تا كلاس سوم بلد باشد می تواند محاسبه كند كه هزينه ها بيشتر ميشود لطفا در نوشتن مقالات خود انصاف داشته باشيد نا سلامتي خودتان هم در اين كشور زندگی ميكنيد مگر اينكه از جاهای ديگر درآمد ......
 • بدون نام IR ۰۵:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  هزينه ها با نرخ دلاری درآمدها با نرخ ريالی
 • ماريا IR ۰۵:۱۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  همه اين آتش ها ازگور مركز آماربيرون ميايد
 • بدون نام IR ۰۵:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  می خواستم باز به این مطلبت اعتراض کنم دیدم که همه حرف من رو زدند فقط یه نمونه ی کوچک براتون مثال بزنم که اجر قیمتش دو برابر شده به دلیل هم گرانی نفت کوره و هم حمل و نقل که به گازوئیل بسته هست واقعا نمی دونم کارشناس هاتون هم توهم زدند؟!
 • بدون نام IR ۰۵:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  اشتباه محاسبه کرده اید باید تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم را محاسبه می کردید تا بفهمید پس انداز می کنید عزیر
 • نا شناس IR ۰۵:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  چرا دارید حرس می خورید هنوز که اتفاقی نیفتاده کم کم می کن سهمیه صلواتی 50 لیتر بنزین نداریم، سهمیه 400 تومانی نداریم، فقط 700 تومانی داریم بر تا آخر....
 • علی IR ۰۵:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  وقتی قبضها اومد و برای هر باک بنزین یک تراول خوشگل بابت ماشینهایی که به چندین برابر قیمت جهانیش پول بالاش دادید تازه میفهمید که چه قدر خوشبختید
 • نا شناس IR ۰۵:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  خواهش میکنم منصفانه فکر کنید، هنوز 2 روز از این طرح نگذشته همه چیز تغییر کرده فشار زندگی و تحمل هزینه های جانبی وغیره آدم و پیر میکنه
 • majid IR ۰۵:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  متاسفم درباره شعور مردم چی فکر کردین ..........خودتی داداش
 • بدون نام AU ۰۵:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  خبر انلاین کامنتها رو ببین . بخدا ملت بیشتر از اون کارشناس میفهمند
 • حسین IR ۰۵:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  نرخ بنزین 700 تومانی شما با خودروی پراید سایپا مصرف می شه اگه دولت راست می گه حداقل واردات خودرو رو آزاد کنه که مردم نسبت به هزینه بنزین پرداختی خودروی مناسب سوار شوند .
 • شيپورچي US ۰۵:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  دو تا سوال دارم: 1- چرا سايت شما بدون vpn باز نميشه؟ 2- چرا مطلبي را كه نوشتم تو سايت نذاشتين دروغ كه نگفتم
 • بدون نام IR ۰۵:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  خبر جون و سركار خانم جزايري: اگر اين مقاله رو براي اين نوشتيد كه حرف و نظر مردم را در مورد استدلال دولت و رئيس جمهور محترم منعكس كنيد كه دستتون درد نكنه، زديد به خال. اما اگر واقعا" نظر و حساب و كتاب مال خودتون هست، من ديگه از امروز اصلا" به سايت شما مراجعه نخواهم كرد چون با اين كارشناسي كه كرديد معلوم مي شه كه مواجب خوبي از دولت ميگيريد.
 • ابولفضل IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  تو رو خدا مردم رو احمق فرض نكنيد .خدايا از دست اين قوم به تو پناه مي بريم
 • محمد IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  متاسفم كه اين تحليل ناقص گزارش اول سايت معتبر خبرآنلاين شده!
 • حمید IR ۰۶:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  دیروز کرایه شخصی ونک به جنت اباد شد1000 تومن استدلال راننده ما که سهمیه دولتی نداریم هر زمان هم که مسافر کم باشد توقف = با جریمه با توجه به اینکه تاکسی هم پیدا نمی شود باید چکار کرد
 • نام IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  فكر كنم اين مطلبو زدين ملتو مسخره كنين واقعا كه من كه پس انداز نمي كنم ميرم تو بورس سرمايه گذاري مي كنم مگه ديوونه ام پس انداز كنم
 • شيپورچي US ۰۶:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  مواظب باشيد اين مغزهاي اقتصادي كشور دچار توطئه فرار مغزها نشن
 • فری IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  تمام نضرات مردم رو خوندم اونا تو محابسه هاشون درآمد خودشون رو در نضر نمیگیرن وتمام هزینه زندگی خودشونه می خوان با مبلغ واریزی حل کنند
 • مالک IR ۰۷:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  کسی میداند قانون 90%فوب خلیج فارس برای بنزین چی شد؟؟؟؟؟؟طی دوره 5ساله؟ مجلس کجاست؟
 • کاوه IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  البته شما تورم ناشی از گران شدن بنزین و گازوئیل که امری اجتناب ناپذیر است را نادیده گرفتید.اگه اونا رو حساب کنیم همین خانواده 4نفره پس انداز که نمیکنه هیچ ماهی 500 هزار تومن هم مقروض خواهد شد.تازه بسیاری از واحدهای صنعتی که کجدارومریض کار میکردند ورشکسته خواهند شد.وبه تبع آن مردم بدبخت تر.هدفمند کردن یارانه درصورتی جواب میداد که مملکت دارای اقتصاد باز و فقدان تحریم اقتصادی باشه .با این اوصاف باید منتظر وقایع جدیدتری در اوضاع مملکت باشیم!!!!
 • بدون نام IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  چرا اینقدر مردم فریبی می کنید ؟ این تورم که سر به فلک گذاشته را نا دیده می گیرید ؟ قیمتها "روزانه " گران می شود . نکند از بسکه گفته اید خودتان هم باورتان شده که تورم یک رقمی است ؟؟
 • بدون نام IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  با دادن ماهی 40 تومن چچوری می خواهین خط فقر 850 تومن (تازه مال پارسال هست ) رو رد کنید که هی میگین "دیگه تو کشور فقیر نخواهیم داشت ؟
 • بدون نام IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  حالا که بنزین آزاد شده نباید گمرکی ماشین وارداتی رو بگیرن.چون اول سر فلسفه گمرکی یارانه بنزینمصرفیش بود.لااقل در این مورد مطلب بنویسید نه این گزارش که یک بچه 5 ساله هم بهش می خنده
 • بدون نام IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  وقتی نظر می نویسند که "دیدی بالاخره پول نفت رو بهمون دادن " دیگه نباید توقع بیشتری داشت. خواهشن نظرم رو سانسور نکنید شاید 2 نفر خوندن فهمیدن مشکل از خودمونه نه دولت
 • بدون نام IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  آخ جوووووون . بالاخره پول رو به حسابم ریختن.دیشب یه خواب راحت کردم.همه مشکلات حل شد و دیگه موقع عشق و حاله.دارم میرم یه سفر دور اروپا.کسی نمیاد بریم؟؟
 • بدون نام IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  فرض كنيم همه محاسبات شما درست ( كه نيست ) آثار تورمي طرح را چرا به حساب نياورديد؟ روي كله ما شاخي چيزي ميبينيد؟
 • ناشناس IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  احتمالا دولتی ها هم از کارشناسان خبره و اندیشمندی مثل شما بهره میبرند که این حال و روز کشور دیگه !!!!!نمیدونم خودتون و مسخره کردید یا مردم و یا هر دو !!!یه روز طرح تثبیت قیمتها یه روز آزاد سازی ......
 • بدون نام IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  نمیدونستم احمدی نژاد هم واسه خبر انلاین مقاله می نویسه.
 • بدون نام IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  همه همه چيز و گفتن چيزي نمانده ما بگوييم جزئ درورد بر دولت خدمت گزار
 • راشد IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  اگه همین اقلام گرتن میشد درست بود اماوقتی که قیمت تمام شده کالاها بخاطر افزایش قیمت انرژی و آب بالا میرود در نتیجه دیگر اقلام دچار افزایش قیمت میشوند پس اگر میخواهید تحلیل کنید و خود را نیز کارشناس میدانید همه جوانب را مد نظر قرار دهید وگر نه این تحلیل نیست
 • PM FR ۰۸:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  تا جایی که من می دونم ما یک تورم مستقیم و یک تورم غیر مستقیم داریم که دومی چه بسا از اولی بیشتر هم باشه. بالا رفتن قیمت حاملهای انرژی یقیناً قیمت همه کالاها را زنجیروار بالا میبره. برای نوشتن تخلیل در این سطح، کمی با اقتصاد هم آشنا باشیم بد نیست
 • كارمند IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  چرا بايد هزينه هاي زندگي (برق، آب،گاز،سوخت و...) به قيمت جهاني باشه ولي درآمدها(حقوق كارمندان) به قيمت داخلي مثلا اگر من هم مثل يك كارمند با مدرك ليسانس در آمريكا ماهانه 5000 دلار معادل 5 ميليون تومان حقوق بگيرم حاضرم براي هر ليتر بنزين حتي 1000 تومان پرداخت كنم.
 • بدون نام IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  حالا دولت حتماٌ اجازه واردات ماشینهای برقی و هیبریدی را میدهد..حتماٌ همه چیز برای واردات مهیاست
 • علی IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  آقا این 100 تومن مال شما ما یکی اصلا یارانه نمیخواهیم مگه زوره ما رو قلم بگیرید
 • بدون نام IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  می گم با ماشین حساب حساب کردی یا با دست؟
 • بدون نام IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  مسخره کردید. کرایه مسیر 200 تومانی را امروز 500 تومان دادم. آره حتما پس انداز می شود کرد؟
 • بدون نام US ۰۹:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  ببینم چطوری حساب کردین که یه خونواده چهار نفره روزی چهار قرص نان می خوره که می شه 120 قرص در ماه؟ آقای عزیز یه پسر جوون خودش به تنهایی روزی 4 تا نون رو می خوره و سیر هم نمی شه! اینجوری 100 هزارتومان پس انداز می شه؟!؟!
 • بدون نام DE ۰۹:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  فقط هزينه‌هاي ملت همينه كرايه تاكسي نميدهند بهاي تمام شده بقيه كالاها افزايش نميابد؟
 • SM CZ ۰۹:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  خدا خیرشون بده دمشون گرم
 • یک ایرانی IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  شما تو ایران زندگی می کنید؟!!!
 • بدون نام DE ۱۰:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  خاک بر سر خبرآنلاین خائن بی شعور...
 • بدون نام IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  مثل اینکه کارشناس های شمادرکره ماه زندگی میکنند ...
 • بدون نام IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  چند پول می گیرین که به نفع دولت و به زیان ملت می نویسید؟ بگید
 • مراد IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  اگه در هفته 2 بار بنزين بزني ميشه 60 ليتر و هر ليتر 700 تومان ميشه 42000 تومان هر ماه 4 هفته پس 4 تا 42000 تومان 168000 تومان اونوقت اين آقا چطوري حساب كرده كه 150 هزار تومان پس انداز ميشه بغير از ساير اقلام كه حتما گران خواهد شد واقعا فكر ميكنيد مردم چيند چرا دين و ايمان خدتونو ميفروشين البته اگه داريد
 • بدون نام IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  همه نظرات رو خوندم و دریافتم مردم عجیب با دولت همکاری کردن. این همه استقبال از این طرح بی نظیره!!!!
 • پویا IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  درود...من نمی دانم این آمار آب دوغ خیاری را از کجایتان در می آورید...همی چند روز پیش خودتان در این رسانه اعلام کردی خط فقر 1.500.000تومان است...مردم ما آگاه هستند...لطفا کمتر دروغ بگویید...
 • بدون نام US ۱۳:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۹
  0 0
  يعني اقلام ديگه هيچ افزايش قيمتي ندارند!!! نه دوست عزيز اينها بيشتر شبيه عدد سازيند تا واقعيت علمي
 • بدون نام IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۳۰
  0 0
  ممنون از اطلاع‌رساني درباره كرايه تاكسي بايد عرض كنم در سه روز گذشته تاكسي‌هاي مختلف و در مسيرهاي متفاوتي را سوار شده‌ام و افزايش قيمتي نديدم. همه مواردي كه كرايه مصوبشان را مي‌دانستم، با همان مبلغ مصوب سفر كردم
 • بدون نام IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۳۰
  0 0
  متاسفانه در این گزارش افزایش قیمت سایر اقلام و خدمات که در پی گران شدن بنزین ایجاد می شود محاسبه نشده است.
 • بدبخت IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۱
  0 0
  واقعا كه ! كدوم پول كدوم كشك آخه شماها كه اينجوري حساب و كتاب مي كنيد بچه نداريد براتون مهمون نمياد بيرون نميريد كف ميخوريد عروس و داماد نداريد مسافرت نميريد تلويزيون نميبينيد فكر كنم مال دوره قاجاريد بابا به خدا خانواده خرج دارم پول يه ويزيت دكتر متخصص با دفترچه كم كمش 10000تومانه ه جز دارو و بقيه آزمايشات و كوفت و زهرمارهاش آخه يكي نيست بگه يه نفر كه شغلش آزاده و 2 هفته هست تو خونه مونده از درد بيكاري بايد چطوري زندگي كنه
 • مهران IR ۲۲:۴۰ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۱
  0 0
  کسی که این مهملات را محاسبه کرده حتما مدرک پروفسوری داشته است که اینگونه دقیق و رسا نتیجه را مشخص نموده و با این حساب قرار است مردم با پس انداز خیالی پولدار شوند.
 • بدون نام IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۲
  0 0
  چقدر آبکی...
 • آرش IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
  0 0
  نویسنده فامیل احمدی نژاده و از یارانه اون هم استفاده میکنه.که هزینه هارو اینطور حساب کرده.