به گزارش مهر:

محمد مسلمی، کارگردان و بازیگر برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» درباره جدایی مجید قناد از این برنامه گفت «این برنامه به مدت هفت سال روی آنتن است و باید مرتب تغییراتی ایجاد کنیم تا جذابیت برنامه برای بچه‌ها حفظ شود، به همین دلیل یک مجری جدید جایگزین عمو قناد شد.»

مسلمی افزود: «با توجه به نگاه جدید مدیریت گروه کودک شبکه دو آقای محمودی و حمایت‌هایی که او از برنامه فیتیله‌ای‌ها می‌کند در این برنامه تحولات جدیدی اتفاق افتاده است.»

وی ادامه داد: «ما هر هفته در برنامه فیتیله‌ای‌ها به دنبال طراوات، جذابیت و تازگی هستیم، به همین دلیل مرتب تغییراتی ایجاد می‌کنیم و روی طرح‌های مختلف برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنیم، چرا که نباید به تکرار برسیم. یک برنامه‌ جذاب باید خوراک خوبی هم به مخاطبان بدهد. بنابراین هر هفته تغییرات در نمایش، ترانه‌ها، موسیقی و ... می‌دهیم.»

مسلمی اشاره کرد: «برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» هفت سال روی آنتن شبکه دو است و حالا احساس می‌کنم این برنامه به جایی رسیده است که مسئولیت ما نسبت به گذشته سنگین‌تر شده است و باید دقت بیشتری در متن، اجرا، موسیقی و ... داشته باشیم. از سوی دیگر عمو قناد در کنار اجرای برنامه تهیه آن را هم بر عهده دارد. مسلماً کار تهیه دشوار است و باعث می‌شد که عمو قناد تمرکزش در اجرا کمتر شود.»

 این کارگردان خاطرنشان ساخت: «من از مجری انتظار دارم ارتباط خوبی با بچه‌ها برقرار کند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم مجری برنامه را تغییر دهیم. در ابتدا یک مجری خانم را پیشنهاد دادم، چرا که مخاطبان ما فقط بچه‌ها نیستند، بلکه خانواده‌ها و به ویژه مادران هم پای برنامه می‌نشیند، اما سازمان صدا و سیما مجری خانم را نپذیرفت. تا اینکه بعد از مشورت‌هایی که کردیم مهرداد نظام‌آبادی را برای اجرا انتخاب کردیم تا بتوانیم برنامه فیتیله‌ای‌ها را تقویت کنیم.»

مسلمی یادآور شد: «من از مجری انتظار ندارم فقط حرف بزند، چون برای بچه‌ها خسته‌کننده است. یک مجری موفق باید اجرای روان و خوبی داشته باشد و بتواند یک برنامه شاد و هدفممند ارائه دهد. در آینده شاهد آیتم‌های جدید هم می‌توانید در برنامه فیتیله‌ای‌ها باشید. این تنوع در قصه‌ها، ضرب‌المثل‌ها و ... در نظر گرفته شده است.»

وی در پایان افزود: «در حال حاضر مشغول تهیه ترانه‌های جدیدی هم برای 14 معصوم هستیم که به زودی در برنامه فیتیله‌ای‌ها پخش می‌شود. در مجموع علاقمند هستیم تا بتوانیم یک برنامه خوب برای خانواده‌ها پخش کنیم.»

54201

کد خبر 119171

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • منصور IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۷
  1 1
  کارگردانی مجید قناد بود که برنامه را جذاب میکرد. او طی 30 سال کار برای بچه ها قلق برنامه سازی برای نوجوانان را بخوبی میداند. فکر میکنید گروه اوست که همه کاره است؟ هرگز. این مدیر یک گروه است که گروه را سرپا نگه میدارد... بنابراین فتیله یعنی: امروز فردا تعطیله و ... چه کسی از شاد میشود؟ بدون شک عمو پورنگ. چون تنها کسی که بازار پورنگ را کساد کرده بود قناد بود.
 • مینا IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۱
  4 0
  اصلا کار خوبی انجام ندادند که مجری دیگری جای عمو قناد گذاشتن وهمچنین 3تاعمو فیتیله ای ها رو عوض کردن.چون جذابیت برنامه به همین ها بود.[اصلا به خاطرهمین ها بود که از بزرگ و کوچیک پای برنامه ی فیتیله می نشستن و برنامه ی فیتیله رو تماشا می کردن] این برنامه جذابیت خود را از دست داده
 • ساراو امیر IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۸
  3 1
  برنامه ی فیتیله خیلی مسخره شده .با آوردن آن مجری های بی مصرف اصلا کسی جمعه ها صبح شبکه 2 را باز نمی کندخود ما هم فیتیله را دیگر اصلا باز نگاه نمی کنیم لطفا کاری کنید دارید ضرر می کنید با تشکر.سارا وامیر 10ساله از تهران