پرونده قتل سیدمرتضی هاشمی و همسرش با صدور کیفرخواست برای برگزاری جلسه محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

روزنامه ایران در این باره نوشت:
در این پرونده مردی به نام سیدمحمد - 31 ساله - ظهر یکشنبه - یکم آذر 88 - در جریان درگیری شدید، برادرش سیدمرتضی - 28 ساله - و همسر وی آتنا - 26 ساله - را در خانه‌شان واقع در غرب تهران به قتل رساند.

او 2 روز پس از جنایت از سوی پلیس دستگیر شد ولی تا دو هفته بعد سکوت کرد و منکر قتل شد اما سرانجام لب به سخن گشود و راز جنایت را فاش کرد.

متهم درباره انگیزه‌اش گفت: مرتضی از من کوچک‌تر بود اما همیشه تحقیرم می‌کرد. بارها از او کتک خوردم حتی یک بار که با همسرم اختلاف پیدا کرده بودم او به خانه ما آمد تا به اصطلاح اختلاف‌مان را حل و فصل کند اما وقتی فهمید همسرم را کتک زده‌ام جلوی چشمان همسرم مرا به باد کتک گرفت.

شب حادثه وقتی به خانه برادرم رفتم در حمام بود. به همین خاطر همسرش را کشتم و بعد با شکستن شیشه وارد حمام شده و او را هم با کارد کشتم هر چند دوستش داشتم و دلم برایش سوخت. سپس لباس‌هایش را به یادگار برداشته و پس از سرقت طلاهای آتنا فرار کردم.

پس از اعترافات متهم، بازپرس هنرمند - سرپرست وقت شعبه چهارم بازپرسی دادسرای جنایی تهران - محمد را در قتل برادرش و همسر وی محرم شناخت. اما مادر مقتول با حضور در دادسرای جنایی از قصاص فرزندش صرف نظر کرد و او را بخشید. با این حال خواهر و برادران و مادربزرگ‌های آتنا خواستار قصاص - اعدام - متهم شدند.

بدین ترتیب صبح دیروز قاضی جمشیدی - دادیار اظهار نظر دادسرای جنایی - با صدور کیفرخواست برای متهم، پرونده را به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد.
56181

کد خبر 119416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =