۰ نفر
۱۱ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۳

ایسنا نوشت:

دومین نشست کار گروه آلودگی نوری با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه در ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تشکیل شد.

 مهندس فرناز قبادی ـ مدیر کمیته آلودگی هوا و بهینه سازی مصرف انرژی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به این که توجه به مقوله سلامت یکی از حساس‌ترین موضوعات در همه جوامع انسانی است، افزود: آلودگی نوری از دسته آلودگی‌هایی است که اکثریت جامعه نسبت به آن شناختی نداشته و از تاثیرات مخربی که می‌تواند بر جسم و روح انسان بگذارد بی‌اطلاع هستند.

وی خاطرنشان کرد: این کارگروه به منظور بررسی میزان آلودگی نوری در تهران تشکیل شده و یکی از اهداف آن ایجاد حساسیت در بین شهروندان و مسوولان نسبت به این مقوله است.

قبادی با بیان این که در حال حاضر هیچ گونه استانداری در زمینه آلودگی نوری در کشور وجود ندارد، اظهار امیدواری کرد که این کار گروه به دنبال بررسی وضعیت موجود آلودگی نوری در سطح شهر تهران بوده تا با همکاری موسسه ملی استاندارد و سایر ارگان‌های ذیربط ، استانداردهای لازم در زمینه فوق اتخاذ شود.

وی در ادامه اظهار کرد: دو محور آموزش و پژوهش موضوعات مورد بررسی در کار گروه فوق است و هر ارگان و سازمانی معضلات آلودگی نوری را از حیطه فعالیت خود مورد بررسی قرار می‌دهد تا همه تاثیرات روانی و امنیتی، محیط زیست ، معماری و شهرسازی ، زیبایی شناختی که آلودگی نوری در جامعه دارد، مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد تا بتوان بر این اساس با در نظر گرفتن تمام شاخص‌های لازم، برنامه جامع آلودگی نوری را تدوین کرد.

مدیر کمیته آلودگی هوا و بهینه سازی مصرف انرژی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: با توجه به این که تاکنون هیچ پژوهش جامع و کاملی در این زمینه انجام نشده نیز در آینده نزدیک به منظور هم اندیشی اساتید داخلی در زمینه آلودگی نوری نشست علمی برگزار می‌شود.

کار گروه آلودگی نوری هر دو هفته یکبار در ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با حضور کارشناسان این حوزه و اساتید دانشگاه برگزار می‌شود. / 44

کد خبر 120039

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • T IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۸۹/۱۰/۱۱
    2 0
    منظورتون تهرانه دیگه نیویورک که نیست نه؟