ویژه‌نامه «یاد‌آوران میثاق‌ بیداری» ویژه سال‌روز 16 آذر 32 منتشر و توزیع شد.


به گزارش ایسنا، این ویژه‌نامه با عنوان فرعی «پاسداشت یاد و خاطره سه یار دبستانی، قندچی، بزرگ‌نیا، شریعت رضوی» از سوی جهاد دانشگاهی منتشر و توزیع شده است.


سرفصلی بر جنبش دانشجویی، 16 مهر؛ پیش‌پرده 16 آذر، 16 آذر به روایت شاهدان عینی، روایت خانواده شهدا پس از واقعه و در آینه‌ اسناد و مدارک عنوان بخش‌های مختلف این ویژه‌نامه‌اند که پشت جلد آن با نوشتاری از دکتر علی شریعتی همراه است.

در این یادداشت می‌خوانیم: «اگر اجباری که به زنده ماندن دارم، نبود، خود را در برابر دانشگاه آتش می‌زدم؛ همان جایی که 22 سال پیش، «آذر»مان در آتش بیداد سوخت، او را در پیش پای «نیکسون» قربانی کردند! این سه یار دبستانی که هنوز مدرسه را ترک نگفته‌اند، هنوز از تحصیل‌شان فراغت نیافته‌اند، نخواستند - همچون دیگران - کوپن نانی بگیرند و از پشت میز دانشگاه، به پشت پاچال بازار بروند و سر در آخور خویش فروبرند. از آن سال، چندین دوره آمدند و کارشان را تمام کردند و رفتند؛ اما این سه تن ماندند تا هر که را می‌آید، بیاموزند، هر که را می‌رود، سفارش کنند. آن‌ها هرگز نمی‌روند، همیشه خواهند ماند. آن‌ها «شهید»ند. این «سه‌ قطره خون» بر چهره دانشگاه ما، همچنان تازه و گرم است. کاشکی می‌توانستم این سه آذر اهورایی را با تن خاکسترشده‌ام بپوشانم، تا در این سموم که می‌وزد، نفسرند! اما نه، باید زنده بمانم و این سه آتش را در سینه نگاه دارم.»

 

60

کد خبر 120437

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • هادی IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۸۹/۱۰/۱۳
  2 0
  درود بر دکتر علی شریعتی ومرگ بر دوستان نامردش که او را فراموش کرد ه اند
 • امین IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۸
  1 0
  برادر خودت رو کنترل کن