علی کریمی نیمه دوم بازی الاهلی و میلان را هم ندید! شماره 8 سابق این تیم که به دعوت شیخ دبی راهی امارات شده بود تا به عنوان میهمان افتخاری در این دیدار دوستانه به میدان برود، یک نیمه مقابل میلان بازی کرد و نیمه دوم در راه فرودگاه بود.

سفر جادوگر به امارات نزدیک به 24 ساعت به طول انجامید. او ساعت 2 بامداد روز یکشنبه وارد فرودگاه دبی شد و با استقبال گرم مسئولان و برخی از طرفداران الاهلی روبرو شد. این طرفداران که ظاهرا از سوی باشگاه سازماندهی شده بودند جادوگر را تشویق می کردند و بابت بازگشت دوباره اش به الاهلی، هر چند برای یک روز، روی پلاکارها نوشته بودند: «به خانه خوش آمدی.» کریمی خسته از سفر، خیلی زود به هتل رفت تا استراحت کند و تنها خود را به بازی برساند. جادوگر، تا پیش از بازی هیچ برخوردی با بازیکنان و دوستان سابقش نداشت. او قبل از بازی رفت تا به اتوبوس الاهلی بپیوندد و در کنار دیگران وارد استادیوم شود اما نکته جالب اینجاست اغلب بازیکنان الاهلی، به احترام او از اتوبوس پایین آمدند تا به جادوگر خوش آمد بگویند.

 کریمی ساعات جالبی را تجربه می کرد اما مثل همیشه بی تفاوت به نظر می رسید. او قبل از بازی در رختکن تیم با رئیس باشگاه الاهلی که شیخ دبی نیز محسوب می شود دیدار کرد و با او خوش و بش کوتاهی داشت. جادوگر قرار بود شماره 8 را در این دیدار به تن کند اما از آنجا که این شماره بر تن بازیگر دیگری بود، کریمی اصرار نکرد و شماره 88 را پوشید و به زمین رفت تا به صورت ویژه ای از سوی طرفدارن تیم سابقش تشویق شود. او یک نیمه برای الاهلی بازی کرد. عملکرد خوبی داشت و با چند حرکت تکنیکی طرفداران را به وجد آورد. اما در صحنه ای که علی موفق شد استراسر مدافع میلان را پشت سر بگذارد، طرفداران از جا بلند شدند و با شعارهایی با این مضمون دادند: «کریمی خوش آمدی، کریمی خوش آمدی.» آنها همچنین تاکید کردند الاهلی خانه شماره هشت است: «کریمی، الاهلی خانه توست...» جادوگر که در این لحظات علاقه ای نداشت واکنشی همه چیز را به پایان نیمه اول موکول کرد. کریمی قبل از ورود به رختکن، تا توانست طرفداران را تشویق کرد چون می دانست در نیمه دوم دیگر جایی در ترکیب ندارد و باید راهی فرودگاه شود. او به محض ورود به رختکن خیلی زود لباس های خود را عوض کرد تا مسیر ورزشگاه خانگی الاهلی تا فرودگاه را بپیماید تا به آخرین پرواز دبی - تهران برسد. او با بدرقه مطر دبیر کل باشگاه الاهلی و بازیکنان الاهلی از رختکن بیرون رفت و ورزشگاه را ترک کرد تا به این ترتیب حتی نیمه دوم هم را تماشا نکند.


*اولری: کریمی می توانست فرمانده الاهلی باشد
آلگری سرمربی میلان در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی بدون آنکه به نام علی کریمی اشاره ای کند، از حضور او در ترکیب الاهلی به عنوان نقطه قوت این تیم یاد کرد: «خب، الاهلی دو بازیکن سابق یوونتوس و بایرن مونیخ را در ترکیب دارد که این کار ما را سخت تر خواهد کرد.» اتفاقا کریمی در نیمه اول این موضوع را به خوبی ثابت کرد و توانست بهترین بازیکن الاهلی در نیمه اول باشد. بعد از بازی هم دیوید اولری سرمربی تیم الاهلی به تمجید از بازیکن ایرانی پرداخت: «کریمی می توانست در زمین فرماندهی کند و برای ما بازی را آرام نگه دارد. او قدرت این کار را داشت ولی کسی در کنار کریمی نبود تا بتواند حمایت لازم را از او انجام بدهد. ما در خط حمله نتوانستیم به خوبی از توپ های کریمی استفاده کنیم.»


*هر وقت دوست داشتی به الاهلی برگرد!
بعد از دعوت از کریمی برای حضور در این بازی دوستانه ناخودآگاه شایعاتی درباره احتمال حضور شماره هشت در الاهلی شنیده می شود. ابولفضل جلالی مدیر برنامه های سابق او که در این سفر کنار کریمی بود، می گوید: «البته مسئولان الاهلی در این زمینه هیچ صحبتی با کریمی نبودند ولی همه آنها می گفتند الاهلی خانه توست و هر زمانی که دوست داشته باشی می توانی به این تیم بازگردی.»

کد خبر 120740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =