طرح بزرگ پلیس قم برای مقابله با خرده‌فروشان موادمخدر

فرمانده انتظامی استان قم، در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین در خصوص اقدامات پلیس برای مقابله با خرده فروشان مواد مخدر در این استان، از طرح بزرگ پلیس قم برای مقابله با خرده فروشان مواد مخدر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین، سردار عبدالرضا آقاخانی که پاسخ گوی سؤالات اصحاب رسانه بود، در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین در خصوص اقدامات پلیس قم برای مقابله با خرده فروشان مواد مخدر در این استان، اظهار داشت: طرح بزرگ پلیس قم برای مقابله با خرده فروشان مواد مخدر، در طی چند روز آینده آغاز می شود.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: بر اساس این طرح، شناسایی توزیع کنندگان مواد مخدر در سطح استان قم و شهر مقدس قم آغاز شده و تا چند روز آینده نسبت به مقابله با آنان اقدام لازم صورت می گیرد.

سردار آقاخانی افزود: همچنین ستاد خبری ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم به زودی اعلام می شود تا با کمک مردم تمامی توزیع کنندگان مواد مخدر، با سرعت و کیفیت بهتری شناسایی شوند.

فرمانده انتظامی قم با اشاره به اجرای طرح روشنگری در پیشگیری از جرائم از نیمه آذرماه امسال گفت: برخی از شهروندان نسبت به جرائم توجیه نیستند که مقرر شده طرح فوق در ۲۰۰ نقطه از شهر قم اجرا شود؛ این طرح در مساجد، مدارس و محافل مردمی اجرا خواهد شد و انشاالله در سال ۹۸ نیز ادامه می یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۲۰۰ تن از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه به مراکز مشاوره انتظامی قم مراجعه کرده اند گفت: ۸۲ درصد از این پرونده ها منجربه صلح و سازش طرفین شد.
سردار آقاخانی در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش ۱۰ درصدی تصادف های فوتی درون شهری از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: پلیس به دنبال این است که میزان تصادف ها هرچه بیشتر کاهش یافته و به نقطه مطلوب برسد.

وی با اشاره به موضوع فضای مجازی نیز گفت: هرگونه جرمی در فضای مجازی توسط پلیس قوی و هوشیار فتای استان رصد و کشف و با مجرمان قاطعانه برخورد می شود.

فرمانده انتظامی استان قم به افرادی که قصد دارند جرمی در فضای مجازی مرتکب شوند هشدار داد که پلیس فتای قم در زمینه رصد و کشف جرم بسیار خوب عمل می کند و در ماه های اخیر ۴۲ پرونده ویژه در خصوص جرایم فضای مجازی مورد رسیدگی قرار گرفت و با مجرمان قاطعانه برخورد شد.

وی در ادامه سخنان خود از دستگاه قضایی قم به عنوان دستگاه برتر و نمونه قضایی یاد کرد و گفت: مسئولان این دستگاه در برخورد با جرایم و تعامل با پلیس بسیار خوب عمل کرده و قاضی و دادستان در صحنه های عملیاتی پلیس حضور داشته و این مهم، قوت قلبی برای پلیس استان به شمار می آید.

فرمانده انتظامی قم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که هیچ کس حق ندارد امنیت اجتماعی شهروندان را دچار خدشه کند، اظهار داشت: در برخورد با اراذل و اوباش و نوامیس مردم بسیار جدی هستیم و از هیچ چیزی واهمه نداریم.

وی با اشاره به اجرای طرح رضویون افزود: در این طرح که با همکاری سپاه قم از اواخر آذرماه امسال آغاز می شود، با جرایم بویژه سرقت برخورد جدی خواهد شد.

سردار آقاخانی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، میزان وقوع شرارت در قم هفت درصد کاهش و دستگیری در این زمینه ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان این که از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه، شاهد افزایش هشت درصدی سرقت در استان قم هستیم گفت: البته سرقت در ماه های اخیر روند کاهشی داشته و شورایی با حضور مسئولان ۲۵ دستگاه تشکیل شده است تا بتوانیم با برنامه ریزی و برخورد جدی تر و رصد بیشتر حرکات سارقان، میزان سرقت در استان را کاهش دهیم.

فرمانده انتظامی استان قم مساله ارتقای امنیت اخلاقی درسطح قم که از دغدغه های مسئولان و مردم محسوب می شود را از اولویت های فرماندهی انتظامی استان ذکر کرد و افزود: این کار با برنامه ریزی، افزایش واحدهای گشت امر به معروف، واحدهای پیاده و ایستگاه های ثابت کلید خورده تا بتوانیم شاهد ارتقای امنیت اخلاقی در این استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه تنها کار عملیاتی پلیس جوابگوی برخورد با بدحجابی نیست تصریح کرد: ۲۶ دستگاه در زمینه امر به معروف و مساله حجاب و عفاف وظایفی دارند که لازم است این دستگاه ها نیز به طور جدی وارد میدان شده و با اقدام های فرهنگی بتوان توفیق های خوبی در این زمینه کسب کنیم.


سردار آقاخانی، مساله مبارزه با مواد مخدر را نیز از دیگر اولویت های فرماندهی انتظامی استان برشمرد و گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در قم از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، ۸۰ درصد افزایش یافته است، اما بحث مهم، خرده فروشان و معتادان که لازم است شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قم، افزایش کمپ های ترک اعتیاد را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین با بیان این که از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه، بالغ بر ۱۳۰ میلیار ریال کالای قاچاق در قم کشف شده است گفت: این استان مکانی برای نگهداری کالای قاچاق نیست و در برخورد با مجرمان بسیار قاطع هستیم و برخورد های ما در ماه های اخیر افزایش یافته و علاوه بر کشف کالا و ارز قاچاق، مقادیر قابل توجهی ارز تقلبی نیز کشف شده است.

سردار آقاخانی در ادامه با اشاره به گزارشهای مردمی مبنی بر اینکه برخی از اماکن محل پاتوق افراد بیکارشده است، ازبرخورد قاطعانه با صاحبان این اماکن خبر داد و گفت: درماه گذشته، ۲۲ مورد از این اماکن در قم پلمب شد.

46

کد خبر 1208992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =