معاون وزیر آموزش و پرورش: دولت حمایت کم‌نظیری از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دارد

ایرنا نوشت: معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: دولت حمایت کم نظیری از دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان ها دارد.

مجید قدمی افزود: دولت تدبیر و امید روند حمایت از دانش آموزان با نیازهای ویژه در مسیر جدیدی قرار داد به گونه ای که بیشترین مشکلات این مجموعه برطرف و نیازها تامین شده است.

وی، توسعه پوشش تحصیلی به ویژه در بخش آموزش تلفیقی، افزایش بودجه، الکترونیکی شدن شیوه ارائه خدمات سنجش، تامین سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان ، درمان، تامین هزینه های دارویی، جراحی خدمات توانبخشی، صمعک ، واکر، ویلچر و عینک به صورت بلاعوض از جمله این حمایت ها برشمرد.

قدمی گفت: حمایت های دولت موجب شد تا خانواده هایی که دارای فرزندان با نیازهای ویژه هستند برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس استثنایی کشور اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت مشکل سنوات ارفاقی فرهنگیان مدارس استثنایی را نیز با اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال برطرف کرد و بودجه سازمان نیز نسبت به گذشته رشد چشمگیری پیدا کرد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینکه یک هزارو۵۷۰ مدرسه استثنایی در کشور فعال است، ادامه داد: ۲۳ هزار نیروی انسانی در این مدارس به دانش آموزان با نیازهای ویژه خدمات رسانی می کنند.

وی اضافه کرد: در حالی که کل مراکز خدمات دهی درمانی به این دانش آموزان تا پایان دولت دهم ۱۹۶ مرکز بود اما اکنون به ۵۵۰ مرکز افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: در مدارس استثنایی کشور ۱۵۰ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه تحصیل می کنند.

46

کد خبر 1209180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =