توضیح کرملین درباره احوال‌پرسی گرم پوتین با «بن سلمان»

تسنیم نوشت: سخنگوی کرملین امروز در کنفرانس خبری گفت: برخورد "ولادیمیر پوتین" با ولیعهد عربستان دقیقاً مانند احوال‌پرسی وی با سایر مقامات شرکت‌کننده در نشست بود.

به گزارش روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه سخنان رئیس جمهوری اوکراین درباره اینکه گویا روسیه قصد دارد دو بندر "بردیانسک" و "ماریوپل" اوکراین را به اشغال خود درآورد، ادعایی بی‌پایه و اساس دانست.

 وی امروز در کنفرانس مطبوعاتی به درخواست خبرنگاران برای تفسیر سخنرانی پروشنکو گفت: «این اظهارات کامل بی‌اساس است و در واقع یکی دیگر از تلاش‌های تحریک‌آمیز رئیس جمهوری اوکراین برای تشدید وخامت اوضاع تلقی می‌شود. و واقعیت این است، هرچه به تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین نزدیک‌تر می‌شویم، چنین تلاش‌های ادامه خواهد یافت».

پسکوف یادآور شد، روسیه هرگز کریدوری برای دستیابی به هیچ کجا به‌وجود نیاورده و این اظهارات کاملاً غیرمسئولانه و بی‌پایه و اساس است. وی افزود، هیچ مذاکرات تلفنی بین ولادیمیر پوتین و پروشنکو در آینده نزدیک برنامه‌ریزی نشده است.

سخنگوی کرملین همچنین در پاسخ به سؤالی درباره علت برخورد گرم ولادیمیر پوتین با "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان سعودی توضیح داد: «در حاشیه نشست سران گروه20 در آرژانتین، گفت‌وگوهای سازنده و پرمحتوایی با نماینده کشور عربستان صورت گرفت و دو طرف همکاری‌های دوجانبه در چارچوب اوپک را مورد بررسی قرار دادند».

پسکوف گفت، رئیس جمهور روسیه دقیقاً با همین شیوه با سایر مقامات شرکت‌کننده داشته انجام داده و هیچ مسئله خاصی درباره ولیعهد عربستان وجود نداشته است. البته وی اسامی این مقامات را ذکر نکرد.

وی افزود، مسئله قتل "جمال قاشقچی" خبرنگار عربستانی نیز از جمله موضوعات مورد مذاکره بین پوتین و محمدبن سلمان در آرژانتین بوده است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه همچنین در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره موضوعات مورد گفت‌وگوی ولادیمیر پوتین با دونالد ترامپ در جریان مراسم در جریان این نشست سران در آرژانتین گفت: «مسئله سفر رئیس جمهوری روسیه به واشنگتن در این گفت‌وگو مطرح نشد».

وی یادآور شد، مسائل مورد گفتگو دو طرف از سوی ولادیمیر پوتین در کنفرانس مطبوعاتی وی در پایان نشست اعلام شده است.

لازم به یادآوری است که "یوری اوشاکوف" مشاور رئیس جمهوری روسیه پیش از این اعلام کرد که به‌احتمال زیاد دیدار بعدی رهبران روسیه و آمریکا در حاشیه نشست بعدی گروه20 در تابستان سال 2019 در ژاپن خواهد بود، هرچند برای دو کشور مهم است که این دیدار زودتر انجام شود.

52310

کد خبر 1209306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • من IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
    0 0
    خیلی از این رفتارها ژست سیاسی است. ولی خداییش خیلی ضایعه که رهبر یک کشور چنین رفتارهای سیاسی بروز دهد.