آلودگی آب سرخون موجب مهاجرت بسیاری از مردم این منطقه شده است

ایسنا نوشت : نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به منظور بررسی و ارزیابی اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته مسئولان اجرایی برای رفع مشکل آب سرخون به این منطقه سفر و از نزدیک با مردم این بخش دیدار و گفت و گو کرد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در سفر به منطقه سرخون از توابع شهرستان اردل، در جمع مردم این شهر و مردم منطقه میانکوه و همچنین بررسی مشکل آلودگی آب این منطقه، اظهار کرد: اینجانب نسبت به مسئله آب و مشکلی که در این منطقه به وجود آمده که مربوط به حال حاضر هم نیست و سال‌ها است که این مشکل وجود دارد بسیار دغدغه مند هستم.
وی افزود: در سفری هم که چندسال قبل به سرخون آمدم و از نزدیک وضعیت را دیدیم، علی‌رغم پیگیری‌های فراوان، کار اساسی برای حل این مشکل از سوی مسئولان  صورت نگرفته و این که یک واقعیت انکار ناپذیر است.
امام جمعه شهرکرد ادامه داد: شاید یکی از علت‌هایی که موجب شده که این مسئله حل نشود این است که اطلاع رسانی درست از عمق این مشکل برای مسئولان ذی‌ربط صورت نگرفته است و علتی که امروز تصمیم گرفتم به این منطقه سفر کنم عمده اش این بود که بیایم اطلاعات کامل و عمیق و درست نسبت به این مشکل پیدا کنم و سپس مسئله را درست به مسئولان ملی منتقل کنم.
وی تصریح کرد: تصمیم گرفته‌ام این مشکل را محضر مقام معظم رهبری منتقل کنم اما باید قبل از طرح مشکل، در این منطقه و در جمع شما مردم حاضر می‌شدم و می‌دیدم اصل مسئله و عمق فاجعه و کارهایی که برای حل مشکل صورت گرفته و کارهایی که باید بشود چیست تا مشکل را جامع و کامل به محضر رهبر انقلاب منتقل کنیم.
حجت‌الاسلام در ادامه گفت: واقعیت این است که مشکلات این منطقه بسیار زیاد است و بخشی از این‌ها توسط شما مردم در این جلسه بیان شد و ما مشکلات را می‌شنویم و قطعا به مسئولان منتقل خواهیم کرد اما باید مسئولان اجرایی هم در منطقه بیشتر حضور پیدا کنند و از زبان شما مشکلات را بشنوند و دنبال کنند
وی اظهار کرد: البته مسئولان در منطقه آمده‌اند و همه اهل انصاف هستیم که کارهایی هم انجام شده و انصافا قابل توجه و تقدیر است اما در عین حال کارهایی که باید بشود بسیار زیاد است و شما حق دارید.
نماینده ولی فقیه در استان تاکیدکرد: سفر امروز من فقط سفر آب و نفت است که می‌خواهم این مشکل به یک جای اساسی برسد و اعتقادم هم این است که اگر این مشکل حل شود گام بلندی در این منطقه برداشته خواهد شد.
وی اضافه کرد: آلودگی آب موجب شده که بسیاری از مردم از این منطقه هجرت کنند و کل منطقه  از حیز انتفاع افتاده و منطقه‌ای شده که دیگر به عنوان یک منطقه آباد و امید بخش به آینده به آن نگاه نمی‌شود و اکثریت مردم متضرر شده‌اند.
امام جمعه شهرکرد تاکیدکرد: باید امنیت اقتصادی و شغلی و امیدی که در منطقه قبل از این اتفاق وجود داشته و تا حدود قابل توجهی از بین رفته را به این منطقه و آحاد مردم و به ویژه جوانانی که از اشتغال در این منطقه ناامید شده‌اند و هجرت کرده‌اند، بازگردانیم و نگاه‌ها باید به این سمت باشد که به حول و قوه الهی این مشکل را هر چه سریع‌تر ریشه‌ای و اساسی حل کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: منطقه میانکوه یک منطقه خوب و آباد است  و انصافا مردم خوبی دارد و در مسائل دینی و اعتقادی، آگاهی و بصیرتی و تشکیل هیئات مذهبی و پایبندی‌هایشان به مسائل دینی مقید هستند و بخش میانکوه روی هم رفته یک منطقه خوش‌نام است که نباید اجازه داد این شرایط از هم بپاشد.
نماینده ولی فقیه در استان همچنین در پایان این سفر به محل تلمبه خانه مارون 6 واقع در گندم‌کار رفت و از نزدیک از قسمت‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد و از مسئولان منطقه جویای چگونگی مشکل ایجاد شده در سرخون و اقداماتی که انجام داده‌اند شد.
امام جمعه شهرکرد همچنین به محل آلودگی آب رفت و از نزدیک وضعیت آب آلوده به نفت که بوی نفت آن در فضا قابل استشمام بود را مشاهده و طعم و مزه نامطبوع آب را چشید و از این رو نمونه‌ای از این آب آلوده به نفت جهت استحضار مسئولان ملی به همراه خود برد.
گفتنی است ، در سال های گذشته خط انتقال نفت خام خوزستان در بخش میانکوه شهرستان اردل شکسته شد و موجب ورود نفت خام در رودخانه سرخون شد.

46

کد خبر 1209758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =