۰ نفر
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
اوپک در انتظار تصمیم روسیه

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: دو منبع آگاه گفتند، اوپک در نشست روز پنجشنبه خود بر سر کاهش تولید به توافق رسیده، اما برای تصمیم گیری در مورد رقم‌دقیق کاهش، منتظر تعهد روسیه نسبت به کاهش تولید است. 

دو منبع آگاه گفتند: اوپک درنشست روز پنجشنبه خود بر سر کاهش تولید به توافق رسیده، اما برای تصمیم گیری در مورد رقم‌دقیق کاهش، منتظر تعهد روسیه نسبت به کاهش تولید است. 
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه پیشتر برای گفت و گو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور از وین به سن پترزبورگ رفته است.

نفت روسیه

نواک‌قرار است روز جمعه برای مذاکرات با اوپک مجددا به وین برگردد.
از  زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ماه اکتبر اعلام کرد که اوپک با خودداری از کاهش تولید باز هم قیمت ها را پایین خواهند آورد، قیمت نفت تقریبا یک سوم کاهش یافته است.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان پس از نشست اوپک به خبرنگاران گفت:ما همچنان می خواهیم روسیه تا حد امکان تولید خود را کم کند.
وی افزود، من مطمئن نیستم اما امیدوارم به یک توافق برسیم... امیدوارم نواک امشب برگردد.»
فالح افزود: کاهش احتمالی تولید توسط اوپک و متحدانش بین نیم تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز خواهد بود. کاهش یک میلیون بشکه ای قابل قبول است و فعلا سناریوی اصلی محسوب می شود.
هیئت های نمایندگی حاضر در مقر  اوپک گفته اند، در صورتی که روسیه حاضر شود تولید خود را ۱۵۰ هزار بشکه کاهش دهد، این سازمان و متحدانش ممکن است تولید را یک میلیون بشکه پایین بیاورند. اگر روسیه با کاهش ۲۵۰ هزار بشکه ای موافقت کند، مجموع کاهش تولید از ۱.۳ میلیون بشکه فراتر خواهد رفت.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1210262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =