۰ نفر
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
حملۀ دوبارۀ ترامپ به ایران

ترامپ می گوید: نمی‌گذاریم کشوری که مرگ بر آمریکا می‌گوید به سلاح اتمی دست یابد.

به گزارش یورونیوز، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در سخنانی در مراسم عید حنوکا، از روزهای مقدس یهودیان، اسرائیل را یک دموکراسی پویا در قلب خاورمیانه نامید. 

ترامپ که این صحبت‌ها را در کاخ سفید به زبان می‌آورد بار دیگر به برجام حمله کرد و آن‌را توافقی وحشتناک خواند و گفت: «ما از توافق هسته‌ای وحشتناک با ایران خارج شدیم. آن توافق آنقدر فاجعه بود که هرگز نباید امضا می‌شد.» دونالد ترامپ می‌گوید تاکنون کمتر کشوری اندازه ایران تحریم شده است.

رئیس جمهوری آمریکا که در جمع گروهی از یهودیان صحبت می‌کرد، با حمله به سیاست‌های ایران گفت: «سیاست‌های ایران در منطقه، ثبات را به خطر انداخته است. ما نباید بگذاریم بزرگترین حامی تروریسم در جهان به تسلیحات هسته‌ای دست یابد. ما نباید اجازه دهیم رژیمی که اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند و مدام شعار مرگ بر آمریکا می‌دهد به سلاح اتمی دست یابد. مطمئن باشید که ما اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی بیفتد.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه این نشست با تاکید بر اراده‌اش بر حمایت از اسرائیل، اظهار داشت: «یک سال پیش در چنین روزهایی با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی موافقت کردم. تصمیمی درست، چرا که قدس پایتخت واقعی اسرائیل است.»

5252

کد خبر 1210354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =