برای عبور از جاده های کوهستانی همدان، داشتن زنجیر چرخ الزامی است

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در پی بارش های دو روز گذشته و کاهش دمای هوا در همدان، اکثر محورهای کوهستانی این استان لغزنده بوده و همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد، الزامی است.

سرهنگ رضا عزیزی، رئیس پلیس راه استان در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در همدان با اعلام مطلب فوق افزود:
برودت هوا و نداشتن زنجیر چرخ، سبب انحراف ۲ دستگاه تریلی از جاده و مسدود شدن گردنه اسدآباد شده بود که با همکاری نیروهای راهداری و پلیس راه این جاده شریانی مجددا بازگشایی شد.

در طی شب گذشته تمامی جاده های این استان لغزنده بود، ولی تردد با استفاده از زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی و برف گیر امکان پذیر است.

عصر جمعه برای ساعاتی شاهد برف و کولاک در گردنه اوج در محور همدان به قزوین بودیم که این جاده با برف روبی و نمک پاشی، ایمن سازی شد.

وی از شهروندان خواست از سفرهای غیر ضرور پرهیز کرده و پیش از حرکت، از سیستم گرمایشی، وضعیت فنی خودرو و سالم بودن برف پاک کن ها اطمینان حاصل کنند.

بهروز کارخانه ای، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز با اعلام اینکه به ۱۰۴۰ مسافر گرفتار در برف در همدان امدادرسانی شده است، گفت: اکثر مسافران به علت همراه نداشتن زنجیر چرخ و لغزندگی از مسیر اصلی جاده خارج شده بودند.

تیم های جمعیت هلال احمر با استفاده از خودروهای کمک دار اقدام به بازگرداندن وسایل نقلیه به مسیر اصلی و همچنین بستن زنجیر چرخ و کمک به ادامه حرکت خودروها کردند.

لازم به ذکر است، ۴۳ نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب ۱۲ تیم با استفاده از هشت دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه خودروی نجات و سه دستگاه خودروی کمک دار اقدام به امداد رسانی به مسافران و حادثه دیدگان در جاده های استان همدان کردند.

46

کد خبر 1210466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =