مالیخولیا، دلیل بازی فرزین محدث در «استیو جابز»/ عکس

فرزین محدث بازیگر نمایش «استیو جابز» به کارگردانی مهران رنجبر، مالیخولیای بازی را عامل حضورش در این اثر دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برنامه «با همستان سینما» با اجرای محمدرضا مقدسیان، منتقد سینما، به بهانه اجرای نمایش «استیو جابز»، میزبان مهران رنجبر، نویسنده و کارگردان نمایش و فرزین محدث بازیگر آن بود.

رنجبر در ابتدای گفت‌وگو در مورد موضوع نمایش گفت: «چند سالی است روی پرتره آدم‌ها کار می‌کنم، مخاطب قبل از دیدن اجرا احتمال می‌دهد یک نمایش با موضوع زندگینامه استیوجابز می‌بیند ولی این طور نیست. این نمایش با موضوع تقدیر و سهم آن در زندگی انسان‌ها نوشته شده است و با افکاری که انسان را مختار کامل می‌دانند و نقش تقدیر را در نظر نمی‌گیرند، مغایرت دارد.»

او در پاسخ به این سوال که برای انتخاب بازیگر چه ملاکی داشتید؟ گفت: «باید سراغ بازیگری می‌رفتم که در بازی قدرتمند باشد و به نظرم مطلقا یک بازیگر در تئاتر ایران بازیگر مطلق است و آن‌هم فرزین محدث است. چون ایفای ده نقش در این نمایش توسط یک نفر کار دشواری است و محدث از عهده این کار بر می‌آمد.»

در ادامه گفت‌وگو، فرزین محدث در پاسخ به این سوال که چگونه به این بلوغ از بازیگری رسیده است، گفت: «هر بازیگری اوج و فرود دارد. مطمئنا من در دوره‌ای فرود داشته‌ام .حدود دو سال پیش احساس کردم به بازیابی ویادگیری دوباره نیاز دارم و در ورکشاپ‌های کیومرث مرادی شرکت کردم و به پیشنهاد او به یک سفر یک ماهه به ایتالیا رفتم و با یوجینو باربا که در زمینه تئاتر صاحب نام است، به تمرین‌های بدنی پرداختم. برای این سفر از دو پیشنهاد خوب در عرصه نمایش گذشتم، همه تمرین‌های ما بدنی بود و آن‌ها را در بافت عضلانی‌ام ذخیره کردم. بعد از سفر نقش یک پیرزن را در نمایش «شب دشنه‌های بلند» ایفا کردم که منجربه کسب جایزه بازیگر برگزیده سال ۹۶ و بازیگر جشنواره فجر شدم.»

او ادامه داد: «بعد از مدتها به دلیل فوت مادرم شرایط روحی مناسبی برای قبول کار نداشتم تا تصادفی با نمایش مهران آشنا شدم و به دلیل مالیخولیای بازی که می‌توانستم چند نقش را در محدوده زمانی کم ایفا کنم، قبول کردم، در واقع بازی در این نمایش، عشق و جنون را در بازیگر نمود می‌دهد.»

محدث در پاسخ به این سوال که بازیگر خاص بودن چه ویژگی دارد، توضیح داد: «بنده به عنوان بازیگر روی بدنم و ویژگی‌هایش آگاهی دارم و خودم را با آن‌ها تنظیم می‌کنم، تجربه بازی هم بسیار مفید است.»

۵۷۲۴۳

کد خبر 1210673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =