ساماندهی فضای فعلی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی ضرورت دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به کمبود فضا با توجه به افزایش مراجعات در پزشکی قانونی استان، گفت: ساماندهی وضعیت فعلی بر اساس ظرفیت‌های قانونی و امکانات موجود ضرورت دارد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، داود بهبودی در حاشیه بازدید از اداره کل پزشکی قانونی استان از تخصیص اعتبارات مناسب برای تجهیز بخش‌های فنی و کالبدی پزشکی قانونی استان در چند سال اخیر خبر داد و اظهار کرد: سازمان پزشکی قانونی از سال ۱۳۸۵ استانی شده و در آذربایجان ‎ شرقی نیز از آن زمان تاکنون وضعیت نسبتا مناسبی داشته است .

وی افزود: ساختمان جدید پزشکی قانونی اوایل سال ۱۳۹۰ به بهره ‎ برداری رسید و در آن مقطع برای راه ‎ اندازی آزمایشگاه ژنتیک و در سال ۹۵ نیز در جهت تکمیل تجهیزات این آزمایشگاه، اعتبارات مناسبی اختصاص یافت .

بهبودی بیان کرد: برای تجهیز آزمایشگاه سم شناسی سال گذشته نیز اعتبار پیش‌بینی شد اما به علت محدودیت‌های بودجه، تامین آن به سال‌های آتی موکول شد.

وی از تلاش و پیگیری سازمان مدیریت و برنامه ‎ ریزی استان برای انتخاب گزینه مناسب مکان اجرای پروژه سوله حوادث پزشکی قانونی با لحاظ مباحث پدافند غیرعامل و کارکرد مطلوب سوله خبر داد .

وی با اشاره به وظایف تخصصی، حساس و طاقت‌فرسای پرسنل پزشکی قانونی از تلاش آنان تقدیر و قدردانی نمود و اهتمام سازمان مدیریت و برنامه ‎ ریزی استان در تکمیل تجهیزات و ساماندهی فضاهای کالبدی را یادآور شد.

46

کد خبر 1210684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =