سخنان بی‌پرده آزاده نامداری درباره ممنوع‌التصویری‌اش در تلویزیون و اختلافش با فرزاد حسنی

آزاده نامداری اعلام کرد که در حال حاضر اولویت اولش فرزندش است و پس از بزرگ شدن او به اجرا فکر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یک فیلم از مهمانی شخصی یا اظهارنظر جنجالی در مورد فردی خاص و حتی حرف‌هایی ناگفته از زندگی شخصی کافی است تا مدیران صداوسیما حکم به حذف تصویر مجری مشهوری بدهند، این روایتی است که در دهه‌های مختلف برای چند مجری معروف صداوسیما تکرار شده است و خواهد شد.

محمود شهریاری، ‌فرزاد حسنی، علی ضیا، ‌فرزاد جمشیدی، جواد یحیوی، ‌آزاده نامداری و... بخشی از فهرست بلند مجری‌های ممنوع‌التصویر صداوسیما هستند که برخی خوش‌شانس بوده‌اند و باز هم در قاب تلویزیون جای گرفته‌اند و برخی هم سال‌هاست که تغییری در پرونده  ممنوع‌التصویری‌شان ایجاد نشده است.

براساس گزارش روزنامه همشهری، آزاده نامداری، مجری جوان صداوسیما که ۱۲ سال در تلویزیون مشغول به‌کار بود به‌ دلیل حاشیه‌هایی که حول سفر شخصی‌اش به خارج از کشور ایجاد شد، دیگر امکان اجرای برنامه‌ای را پیدا نکرده است. او در مورد ممنوع‌التصویری‌اش می‌گوید: «من یک اصل را در تلویزیون فهمیده‌ام که هیچ وقت به مجری نمی‌گویند ممنوع‌الفعالیت هستی و نمی‌توانی اجرا کنی. به من هم کسی این را نگفت و هیچ نامه‌ای وجود ندارد و کسی با صراحت از ممنوع‌التصویری با من حرف نزد».

گفت‌وگوی ما با این مجری را که مدتی است در صداوسیما به او برنامه‌ای برای اجرا نمی‌دهند، بخوانید.

شما جزو مجری‌های خانمی هستید که سال‌ها به‌عنوان مجری معروف صداوسیما شناخته می‌شدید، چه شد که اجرا را انتخاب کردید و وارد این حوزه شدید؟

اگر بخواهم صادقانه حرف بزنم باید بگویم چون سنم خیلی کم بود، براساس جهان‌بینی خاصی وارد این کار نشدم. من براساس خبر روزنامه جام‌جم که نوشته بود ‌صداوسیما تست مجری‌گری می‌گیرد، به دانشکده صداوسیما برای تست رفتم و از بین ۱۵ هزار نفر، من و ۴ نفر دیگر انتخاب شدیم. من کارم را با اجرا در برنامه تازه‌ها در شبکه یک شروع کردم و خوشبختانه توانستیم زمان مرده تلویزیون را زنده کنیم و مخاطبان زیادی را از شهرها و اقشار گوناگون جذب کردیم.

الان که معتقدید جهان‌بینی شما شکل گرفته است، اگر با این جهان‌بینی به سال‌های شروع کارتان برگردید باز هم اجرا را انتخاب می‌کنید؟

حتما همینطور است.این شغل من است. کاری که همه عمر برایش انرژی گذاشته‌ و مطالعه کرده‌ام را نمی‌توانم به‌راحتی کنار بگذارم. من تلویزیون را دوست دارم و هنوز هم به آنجا تعلق دارم.

حتی اگر تلویزیون به شما علاقه‌ای نداشته باشد...

حتی اگر تلویزیون این احساس را نداشته باشد، من با صراحت می‌گویم که هنوز به تلویزیون علاقه دارم.

الان پیشنهاد کاری به شما نشده است؟ اصلا به شما گفته‌اند که ممنوع‌التصویر هستید یا نه؟

من یک اصل را در تلویزیون فهمیده‌ام که هیچ‌وقت به من مجری نمی‌گویند ممنوع‌الفالیت هستی و نمی‌توانی اجرا کنی. کسی به من این را نگفت و هیچ نامه‌ای وجود ندارد و کسی با صراحت از ممنوع‌التصویری با من حرف نزد. من هم آدم پیگیری نیستم و نرفتم پشت دفتر مدیرها بنشینم و آه و ناله کنم که من جوانی‌ام را برای صداوسیما گذاشته‌ام. نگاهم این است که اگر صداوسیما من را بخواهد خودش درخواست می‌دهد و اگر هم دلش نخواهد نمی‌گوید.

پس همین که به شما برنامه پیشنهاد نمی‌شود، ملاک ممنوع‌التصویری شماست؟

بله، ممکن است اینطوری باشد. در چند سال اخیر بزرگ‌ترین دلیلی که باعث شد من کار رسانه را پیگیری نکنم، تولد دخترم بود و فعلا تا یک سال دیگر این موضوع برایم اولویت دارد و وقتی فرزندم بزرگ شود احتمال دارد که برای بازگشت به اجرا تلاش کنم. در کل باید بگویم که هیچ خصومت شخصی میان من و آدم‌هایی که در تلویزیون هستند اتفاق نیفتاده. باید بدانیم که افراد و مدیران زیادی در تلویزیون تغییر کرده‌اند و تعداد زیادی مجری وارد تلویزیون شده‌اند و حتی می‌بینیم که در کمال تعجب تعداد زیادی بازیگر، ‌اجرا می‌کنند. هم‌ اکنون برنامه‌های تلویزیون به سمت تولید محتوای زرد رفته و به هر در و دیواری می‌زنند تا دیده شوند.

به‌نظر شما اگر چند سال دیگر مدیران صدا و سیما تغییر کنند، در ممنوع‌التصویری شما فرجی می‌شود؟

اصلا نگاهم این نیست که منتظر فرجی در کارم باشم. به لحاظ اخلاقی من دنبال این نیستم که کسی شلغش را از دست بدهد تا من کاری به‌دست بیاورم، ماجرا این است که هم‌اکنون فضای صداوسیما اینگونه است و من هم آدم صبوری هستم و هیچ وقت خواهش و التماس نمی‌کنم که به من کار بدهند. من نکته‌ای را باید بگویم، ‌خیلی وقت‌ها تلویزیون برای تلویزیون تصمیم نمی‌گیرد. فردی که از تو خوش‌اش نمی‌آید از بیرون تلویزیون را تحت فشار می‌گذارد تا تو نباشی. مدیران تلویزیون آدم‌های خوبی هستند اما تحت فشارند.

مهم‌ترین دلیلی که باعث شد تا صداوسیما ترجیح بدهد ‌تصویر آزاده نامداری از تلویزیون پخش نشود، چه بود؟

من باز به گذشته برمی‌گردم. من یک آدم ۱۹ ساله بودم که وارد تلویزیون شدم و از یک آدم ۱۹ ساله توقع اینکه باید همه‌چیز را بداند، نباید داشته باشید. اگر آدم‌ها الان عیب و ایرادی در من می‌بینند باید به این فکر کنند که من سنم کم بود و داشتم در مورد همه‌چیز تجربه می‌کردم؛ از پوششم گرفته تا حرف‌هایی که می‌زدم. هیچ وقت نمی‌شود یک دختر ۱۹ساله را پای میز محاکمه گذاشت و گفت که چرا این را پوشیدی و چرا این عقیده را داشتی. آدم‌ها در گذر زمان تغییر می‌کنند. من در زندگی‌ام همیشه به اخلاق معتقد بودم و این یک چارچوب است که من هرگز از آن تخطی نمی‌کنم. حق‌الناس فقط پول نیست، ‌اینکه من دل کسی را نمی‌شکنم، زیرآب کسی را نمی‌زنم و...برایم خیلی مهم است. شاید خیلی از افراد که من را نمی‌شناسند، دست به قضاوت بزنند اما آنهایی که من را از نزدیک می‌شناسند، ‌می‌دانند که من در این چارچوب زندگی می‌کنم و می‌توانم هر آنچه در این چارچوب اتفاق افتاده است را توضیح دهم. حرف من این است که اگر کسی کاری انجام داد نباید به راحتی قضاوتش کنیم.

اتفاق‌هایی که برای شما افتاد را ناشی از قضاوت می‌دانید...

زندگی‌ام سال‌هاست که در حال قضاوت است و هیچ جایی هم ندارم تا توضیح بدهم و به آدم‌ها بگویم اشتباه می‌کنید.

خیلی وقت‌ها افراد با کارهایشان خودشان را در معرض قضاوت قرار می‌دهند، مثلا شما با پست‌هایی که در اینستاگرام می‌گذاشتید به حاشیه‌هایی که برایتان ایجاد شد دامن می‌زدید...

می‌توانید مثال بزنید؟

همان پست‌هایی که در رابطه با زندگی شخصی‌تان و ازدواج اولتان می‌گذاشتید.

با وجود تمام آفت‌هایی که اینستاگرام دارد و مشکلاتی که ایجاد می‌کند به‌نظرم صفحه اینستاگرام باعث می‌شود که افراد صادقانه در مورد خودشان حرف بزنند. اگر حاشیه‌ای ایجاد شده است برای من مهم نیست.

یعنی می‌گویید این حاشیه‌ها در دایره فعالیت‌تان برای اجرا هم تأثیر نداشت؟

واقعیت این است که من از اینکه در حال رشد و تغییر نگاه هستم، ‌ناراحت نیستم.

پس شما می‌گویید آن مواردی که در زندگی کاری شما باعث حاشیه شد، ناشی از تجربه کردن‌هایتان در زندگی شخصی‌تان بود که باید در گذر زمان اتفاق می‌افتاد...

بله، تأثیر این اتفاقات برایم اهمیت ندارد. خب، من صفحه شخصی دارم و دوست دارم از نکات مختلف زندگی‌ام در اینستاگرام بگذارم.

اما خب، تصاویری که شما در مورد اختلاف‌هایتان از زندگی اولتان منتشر کردید،‌ خودش موجب حاشیه‌سازی‌ برایتان شد.

جدا شدن یک اتفاق مهلک نیست، ‌من ازدواج کردم، فهمیدم اشتباه بود و اشتباهم را جبران کردم. اگر هم آن اتفاقات بر کار من اثر گذاشت به این دلیل بود که جامعه مردسالاری داریم و آنها مرد را به جای زن انتخاب می‌کنند و طرف مقابل که اصلا تمایلی به آوردن نامش ندارم، جزو آن دسته افرادی است که از مدیران پیگیری کارش را می‌کند و به افراد زیادی زنگ می‌زند اما من اینگونه نیستم.

خانم نامداری نمی‌دانید که چه می‌شود برخی از مجری‌های ممنوع‌التصویر به چرخه اجرا برمی‌گردند و برخی هم برای همیشه حذف می‌شوند؟

این موضوع به پیگیری خود افراد مربوط است.

برای اجرا در شبکه‌های اینترنتی پیشنهادی دارید؟

بله، اما در ذهنم این برنامه را چیده‌ام که وقتی دخترم ۳سالش بشود، در فضای مجازی کار اجرا انجام بدهم. من در ۳۴ سالگی از آدم‌ها خواهش می‌کنم که افراد را به ۲ دسته خوب و بد تقسیم نکنند. این‌قدر علیه هم مصاحبه نکنیم. اتفاقات حاشیه‌ای که برای من افتاد باعث شد که چند مجری زن علیه من حرف بزنند و همیشه من از خودم می‌پرسم چرا این‌قدر راحت قضاوت کردند.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1210706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 14
 • AT ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  55 6
  بالاخره این خانم هم باید نون بخوره
  • محمد حاتمی IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
   5 64
   زن باحجاب زیبایی است و لایق یک همسر خوب
 • حمید IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  181 5
  شما بی حجابی به خودت مربوطه ولی با چادر مقنعه تو تلویزیون 80میلیون را فریب نده همین
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  خبرنگار چقد اصرار داره به صدا و سیما بپره خب با این بنده خدا مصاحبه نمیکردی و عقده گشایی خودتو از صدا و سیما که از اونور آب بهت دستور دادن توی یه مقاله میگفتی
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  75 1
  این ازاده نامداری چه رویی داره.... خودش به هردری میزنه دیده بشه سر زبونا بیفته... باور کنید فیلم افتادن چادر و ... و...در سوییس هم کار خودش بوده تا با خودزنی دیده بشه...
 • IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  75 3
  کلا مظلوم نمایی است و متهم کردن دیگران. از یک طرف خود را قربانی قضاوت های نادرست می داند و از طرف دیگر براحتی درباره کسانی که در این مصاحبه حضور ندارند تا از خودشان دفاع کنند قضاوت می کند و حکم می دهد. زنان حربه های متفاوتی برای برحق جلوه دادن خود دارند. البته بماند که طرف مقابلش هم حتما ایراداتی دارد اما نه لزوما اینهایی که این خانم می گوید. از اول هم مجری دلچسبی نبود اما تلویزیون است دیگر و از کاه کوه می سازد
  • IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
   10 6
   درسته . مظلوم نمایی و حسادت ویژگی ذاتی زنان است. و از همین طریقبه آن چیزی که میخوان میرسن بدون اینکه براش زحمتی بکشند....
 • IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  67 1
  ممنون التصویر نیستی ولی دیگه هیشکی روش نمیشه (از مردم) بگه دوباره با چادر برگرد به تلویزیون و مقابل مردم وایسا و این ینی بدتر از ممنون التصویری...
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  43 0
  طوری از یک آدم 19 ساله صحبت می کند برای ماستمالی کارهایش که آدم فکر می کند صحبت از یک آدم 9 ساله است. "هیچ وقت نمی‌شود یک دختر ۱۹ساله را پای میز محاکمه گذاشت و گفت که چرا این را پوشیدی و چرا این عقیده را داشتی" شرعاً، عقلاً، قانوناً آدم 19 ساله مکلف است و برای کارهایش در همه ممالک جهان حسابرسی می شود.
 • DE ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  70 0
  ایشون کلا فرد خاصی نیستن
 • RO ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  81 0
  این خانم مظلوم نمایی می کنه و دروغ می گه... آیا پارسال که باد چادرش رو برد نوزده سالش بود یا سی و سه ساله ش؟ بعدشم خصلت هایی مثل ریا و دروغ سن و سال نمی شناسه و به وجدان و اصالت اشخاص برمیگرده.
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  19 3
  وقتی میگم شما با اسلام هیچ نسبتی ندارید همین جاست خوبه این خانم رو همه دیگه میشناسن فقط ابروی خودتون رو میبرید اون هم نه پیش مردم، پیش خدا البته شما که خدایی جز پول و قدرت و کثیفی ندارید برید به خداتون برسید
 • محمدرضا IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  56 0
  یه سوال داشتم فقط اینکه چرا حجاب چادر رو در ایران اختیار کردی در حالی که مشخصه خارج از کشور اعتقادی بهش نداری؟!
 • DE ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  48 0
  «وقت ندارم توضیح بدهم که بقیه اشتباه میکنند!» عجب رویی! اشتباه رو شما در سوییس کردید و بعد هم دروغ گفتید! حداقل اشتباه خودتو گردن بگبر
 • قاسم IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  11 47
  متاسفم برای خبرآنلاین و اکثر مخاطبانش! زندگی هر کدام از ما را که بررسی کنند احتمالا کارهایی کرده ایم صد برابر بدتر از کار خانم نامداری، علت اینکه رسوا نشده ایم این است که خدا فرصت جبران داده، آبروی مردم را نبریم و بترسیم از روزی که خدا ما را نیز رسوا کند.
 • ماجد IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  15 0
  انشااله خدا همه را به راه راست هدایت کنه
 • فرهاد IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  50 1
  آزاده خانم سلام... لطفا بفرمایید ما به عنوان مخاطب صدا و سیما چکار باید بکنیم که دیگه شما رو نبینیم و اسمتون رو نشنویم؟ ممنون...
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  45 0
  دروغگویی و ریاکاری و تزویر بی حدود و حصر بعضی ها واقعا حال ادم رو به بهم می زنه...