ترامپ رسماً از برکناری یک مقام دیگر خبر داد

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که رئیس کارکنان کاخ سفید که دومین نفر در این سمت در دولت کنونی این کشور است، تا پایان سال جاری میلادی برکنار می شود.

به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که «جان کلی» دومین رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت وی تا پایان سال جاری میلادی به کار خود پایان می دهد.
کلی که 17 ماه پیش به این سمت منصوب شد، در پی آن بود که به دولت آشفته ترامپ نظمی بدهد، اما مقررات سختگیرانه وی به مذاق ترامپ و برخی از نزدیکانش خوش نیامد.
پیشتر رسانه های آمریکایی با گمانه زنی پیرامون دلایل کناره گیری کلی، اختلافات وی با ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا را یکی از این دلایل برشمردند.

کلی درخواست های همسر ترامپ برای همراهی تعدادی از مشاورانش در مسافرت ها با وی و همچنین ارتقای رتبه شغلی آنان را رد کرده بود.
رئیس کارکنان کاخ سفید همچنین برای پیشگیری از تاثیرگذاری افراد مختلف روی ترامپ، پروتکل های انتقال پیام به رئیس جمهوری آمریکا را سختگیرانه تر کرده بود.

پیش از کلی، رینس پریبوس رئیس حزب جمهوریخواه عهده دار این سمت بود که پس از جنجال های فراوان و درگیری با برخی دیگر از کارکنان کاخ سفید از سوی ترامپ برکنار شد.
ترامپ به تازگی عزل و نصب های دیگری نیز انجام داده است. وی «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا در دوره جرج بوش پدر را به مقام وزارت دادگستری که پس از اخراج جف سشنز با مقام سرپرستی اداره می شد، منصوب کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین پس از استعفای نیکی هیلی سفیر این کشور در سازمان ملل، هیتر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه را جایگزین وی می کند. یکی دیگر از تغییرات دولت ترامپ، عزل جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و جایگزینی «مارک میلی» با وی است.

49311

کد خبر 1210766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =