انتقاد نماینده تهران از مجازات کم برای مدیر یک موسسه اعتباری/ مردم در اعدام سلطان سکه قانع نشدند

ایرنا نوشت:نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور ما مبارزه با فساد حالت فرمالیته و نمایشی دارد.

پروانه سلحشوری افزود: مردم در مورد اعدام سلطان سکه قانع نشدند و این محاکمه شفاف نبود بنابراین برخی از مردم گفتند اصلا اعدام نشده است، برخی گفتند چرا با افراد شاخص تر برخورد نشد و.. در واقع این محاکمه بیشتر فاصله دولت و ملت را بیشتر کرد.

نماینده مردم تهران با اشاره به این نکته که فساد یکی از مهم ترین نگرانی ها در سطح جهانی است اما سطح و محدوده آن در بین جوامع مختلف متفاوت است گفت: هر نوع رفتار غیرقانونی را می‌ توانیم فساد بنامیم یا اقدامات نهادهای محتلف که از قدرت برخوردارند و از آن در جهت اعمال نفوذ استفاده می کنند را فساد می نامیم و لفظ جرم را بر آن اطلاق کنیم چرا که فساد منافع مردم را به خطر می اندازد.
این نماینده مجلس این جمله را نیز هم گفت که قوه قضاییه مستقل و تاثیر گذار یکی از نهادهای ضروری برای مبارزه با فساد است.
وی با بیان اینکه لزوما کوچک سازی دولت به کاهش فساد نمی انجامد، اظهار کرد: تجربه روسیه نشان می دهد که کوچک کردن دولت نتوانسته است فساد را کاهش بدهد و روسیه در حال حاضر در شاخص مبارزه با فساد در رتبه ۱۳۵ قرار دارد.
نماینده مردم تهران رانت خواری، لابی گری سیاسی و اجتماعی ، مشکلات موسسات مالی و.. را مواردی از فساد دانست و گفت: در همین قضیه موسسات مالی ما ۳۰ هزار میلیار تومان از جیب مردم برای افرادی که سپرده هایشان در این موسسات دچار مشکل شد، پرداخت شد . در ماه های ابتدایی که وارد مجلس شده بودم و بحث موسسات مالی مطرح بود روزانه بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ و برخی مواقع تا ۵۰۰ پیامک  روی گوشی موبایلم می آمد که این افراد می گفتند دچار مشکلاتی شده ایم و تمام زندگی خود را در این موسسات گذاشته ایم. در واقع فشار می آوردند. هر روزی جلوی مجلس و نهاد ریاست جمهوری تظاهرات بود و آنقدر فضای تبلیغاتی به وجود آورده بودند که کسی جرات نمی کرد بگوید که دولت چرا باید هزینه طمع برخی را از جیب مردم بپردازد. »
وی ادامه داد: کسانی که این بلا را سر مردم آوردند فقط ۱۵ سال حبس گرفتند یعنی اساسا مجازات با جرم همخوانی نداشت و کسی هم پاسخگویی مجوزهایی که به این موسسات داده شد ، نیست.

۱۷۱۷

کد خبر 1210793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  0 0
  همه چی اینجا درهمه
 • مهدی IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  0 0
  سکه ثامن یادتون رفت مارو بدبخت کرد کی به فرهاد زاهدی فر جواز داد که زندگی مردمو اتیش بزنه حالا بعد دستگیریش دم در بیاره
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  0 0
  خانم سلحشوری، ضمن سلام و احترام، این همه شما و عده ای دیگر حقایق را می گویند ، پس چرا ؟؟؟؟