سردار غیب‌پرور: چتر حمایتی بسیج از نخبگان باید به سراسر کشور برسد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین مدیریت جهادی و خودباوری را موجب پیشرفت دانست و گفت: اصل انقلاب اسلامی خودباوری و استقلال طلبی است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنانی در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی اقشار بسیج اظهار داشت: گردهمایی فعالین علمی و پژوهشی پیامدهایی چون خودباوری، انسجام و همگرایی در بین نیروهای مسلح و مردم دارد و از برکات نظام جمهوری اسلامی، همین خودباوری جوانان است.

وی افزود: کسانی که صاحب فکر و اندیشه هستند، اگر با انگیزه های الهی توام باشد و روحیه انقلابی و جهادی لباس کار باشد پیشرفت کشور اجتناب ناپذیر است. اگر در کشوری انگیزه های دینی و الهی حاکم باشد و نخبگان آن سرزمین دارای بالندگی و سرزندگی باشد نتیجه ای جز پیشرفت و اعتلا نخواهد داشت و ما همه اینها را به برکت اسلام و انقلاب داریم.

رئیس سازمان بسیج گفت: اصل ماجرا بر سر خودباوری است و انقلاب اسلامی آمد تا ملت ما را به خودباوری برساند. قدر مسلم یکی از دلایل وقوع انقلاب اسلامی، خودباوری یک ملت بود که در قرن های گذشته «تو نمی‌توانی» را به او القا کرده بودند. این از برکات انقلاب اسلامی بود که استقلال و خودباوری را یک بار دیگر به ما آموخت و نتیجه همان بود که هشت سال دفاع مقدس اداره شد.

رئیس سازمان بسیج اضافه کرد: به برکت وجود جوانان مومن و انقلابی و مردمانی که به باور رسیده بودند، جنگ اداره شد و پس از قرنها از یک جنگ تحمیلی پیروز بیرون آمدیم. امروز نسخه همان نسخه است و جوانان و عالمان ما اگر جوهره خودباوری را تقویت کنند، کسی در دنیا زورش به ما نخواهد رسید.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه علم ثروتی نیست که بتوان آن را از کسی در دنیا پس گرفت، افزود: وظیفه ما بنا به فرموده مقام معظم رهبری این است که موانع را برطرف کنیم و وظیفه داریم نگذاریم فعالین در عرصه علمی دچار کسالت شوند. این یک اعتراف تلخ است که در کشور ما گاهی نخبگان علمی گاهی احساس می کنند به بن بست رسیده اند. ما باید در یک مجال کاملا عملیاتی بگوییم که برای همه نخبگان دارای برنامه هستیم.

وی گفت: ما در بسیج با یک اقیانوس از فکر و انگیزه و انسان های انقلابی و دانشمند مواجه هستیم و اگر قادر نباشیم از افراد نخبه حمایت کنیم، دچار خسران بزرگ خواهیم شد.از سازمان بسیج علمی و پژوهشی می خواهم که حمایت از نخبگان بسیجی را به عنوان مهم ترین برنامه خود تلقی کنند. البته حمایت چند وجه دارد که شامل کشف، شبکه سازی، ثبت و تولید است. چتر حمایتی بسیج از نخبگان باید به همه زوایای کشور برسد.

رئیس سازمان بسیج در پایان با بیان اینکه در سرزمینی هستیم که همه ظرفیت ها در آن وجود دارد، تاکید کرد: مهمترین کلیدواژه ما در این عرصه خودباوری است و باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1210858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =