اینترنت رایگان شبانه شگرد کلاهبرداری اینترنتی از نوجوان اصفهانی

رئیس پلیس فتای استان از شناسایی و دستگیری فردی که در فضای مجازی با انتشار اخبار کذب با موضوع اینترنت رایگان شبانه، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد، خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی بیان داشت:  شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با عنوان ارائه اینترنت رایگان شبانه مبلغ ۲۵ میلیون ریال از حساب وی به صورت غیر مجاز برداشت شده است، کارشناسان پلیس را بر آن داشت تا موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت که فرزندم با آگهی دریافت اینترنت رایگان شبانه در یک کانال تبلیغاتی مواجه می شود که جهت فعال سازی این بسته اینترنت جعلی مبلغ ۱۰ هزار ریال از طریق کارت بانکی اینجانب پرداخت می کند که متوجه می شود علاوه بر این که تراکنش ناموفق صورت گرفته، کل موجودی حساب که ۲۵ میلیون ریال بوده است نیز برداشت شده است.

این مقام مسئول عنوان داشت: در بررسی های اولیه مشخص می شود، درگاه بانکی که شاکی از طریق آن اقدام به واریز وجه کرده است، درگاهی جعلی بوده که اطلاعات حساب بانکی شاکی را به سرقت برده است، نهایتاً کارشناسان با اقدامات تخصصی و فنی خود موفق به شناسایی فرد کلاهبردار می شوند.

مرتضوی در پایان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: مجرمان سایبری به راحتی کاربران را برای ورود به این درگاه های جعلی تشویق می کنند، بنابراین کاربران با صفحاتی روبرو می شوند که با تبلیغات فریبنده و اغوا کننده ترغیب به پرداخت مبالغ معمولاٌ اندک می کنند، همچنین بیشتر این لینک ها کاربران را به صفحات فیشینگ ارجاع می دهد و کاربران در هنگام خرید به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها قرار می دهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش آمار جرائم برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی، شهروندان در اسرع وقت نسبت به فعال سازی رمز دوم پویا (رمز یکبار مصرف اینترنتی) از طریق بانک مربوطه اقدام کنند.

46

کد خبر 1211028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =