واکنش قطر به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس

فارس نوشت:یک مسئول قطری از بیانیه پایانی شورای همکاری خلیج فارس در ریاض به دلیل عدم پرداختن به موضوع محاصره قطر و راهکاری رفع آن، انتقاد کرد.

«احمد الرمیحی» مدیر دفتر رسانه‌ای وزارت خارجه قطر از بیانیه پایانی شورای همکاری خلیج‌فارس در نشست ریاض، انتقاد کرد.

وی در صفحه توئیتر خود با اشاره به اینکه چرا در نشست ریاض به بحران به وجود آمده در روابط چهار کشور عربی با قطر پرداخت نشد، نوشت : «این چه بیانیه‌ پایانی است که به محاصره قطر و راهکارهای رفع آن پرداخت نشد؟».

الرمیحی به محاصره‌کنندگان قطر توصیه کرد که دست از سطحی‌نگری و بی‌توجهی به مشکلات حقیقی شورای همکاری خلیج‌فارس بردارند.

به نوشته روزنامه الکترونیکی «رأی‌الیوم»، در بیانیه پایانی نشست شورای همکاری خلیج‌فارس به طور مستقیم به موضوع راهکارهای حل بحران به وجود آمده در روابط چهار کشور عربی با قطر پرداخت نشد و در عین حال بر پایبندی این شورا بر حفظ قدرت و وحدت بین اعضا تأکید شده است.

انتقاد از اظهارات الجبیر

این مقام قطری به اظهارات «عادل الجبیر» وزیر خارجه سعودی نیز واکنش نشان داد و گفت که الجبیر در کنفرانس خبری «مسخره» خود سعی کرد مواردی که در بیانیه پایانی از قلم افتاده بود، توجیه نماید.

الجبیر روز یکشنبه (دیروز) در یک کنفرانس خبری گفت که مواضع عربستان در خصوص بحران به وجود آمده با قطر «برای همه روشن و آشکار» است.

وی افزود: «برادران ما در قطر می‌دانند که چه چیزهایی از آنها برای بازگشت به جایگاه خود به عنوان عضو فعال شورای همکاری خلیج (فارس) خواسته شده است.»

سی‌ونهمین نشست شورای همکاری خلیج‌فارس روز یکشنبه (دیروز) با وجود غیبت امیر قطر، سلطان قابوس و رئیس امارات، در ریاض برگزار شد.

52311

کد خبر 1211249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =