۰ نفر
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
کشف نخستین معدن طلا در استان همدان

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از کشف نخستین معدن طلا در این استان خبر داد.

محمد خاکی، معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه این معدن هنوز در مرحله طرح اکتشافی است، اظهار کرد: وجود عناصر باارزش مشخص شده اما هنوز ذخیره این معدن و عیار طلای موجود در آن مشخص نیست که این موضوع توسط شرکت دولتی ایمیدرو آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا کنون هیچ معدن طلایی در همدان کشف نشده بود و این معدن نخستین معدن طلای استان همدان محسوب می‌شود که در روستای عشوند شهرستان نهاوند کشف شده است.

خاکی با اشاره به وجود معادن سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در همدان، بیان کرد: در زمینه سنگ‌های نیمه‌قیمتی هنوز کار نشده اما پتانسیل آن در استان وجود دارد و اگر متقاضی سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد استقبال خواهیم کرد.

معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: 2 معدن رز کوارتز و یاقوت در استان همدان توسط شرکت پرشین یاقوت کشف شده و به بهره‌برداری می‌رسد که ذخایر آن بین 200 تا 300 تن است.

وی با اشاره به اینکه معدن یاقوت به علت تجهیز فعلا تعطیل است، گفت: معدن رز کوارتز به علت مشکلاتی که برای روستائیان داشت تابستان امسال به دستور استاندار تعطیل شد و پیگیر هستیم تا راهکاری برای فعالیت دوباره آن پیدا کنیم.

46

کد خبر 1211274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =