روزنامه ایران: کیهان، منزلت و جایگاه رهبری را حفظ نمی‌کند/ تاثیر صداوسیما از تلگرام هم کم‌تر است

روزنامه ایران نوشت: آقای روحانی در تمام مدت ۵ ساله‎ای که ریاست قوه مجریه را برعهده دارد، در معرض حجم زیادی از بی‎انصافی قرار گرفته است.

این اتفاق هم در حوزه تعارضاتی که در منطقه با عربستان و اسرائیل داشته‎ایم و هم در حوزه بین‎المللی و برجام رخ داد. آنها نه پیروزی روحانی و تیم مذاکره‌کننده دولت در برجام را برجسته کردند و نه میزان فاجعه ناشی از خروج امریکا آنقدر زیاد است که بخواهند امریکا را محور اصلی تعاملات بین‎المللی قرار داده و دولت را برای نقض برجام زیر سؤال ببرند. اگر این برجام خوب بود چرا برای توافق آن اعلام عزای عمومی کردید و اگر بد بود به چه دلیل برای نقض آن دولت را ملامت می‎کنید؟

رفتار دلواپسان بیش از اینکه تأمین‌کننده منافع ملی یا سیاسی باشد آب در آسیاب دشمن ریختن است. روزنامه کیهان در طول تمام این سال‎ها با هزینه بیت‎المال اداره شده است. منتسب به رهبری است و بدون اینکه وجنات، منزلت و جایگاه ایشان را رعایت کند در حال تخریب نیروها و مدیران میهنی عمل می‎کند. واکنش آقای ظریف که اتفاقاً آدم محافظه کاری هم هست و معمولاً خیلی به مسائل داخلی ورود نمی‌کند نشان از فشاری دارد که رسانه‎های رقیب بر تیم وارد می‎کنند. صداوسیما هم وضعیتی بدتر از کیهان دارد. این رسانه امروز با انتصاب و انتخاب مدیران ناآشنا به امر رسانه و بی‎تفکر کار می‎کند. 

​نگاهی به تیم‎های اندیشه ‏ورزی صداوسیما فاجعه را تکمیل می‎کند؛ آدم‌هایی که نه دانش لازم دارند، نه از تجربه رسانه‎ای برخوردارند و نه جامعه جهانی را می‎شناسند. یک عده ایدئولوگ‎هایی با دانش کم عمق هستند که با پیچیدگی‏‌های جنگ رسانه‌‏ای اصلاً آشنایی ندارند. آنها اتفاقاً فکر می‎کنند برنامه‎های مؤثری می‎سازند در حالی که با تبلیغات مستقیمی که کمترین اثری هم در ذهن افکار عمومی ندارد، در حال فعالیت هستند. به گونه‎ای که این دستگاه بسیار عریض و طویل با بودجه‎های عظیم اثرگذاری‏‌اش حتی از تلگرام هم کمتر است.
۱۷۱۷

کد خبر 1211361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 6
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  17 5
  دوکلمه حرف حساب
 • آقابزرگ IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  18 3
  این مطالب یک واقعیت آشکار است که مدیر مسئول محترم کیهان و مدیران محترم رسانه ملی حاضر به پذیرفتن آن نیستند
  • IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
   8 1
   کسی که خواب هست رو می شه بیدار کرد، اما کسی رو که خودش زده به خواب نمی شه بیدار کرد.
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  7 0
  واقعا تلویزیون را تعطیل و یخش بسیار ناچیزی از بودجه کلانش زا صرف مدرسه سازی و واقعا اموزش رایگان کنند و تلویزیون خصوصی راه اندازی بشه
 • GB ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
  3 0
  تاثیر صدا و سیما از بقالی سر کوچمون کمتره