جنجال روز دانشجویی که به از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرامی استاندار فسادستیز انجامید!/ رشد و توسعه آذربایجان‌غربی دامن‌گیر مشکلات و حواشی

یک حاشیه قومیتی به‌علت برداشت اشتباه منجر به تحرک عده‌ای فرصت طلب و در نهایت از دسترس خارج شدن صفحه اینستاگرامی استاندار آذربایجان‌غربی انجامید بطوریکه توضیحات گروه رسانه‌ای مبنی بر برداشت اشتباه نیز چاره‌ساز نشد و این استان در آستانه قرارگرفتن در مدار رشد و توسعه دچار چالش شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سخنرانی روز دانشجوی استاندار در پایتخت و برداشت اشتباه یک رسانه و انتشار خبرآن کافی بود که تحرکات قومیت‌گراها به اوج خود برسد.

نشست روز دانشجوی استاندار آذربایجان‌غربی

محمدمهدی شهریاری روز دانشجوی امسال به دعوت دانشجویان آذربایجان‌غربی درحال تحصیل در دانشگاه های تهران به پایتخت سفر کرده بود به سخنرانی در مورد راه‌های توسعه و پیشرفت استان پرداخت و تنها لحظاتی بعد از این سخنرانی، یکی از پایگاه‌های خبری برداشتی از سخنان استاندار آذربایجان‌غربی منتشر و همین اتفاق کافی بود تا کبریت جنجال‌های بعدی را شعله ور کرد بطوریکه ابتدا نمایندگان مجلس و سپس برخی مقامات اقدام به جبهه گیری‌هایی کردند که برخی گروه‌های قومیت‌گرا را تحریک کرد.

در این میان اما نماینده‌ها برای کسب آرای خود از این اتفاق بی‌کار ننشسته و با صدور بیانیه‌هایی سعی در کسب اعتماد عمومی داشتند.

دوراهی حمایت یا حمله

نکته عجیب در این اتفاق، همراهی برخی مدیران و سیاسیون برای کسب امتیاز از این واقعه با رمز «نباید وقایع تاریخی را فراموش کرد» بود که در آستانه انتخابات و برای برهم زدن فضای آرام استان که گام بلندی برای متوقف کردن پیشرفت و توسعه استان به شمار می رفت.

بیانیه روابط‌عمومی در مورد موج‌سواری‌ها

روابط‌عمومی استانداری آذربایجان‌غربی در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه محمدمهدی شهریاری در بین دانشجویان استان درحال تحصیل در تهران، یکی از دلایل عقب‌ماندگی استان آذربایجان‌غربی، واکاوی نشدن و آسیب‌شناسی حوادث تاریخی، مسائل اجتماعی، اقتصادی و مدیریتی در دانشگاه‌ها عنوان کرده و گرچه فضای نقد آزادانه و گفت‌وگو در استانداری آذربایجان‌غربی وجود دارد ولی برخی رسانه‌ها برای اختلال در روند فسادستیزی و از بین بردن فضای آرام استان با استفاده از تشکیک و شکاف در بین صفوف متحد مردم تلاش می کنند.

عذرخواهی بدلیل برداشت اشتباه

بعد از این اتفاق و جنجال‌هایی که تا چندروز در فضای رسانه‌ای و مجازی ادامه داشت، پایگاه خبری منتشر کننده خبر با انتشار یادداشتی به برداشت اشتباه خود اذعان و نوشت: متأسفانه به‌دلیل کم‌تجربگی و سوءبرداشت یکی از اعضای گروه رسانه‌ای «...» و سپس برخی فشارهای جانبی، این برداشت نادرست از سخنان جناب آقای شهریاری منتشر شد که به‌دلیل جریحه‌دار کردن احساسات هم‌وطنان عزیز در استان و شمال غرب کشور و همچنین ایجاد بستر برای تحریف یک واقعیت تاریخی توسط خبرنگاران این رسانه و نسبت دادن آن به جناب آقای شهریاری، از استاندار محترم و عموم مخاطبان و مردم عزیز عذرخواهی نموده و امید آن داریم که مسئولان محترم و در رأس آن مقام عالی دولت در آذربایجان‌غربی در مسیر توسعه و پیشرفت این استان و انسجام و همگرایی ساکنان آن بیش‌ازپیش موفق و مؤید باشند.

بعد از این اتفاق هم جنجال فروکش نکرد و برخی افراد با حمله به پیج اینستاگرامی، شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی، این صفحه مجازی را از دسترس خارج کردند.

صفحه اینستاگرامی استاندار آذربایجان غربی

آغاز موج حمله با عنوان نشست در تهران!

موج جنجال علیه این استاندار، به چند روز قبل از روز دانشجو و با عنوان انتقاد به برگزاری نشست در تهران آغاز شده بود بطوریکه، محمدمهدی شهریاری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برگزاری این نشست به دعوت دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های پایتخت بوده و در این راستا برای شنیدن نظرات نخبگان استانی و دانشجویان عزیز بویژه در حوزه اقتصادی و بحث پیرامون توانمندی های تجاری،گردشگری و معرفی پتانسیل های استان دیدم و به همین جهت پذیرفتیم و این امر دال بر این نیست که دانشجویان داخل استان فراموش شده اند.

شهریاری در پاسخ خود اظهار کرده بود: بزودی و طی روزهای آینده با جمعی از دانشجویان دانشگاه های ارومیه نشستی را برگزار و نظرات این عزیزان را برای توسعه و پیشرفت استان خواهیم شنید.

حواشی دامنگیر توسعه استان

درحالیکه افزایش سرعت رشد و توسعه استان با حذف نگاه قومیتی و مرزی ممکن است، حواشی ایجادی که هر از چند گاهی بدلیل مسائل پیش پا افتاده و پوپولیستی بروز می کند، این روند را متوقف و مشکلات زیادی را برای این استان و بالاخص مردم آن ایجاد می‌کند بطوریکه برای بهبود شرایط و بازگشت از موج حواشی، سختی خاص و زمان زیادی صرف می‌شود و در این میان باید تلاش همه‌جانبه برای حمایت از روند منجر به توسعه استان در همه بخش‌ها از جمله رسانه‌های مختلف ایجاد شود تا آذربایجان‌غربی بتواند به مدار توسعه و پیشرفت بازگردد.

گفتنی است، محمدمهدی شهریاری که با رویکرد مبارزه با فساد درطی روی‌کار آمدنش توانسته با برخی بی انضباطی‌ها و رانت‌ها مبارزه کند، حالا با این اتفاق با چالش برخی قومیت‌گراها مواجه است و باید دید می‌تواند دوباره اعتماد این بخش از جمعیت استان آذربایجان‌غربی که متاسفانه با کوچکترین برداشت قوم‌گرایانه تحریک و جنجال آفرینی می‌کنند را جلب کند یا خیر؟! اتفاقی که درصورت بروز آن می‌تواند به بهبود شرایط استان کمک شایانی کند.

46

کد خبر 1211431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =