۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر در آبان سوار هواپیما شدند

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: سه میلیون و ۶۲۳ هزار مسافر در آبان ماه امسال در فرودگاه‎های کشور جابجا شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، در آبان ماه امسال با انجام ۳۰ هزار و ۳۸۶ پرواز هواپیما در فرودگاه های کشور حدود ۳۴ میلیون و ۵۷۸ هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی نیز ارسال شد.

در آبان ۹۷، فرودگاه مهرآباد با ۹ هزار و ۸۳۳ فروند بیشترین نشست و برخاست هواپیما را به خود اختصاص داد، این فرودگاه با جابه‎جایی نزدیک به یک میلیون و ۱۵۵ هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است.

فرودگاه مشهد با چهار هزار و ۷۲۲ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۶۸۵ هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با سه هزار و ۸۷۴فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۵۶۵ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار گرفت.


در این ماه فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود هشت میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این گزارش، سهم پروازهای داخلی از مجموع پروازهای آبان۹۷، نشست و برخاست ۲۴ هزار و ۹۹۳ فروند هواپیماست که طی آن حدود سه میلیون مسافر و حدود ۲۱ میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‎ است.

همچنین طبق این آمار، سهم پروازهای خارجی آبان ۹۷ در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز نشست و برخاست پنج هزار و ۳۹۳ فروند هواپیما بوده که طی آن بیش از ۷۵۳ هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به ۱۴ میلیون کیلوگرم بار جابجا شده است.

۶۴۲۳۱

کد خبر 1211446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =