رتبه ممتاز خدمات درمانی تامین اجتماعی لرستان در کشور

مدیردرمان تامین اجتماعی لرستان گفت:سیر پیشرفت و روند مناسب توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی در استان لرستان از ابتدا تاکنون همواره تداوم داشته و درحال حاضر در بالاترین مقادیر و معیارهای دسترسی و ایفای تعهدات هزینه ای و حمایتی قرار داشته که در این زمینه از استانهای طراز اول کشور محسوب می گردد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، دکتر امین بهاروند،گفت : سازمان تامین اجتماعی از  جمله  مهمترین  سازمانهای حمایتی و مدد رسانی درکشور است که بدون  بهره گیری  از منابع دولتی در ایجاد زیرساخت وفراهم آوری زمینه های لازم برای برخورداری آحاد  بیمه شدگان از تسهیلات  مالی و پشتیبانی بویژه در شرایط و مواقع اضطرار تلاش می نماید.
مدیردرمان تامین اجتماعی استان لرستان گفت: پس از طلوع فجر انقلاب اسلامی به زعامت حضرت امام خمینی مد ظله العالی و استقرار دولت جمهوری اسلامی، کشور در شرایط جنگ تحمیلی و ناخواسته ای قرار گرفت که با دلاور مردی رزمندگان اسلام و پایمردی ملت شریف ایران با پیروزی و سربلندی خاتمه یافت و پس از فراغت از این موضوع ، اولین جرقه ها و بارقه های امید در بسط و توسعه  خدمات سازمان تامین اجتماعی از طریق  تصویب قانون الزام سازمان به مشارکت و مسؤولیت در درمان مستقیم بیمه شدگان در سال ١٣٦٩ به وقوع پیوست.
وی اضافه کرد:درهمان سال با جدیت و فعالیت مستمر مدیران وقت و جلب همکاری نهادهای استانی، پایه و اساس خدمات درمانی تامین اجتماعی برای بیمه شدگان و حتی سایر اقشار در قالب مراکز درمانی ملکی با جذب پزشکان طرحی و  سایر اعضای کادر درمانی و پشتیبانی طرح ریزی و اجرا گردید. اولین مرکز درمانی خدمات سرپایی استان لرستان در سال ١٣٦٩درخرم آباد و بلافاصله بعد از آن در سال ١٣٧٠ در شهرهای بروجرد ، دورود و الیگودرز در ساختمانهای استیجاری آغاز به کار نمودند.

سیر پیشرفت و روند مناسب توسعه خدمات درمانی در استان
دکتر بهاروند گفت:سیر پیشرفت و روند مناسب توسعه خدمات  درمانی تامین اجتماعی در استان لرستان از ابتدا  تاکنون همواره تداوم داشته و درحال حاضر در بالاترین  مقادیر و  معیارهای دسترسی  و ایفای تعهدات هزینه ای و  حمایتی قرار داشته که در  این زمینه از استانهای طراز اول کشور محسوب می گردد.
مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت :پشیرفت روند توسعه مراکز درمانی تامین اجتماعی لرستان باافتتاح بیمارستان ٢٥٦ تختخوابی خرم آباد در سال ١٣٧٤ ،٣٢ تختخوابی کوثر در بروجرد و ٣٢ تختخوابی نرگس در دورود در سال ١٣٨٠ به اوج خود رسیده است.
ایشان تصریح کرد: خدماتی که ٢٨ سال قبل به لطف انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در لرستان با کمتر از ١٠ پزشک و کمتر از یکصد نیروی درمانی و پشتیبانی آغاز گردید، در حال حاضر کاملاً مدرنیزه توسط بیش از ٣٥٠ پزشک و ١٥٠٠ نفر نیروی درمانی و پشتیبانی به محضر مردم شریف این دیار ارائه می گردد و اخیراً  با حذف دفترچه و کاهش اوراق کاغذی ، شکل و قالب نوین ارایه خدمات به بیمه شدگان تحقق یافته تا دسترسی و برخورداری مراجعین هرچه سریعتر و آسانتر صورت گیرد.
وی بیان داشت:تلاش مستمر برای به بروز آوری ، بهسازی و تجدید و نو آوری فضاها و امکانات و تجهیزات و ارتقای شرایط اقامت بیماران  بستری توام  با ارتقای هتلینگ بوده  و هر سه بیمارستان  ملکی خرم آباد،  بروجرد و  دورود در شرایط توسعه و  افزایش ظرفیت ها ی خدمات  خود قرار داشته و ازطرح  تنوع و  تعدد رشته های  پزشکی و  خدمات  قابل  ارائه برخوردارند.
ایشان تصریح کرد :علاوه بر این ، راه اندازی خدمات تخصصی تر از طریق تهیه  دستگاه های پیشرفته پزشکی  نظیر  MRI و  در دست اقدامCT اسکن و سنگ شکن ، تصویر برداری ها و آزمایشگاه های  دیجیتال و  منطبق با آخرین معیارهای  علمی روز  دنیا از جمله  خدمات شایسته این مدیریت در سنوات اخیر است.

رتبه ممتاز درمانی لرستان در سطح کشور
مدیردرمان تامین اجتماعی لرستان خاطر نشان کرد : اکنون سالانه قریب به دو ونیم میلیون  مراجعه سرپایی ، سی هزار مورد  بستری ، بیست هزار عمل جراحی و  هفت هزار زایمان  در هر سال توسط  خدمتگزاران  مردم  در حوزه درمان تامین اجتماعی  استان لرستان برای بیمه شدگان  و سایر اقشار صورت می پذیرد که این موضوع در کنار سایر امکانات و حمایتهای مناسب ، رتبه استان را در  سطح کشور ممتاز نموده  و اینها همه از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران است.

46

کد خبر 1211604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =