زیرساخت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی باید تأمین شود

ایرنا نوشت: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اهمیت شهرک های صنعتی در ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی گفت: زیرساخت های شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی باید تامین شود.

محمد اسماعیل سعیدی روز سه شنبه در نشست با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در خصوص وضعیت این شهرک ها، بیان کرد: حدود نیمی از واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی در محدوده شهرک های صنعتی واقع شده و لازم است تا زیرساخت های مورد نیاز آن اعم از برق، ‌آب، گاز و ‌تلفن تامین شده و ارتقا یابد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود کشور ضرورت توجه به بخش صنعت بسیار بیشتر از گذشته نمود پیدا می کند و لازم است تا همه بخش های مرتبط از دستگاه های خدمات رسان گرفته تا بخش بانکی و بیمه از تولید و اشتغال حمایت کنند.

سعیدی با اشاره به برخی مشکلات شهرک های صنعتی گفت: مجلس آمادگی دارد تا برای رفع دغدغه تولیدکنندگان و رونق تولید از هر طرح و لایحه ای حمایت کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارایه گزارشی از وضع کلی شهرک های صنعتی استان اظهار داشت:‌ با توجه به افزایش نامتعارف قیمت قیر، آسفالت ریزی معابر شهرک های صنعتی به چالشی برای این شرکت تبدیل شده است.

سیدمرتضی نیرومند اسکویی افزود: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه باید بخشی از مالیات ارزش افزوده واحد های مستقر در شهرک های صنعتی به شرکت شهرک های صنعتی برای نوسازی و تکمیل زیرساخت ها تخصیص یابد که اجرا نشدن این قانون اداره برخی شهرک های صنعتی را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: کمبود برق مورد نیاز در شهرک های صنعتی استان نیز یکی از مهم ترین چالش های پیش روی صنعت استان به شمار می رود که همراهی و همکاری مجموعه های وزارت نیرو را برای تامین کسری برق شهرک های صنعتی می طلبد.

استان آذربایجان شرقی دارای 46 شهرک و ناحیه صنعتی است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1211653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =