اختصاص ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات به بازآفرینی شهری اردبیل 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در اجرای تحرک بخشیدن به برنامه های بازآفرینی شهری ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن به استان اردبیل اختصاص یافت.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه ستاد باز آفرینی استان با اعلام این مطلب افزود: دراجرای تکالیف برنامه ششم توسعه مبنی بر تحرک بخشیدن به برنامه های بازآفرینی اعم از احیاء بافت های فرسوده و ساماندهی حاشیه شهرها از طریق بازآفرینی و نوسازی محلات هدف ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات ساخت ۳۲۱۵ واحد مسکن به استان اردبیل اختصاص یافت.

محبوب حیدری بیان کرد: تسهیلات ساخت برای سازندگان واحدهای مسکونی در کلان شهرها به ازای هر واحد ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹% در سال جاری برای دوره مشارکت مدنی دو ساله ساخت است و علاوه بر این تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸% برای انبوه سازان قابل پرداخت می باشد.

وی به تسهیلات خرید هم اشاره کرد و اظهار داشت: این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم برای متقاضیان خرید واحد مسکونی در محدوده ها و محلات هدف در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ میلیون تومان و سایر مناطق شهری ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۶% با دوره بازپرداخت حداکثر ۱۲ سال می باشد.

حیدری افزود: تسهیلات ودیعه اسکان موقت به صورت قرض الحسنه در کلان شهرها ۲۰ میلیون تومان برای هر متقاضی واجد شرایط و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان می باشد.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری استان اردبیل به فرصت های شغلی ایجاد شده در راستای طرح بازآفرینی در سطح استان اردبیل اشاره کرد و افزود: تعداد ۳۷۹۹ فرصت شغلی در راستای اجرای بازآفرینی در سطح استان بصورت مستقیم ایجاد خواهد شد و این در حالی است که بصورت غیر مستقیم هم ۵۶۹۹ فرصت شغلی در همین راستا ایجاد خواهد شد.

وی گفت: امید است نقش موثر و جهادی شهرداری ها و سایردستگاه های دولتی عضو ستاد در اجرای برنامه بازآفرینی و رفع مشکلات و مسایل با حضور حداکثری بخش خصوصی و توسعه گران دستاوردهای این طرح در کوتاه ترین زمان ممکن ، بازآفرینی بافت ها و محلات هدف مورد انتظار را در سطح استان موجب گردد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: بودجه عمومی خدمات روبنایی ، زیربنایی و توانمند سازی به میزان ۳۹۴ میلیارد ریال و بودجه شهرداری ها ۲۰۴۴ میلیارد ریال و ۱۱۶۸ میلیارد ریال سهم بودجه سایر دستگاههای دولتی عضو ستاد در اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان اردبیل است.

حیدری افزود: هرگونه ایجاد تعهد و هزینه کرد بابت پروژه های برنامه اقدام مشترک محلات با رعایت قوانین ، مقررات ، آئین نامه ها و دستور العمل های جاری خواهد بود.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری استان اردبیل در ادامه به پرداخت وام در جهت احیای بافت های فرسوده اشاره کرد و اظهار داشت: از اول سالجاری تا به امروز برای ساخت ۱۱۰۰ واحد مسکونی متقاضیان به بانک های عامل معرفی و نسبت به تکمیل مدارک و اخذ وام اقدام نموده اند.

وی تصریح کرد: اولویت اجرای طرح های بازآفرینی شهری در استان اردبیل در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر بوده و در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر به شرط تعریف و ارائه طرح امکان پذیر خواهد بود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در پایان به بحث اطلاع رسانی در خصوص بازآفرینی شهری و اقدامت صورت گرفته اشاره کرد و افزود: در بحث اطلاع رسانی باید از تمام ظرفیت شهرداری ها ، دستگاههای عضو ستاد و صدا و سیمای مرکز اردبیل در اقدامی مشترک موارد لازم جهت اطلاع همشهریان محترم شفاف سازی و اطلاع رسانی گردد.

۴۶

کد خبر 1212027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =