نمایش «بیماری خانواده میم» به صحنه رفت

نمایش “بیماری خانواده میم” به کارگردانی امید سعیدپور از ۲۰ آذر ۹۷ در سالن تئاتر مستقل تبریز الف به صحنه خواهد رفت .

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، امید سعیدپور اظهار کرد: انتخاب متن از سال گذشته در ذهنمان گنجانده شده بود که به وسیله رایزنی های صورت گرفته با مترجم اثر تشریح کردیم که چرا می‌خواهیم این کار را به روی صحنه ببریم و کدام بازیگرها را برایش انتخاب می کنیم.

وی در خصوص تمرینات گروه این نمایش توضیح داد: پروسه تمرین این اثر ۷ ماه طول کشید، متاسفانه یک سری از کاراکتر ها نیز در این بازه زمانی نقش هایشان عوض شد .

سعیدی ادامه داد: در این نمایش سعی بر آن داشتیم از بازیگران به نام تبریزی استفاده کنیم و از لحاظ کیفی نمایشی بهتر را برای مخاطبان اجرا کنیم.

کارگردان نمایش بیماری خانواده میم با بیان اینکه موضوع نمایش یک خانواده از هم پاشیده است؛ ابراز کرد: از هم پاشیدگی نه به خاطر مسائل سیاسی بلکه موضوع بیشتر عدم درک اعتماد زبانی است که نویسنده به شدت با زبان ویتینشتاین آشنایی داشته که این زبان چگونه می تواند با ارتباطات هم سو شود به نوعی این موضوع اینک در جامعه ما بیشتر به چشم می خورد.

وی در خصوص داستان تشریح کرد: داستان خانواده‌ای است که اعضای آن پس از درگذشت مادر خانواده دچار بیماری روان‌گسیختگی می‌شوند. اعضای این خانواده هر چند به ظاهر صحبت از عشقی عمیق به یکدیگر می‌کنند، اما در درون گرایشی شدید به تنهایی و خلوت دارند، خواهر بزرگ نقش مادر و پرستار را بر عهده داشته و خواهر کوچک ازدواج های نابه سامانی را در زندگی خود تجربه کرده است.

در ادامه علی سلیمانی تهیه کننده این اثر نیز گفت: آقای سعیدی با حضور در نمایش باغ آلبالو به کارگردانی علی فتوحی ،  ایده هایی را در ذهنش شکل گرفت که پس از اتمام نمایش با صحبت هایی که باهم کردیم تصمیم به اجرایی کردن این ایده شدیم .

وی با بیان اینکه متاسفانه در شهر ما به تهیه کننده به عنوان سرمایه گذار می نگرند، ادامه داد: برخلاف این تصور خواستم در کنار کارگردان بوده و از هنر و تئاتر حمایت کرده و همراه شان باشم و نشان دهم که تهیه کننده از این کار سودی  نمی برد.

ثنا پورسعیدی بازیگر نقش ماریا نیز گفت: کاراکتر ماریا دختری است که شرایط نابه‌سامانی دارد و در خانه با کسی ارتباط نداشته و احساس تنهایی می کند، روند انتخاب این نقش نیز با پیشنهاد کارگردان بود که پس از چندی تصمیم به بازی در این نقش گرفتم.

شایان ذکر است نویسنده این اثر فائوستو پاراویدینو از نویسندگان ایتالیایی بوده ، بازیگران این نمایش نیز رضا رجایی، مینا پناهی، سنا پورسعیدی، علی پوریان، مهرداد سعادت،سیامک افسایی، وحید مبصری است.

تهیه کننده این اثر علی سلیمانی ، سرپرستی گروه، پرویز پرتوی، آهنگ ساز، بابک خادمی، طراح نور،  امیر پور حکمت، دستیار نور،  فرهاد عبدی، طراح صحنه و لباس،  هاله زر خور، طراح گریم مینا پناهی و… می باشند.

46

کد خبر 1212119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =