چه کسانی بیشترین بدهی را به بانک مسکن دارند؟

ایرنا نوشت: مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان گفت: روستاییان با وجود اینکه کمترین میزان تسهیلات بانک مسکن را دریافت کرده اند اما بیشترین بدهی را به این بانک دارند.

جلال الدین سلیمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این بانک 20 هزار میلیارد ریال تسیهلات پرداخت کرده است، اظهار داشت: سهم تسهیلات پرداختی به جامعه روستایی از این میزان حدود 10 درصد است.
وی افزود: از کل تسهیلات پرداختی این بانک حدود یک هزار و 400 میلیارد ریال در قالب 21 هزار فقره معوق است که 60 درصد آن مربوط به پرونده های متقاضیان شهری و 40 درصد نیز پرونده های متقاضیان جامعه روستایی است.
سلیمی اضافه کرد: با این وجود نسبت معوق بانکی متقاضیان روستایی در برابر متقاضیان شهری جای تامل دارد بطوریکه از 21 هزار پرونده، 6 هزار و 621 پرونده مربوط به جامعه روستایی و تسهیلات مسکن مهر و غیر مهر است.

 جرایم و سود تسهیلات روستایی بانک مسکن بخشیده می شود
مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان اظهار داشت: دولت در قالب تبصره یک ماده 35 لایحه بودجه سال 95 که اجرای آن امسال ابلاغ شد تمام جرایم و سود تسهیلات روستایی را بخشیده است.
سلیمی گفت: در قالب این طرح متقاضیان پنج هزار و 775 فقره پرونده می توانند در صورتی که کل تسهیلات را به صورت یکجا تا پایان دی سال جاری تسویه کنند از مزایای تبصره یک ماده 35 لایحه بودجه سال 95 و بخشودگی بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینکه در این طرح دولت سود تسهیلات و بانک جریمه آن را پرداخت می کند، افزود: میزان کل بدهی و تسهلات و جریمه پرونده های روستایی این بانک 530 میلیارد ریال است.
سلیمی یادآور شد: همچنین در طرح دیگری با نام چاوش تمامی متقاضیان می توانند با پرداخت تمام بدهی خود از 2 تا 14 درصد تخفیف بهره مند شوند.

 

17231

کد خبر 1212346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =