سیدعباس صالحی: سهم فرهنگ و هنر از بودجه کشور اندک است

ایرنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سهم حوزه فرهنگ و هنر از بودجه کشور در فضایی که طی شده همواره کمتر از ۲.۵ درصد و بسیار اندک بوده است.

سید عباس صالحی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان در پاسخ به پرسشی در مورد شرایط بودجه حوزه فرهنگ افزود: احساس می شود که اعتبارهای حوزه فرهنگ در بودجه کشور تناسب کافی با ظرفیت ها، نوآوری ها و کارکردهای این بخش نداشته است.

وی بیان کرد: فضای بودجه ریزی با آن چیزی که باید در فرهنگ و هنر و بخش های مرتبط با آن رقم بخورد، بسیار تفاوت داشته و انتظار می رود که با توجه به ظرفیت های این حوزه، نظام بودجه ریزی کشور در دولت و مجلس سهم واقعی تری برای این بخش در نظر بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بودجه فرهنگ و هنر استان ها و شهرهای کشور و بخش های مرتبط با این بخش اضافه کرد: رویکرد این وزارتخانه دریافت بودجه توسط استان ها و شهرها متناسب با ظرفیت هایشان می باشد. وی به برگزاری جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان اشاره و اضافه کرد : این شهرستان از ظرفیت های زیادی در زمینه کتاب و کتابخوانی برخوردار است و بر این اساس در سال ۹۷ عنوان پایتختی کتاب ایران را به خود اختصاص داد.
صالحی تصریح کرد : افزون بر ۶۰ نهاد مردمی در برگزاری این رویداد فرهنگی مشارکت دارند که برنامه های وسیعی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان با کمک این نهادها در زمان برگزاری این جشنواره سه روزه عملیاتی خواهد شد.

نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان که در میدان فرهنگ و هنر کمال الملک آغاز شده، با حضور افزون بر ۶۰ نویسنده و تصویرگر تا ۲۵ آذرماه در ۱۰۰ نقطه این شهر به عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران ادامه می یابد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1212438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =