تقوی: بازیکنانم شایسته تقدیر هستند

سرمربی تراکتورسازی به دنبال پیش بردن تیمش است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمد تقوی را می توان پدیده مربی گری در فوتبال ایران دانست. تقوی که با روزمه ای پر بار از انگلیس به ایران آمد تا دستیار یک مربی بزرگ خارجی در تراکتور شود اما آنقدر از خودش شایستگی و توانمندی نشان داد که حالا دیگر خودش به نفر اول نیمکت سرخ پوشان تبریزی بدل شده و دیگر قرار نیست زیر سایه کسی قرار بگیرد.

تراکتورسازی بعد از جان توشاک، دوران بسیار خوبی را آغاز کرده و همچنان به دنبال آن هستند تا با ادامه این روند، درنهایت بتوانند قهرمانی لیگ را از آن خود کنند و تمام این ها به خاطر حضور یک مربی خوب و منطقی به نام محمد تقوی در تراکتورسازی است.

*موفقیت های تراکتورسازی برای هواداران تان جذاب است. چطور به این شرایط رسیدید؟

تراکتور قبل از من هم یک تیم بزرگ و قابل احترام بود. ما با کمک کاپیتان های تیم، بازیکنان و البته هواداران به دنبال آن هستیم که قدم به قدم پیش برویم و از هر بازی، پیروزی می خواهیم. در کنار آن، شخصیت تیم مان هم رشد پیدا کرد و به جایی رسیدیم که بازیکنان توانستند خودشان را پیدا کنند. این نقطه ای که در آن قرار داریم، جایگاه تیم را مشخص می کند؛ اینکه همه می خواهند بهترین عملکردشان را نشان بدهند و پیشرفت شان روز به روز باشد.

*تراکتورسازی را مدعی قهرمانی در این فصل می  دانید؟

حتما همین طور است. ما فقط یک نیمه از فصل را پشت سر گذاشته ایم و تا به حال، اتفاق خاصی رخ نداده است. نه تنها من بلکه مربیان سایر تیم ها به خصوص برانکو نیز از تراکتورسازی به عنوان مدعی قهرمانی نام می برند اما ما کار خودمان را می کنیم و می دانیم نباید وارد چنین حرف ها و پیش بینی هایی شویم. تیمی قهرمان می شود که بازی هایش را با برد پشت سر بگذارد.

*رابطه شما با بازیکنان تان هم عالی پیش می رود. در این مورد توضیح می دهید؟

آنها حرفه ای هستند و می خواهند به تیم شان کمک کنند. بازیکنان تراکتورسازی شایسته تقدیر هستند و می دانند که از فوتبال بازی کردن، چه می خواهند. هر احساس خوبی که پس از پیروزی های پرسپولیس برای هواداران به وجود می آید، به خاطر تلاش بازیکنان است. بله، رابطه مان خوب پیش می رود و همه چیز در حرفه ای ترین سطح ممکن است.

*در فصل نقل و انتقالات چند بازیکن جذب می کنید؟

قبلا فکر می کردم به بازیکنان زیادی نیاز داریم اما حالا این طور فکر نمی کنم. شاید با 3، 4 بازیکن جدید، تیم را آماده لیگ کنیم. شاید بهتر بود بازیکنان خارجی که ما را ترک کردند، دوباره برگردند تا تیم مان کامل شود. اگر نیایند، بازیکنان جدیدی می گیریم اما تیم زیاد نیاز به بازیکن ندارد چون همین هایی که در تیم مان هستند، پتانسیل های فوق العاده ای دارند.

*اما گفته می شود شما دنبال بازیکنان مطرحی هستید؟

من از هیچ فوتبالیست مطرحی نام نبردم و مذاکره ای هم نداشتم. تاکید می کنم وضعیت مان خوب است.

*و بازی با فولاد چطور خواهد بود؟

آنها با وجود تغییرات جدید در کادرفنی شان، تیم پیچیده ای برای ما خواهند بود. نمی دانیم چطور قرار است بازی کنند اما این موضوع چیزی را عوض نمی کند چون ما می خواهیم قدرت مان را با کمک هواداران به فولاد دیکته کنیم. طرفداران تیم، از ما حمایت می کنند و همه بازیکنان را پشتیبانی خواهند کرد.

254 251

کد خبر 1212473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =