آمریکا از عربستان و امارات، پول سنگین مطالبه کرد

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد پول سوخت هواپیماها را از عربستان و امارات متحده عربی می گیرد.

سناتور دموکرات «جک رید» اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا به دنبال دریافت 331 میلیون دلار از امارات و عربستان سعودی بابت سوخت رسانی به هواپیماهای آنها در جریان تجاوز ائتلاف عربی علیه یمن است.

به گزارش  ایرنا به نقل از تارنمای سنای آمریکا، این سناتور ایالت رودآیلند ابراز امیدواری کرد که پنتاگون تمام این مبلغ را از ائتلاف تحت سرکردگی عربستان دریافت کند.
در صفحه شخصی جک رید در تارنمای سنای آمریکا آمده است: آمریکا از مارس 2015 تا یازده نوامبر 2018 خدمات سوخت رسانی به هوایپماهای ائتلاف عربی انجام داده است. با توجه به اشتباهاتی که پنتاگون در محاسبه هزینه ها مرتکب شده است، آمریکا این مبلغ را به طور کامل و دقیق از عربستان و امارات مطالبه نکرده است.


جک رید که یکی از اعضای بلندپایه کمیته نیروهای مسلح سناست ماه مارس 2018 در نامه ای از «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا خواست تا تمام هزینه هایی که برای سوخت رسانی به هواپیماهای امارات و عربستان شده است، مطالبه و وصول شود. پنتاگون ماه نوامبر اعلام کرد: فرماندهی مرکزی آمریکا در پاسخ به نامه شما تمام سوابق را بررسی کرده و متوجه اشتباهاتی در آنها شده است.
جک رید اظهار داشت: این خبر خوبی برای مالیات دهندگان آمریکایی است و لازم است که نظارتی دقیق بر وزارت دفاع اعمال شود. مردم آمریکا نباید وادار شوند که چنین هزینه هایی را متحمل شوند. امیدوارم که وزارت دفاع گام های برای جبران کامل آن بردارد.

این خبر درحالی است که کنگره گام هایی برای پایان حمایت آمریکا از جنگ علیه یمن برداشته است. سنای آمریکا پنجشنبه به وقت محلی دو قطعنامه در مورد عربستان تصویب کرد. در یکی از قطعنامه ها، سناتورها خواهان پایان حمایت نظامی از جنگ ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان علیه یمن شدند. در قطعنامه دیگر، سنای آمریکا «محمدبن سلمان» ولیعهد سعودی را مسئول قتل جمال خاشقچی معرفی کرد.

خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی بود که دوم اکتبر (دهم مهر) هنگامی که برای انجام امور اداری مربوط به ازدواج به کنسولگری عربستان در استانبول رفته بود، در آنجا توسط عوامل سعودی کشته شد.

235252

کد خبر 1212518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =