صادق خرازی: دبیرکل پیشین سازمان ملل معتقد بود ظریف، لیاقت دبیرکلی سازمان ملل را دارد

دیپلماسی ایرانی نوشت: سید محمدصادق خرازی در چهارمین کنگره حزب ندای ایرانیان، ضمن خیر مقدم به مهمانان و وزیر امور خارجه گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد. فشار سیاسی وجود دارد و نقدهای جدی به عملکردهای دولت و دولتمردان وجود دارد. مشکلات مردم و تحریم ظالمانه استکبار و استعمار جهانی و بی‌تدبیری‌ها در مدیریت همگی واقعیت های امروز جامعه ما هستند.

وی با بیان اینکه عدم امنیت برخی کنشگران سیاسی عارضه بزرگ و دردآوری است که سلسله اندام‌های جریان‌های سیاسی را لرزانده است، اظهار داشت: ما انتطارات فراوان و زیادی از دولت و مسئولان داریم اما هرگز حاضر نیستیم روی دیوار کسانی که بر سختی و گرفتاری هشت ساله دوران جمود فکری این کشور را ایجاد کردند را امضا کنیم. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: به رغم همه مشکلات فراوانی که در کشور است آنچه که فرهنگ فریبکاری و پوپولیسم است و دوباره دارد در این کشور ریشه می‌دواند، کنش‌گران سیاسی هوشمندانه تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهند کرد که نتیجه‌اش آن جهود و آن گرفتاری بزرگ و هدر رفتن سرمایه‌های ملی مردم و استعدادهای کشور شود. 

اصلاحات همیشه زنده است
خرازی با بیان اینکه انتظارات ما از دولت و دولتمردان جدی است، تصریح کرد: اصلاحات همیشه زنده است چون که حرف مهم و پیام بزرگی را و گفتمان اصلی را یعنی توسعه سیاسی و اقتصادی و اصلاحات همه‌جانبه برای مردم و انطباق دین و دولت در مبارزه با استعمار را در درون خودش جای داده است.

وی با تاکید بر اینکه همه مردم ایران و دنیای اسلامی و کنشگران سیاسی و بین‌المللی با شخصیت ممتاز و چهره بین‌المللی جواد ظریف آشنایی دارند، بیان کرد: هنگامی که ظریف به دولت معرفی شد، مقاله‌ای نوشتم و گفتم دبیرکل سازمان ملل در جلسه‌ای که من حضور داشتم، گفت اگر ظریف متعلق به ایران نبود ظرفیت این را داشت که دبیرکل سازمان ملل متحد شود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: می‌توانم این را بگویم که دل او بیش از ما خون است. امروز دغدغه‌های او برای کشور کمتر از همه کنشگران سیاسی داخلی نیست اما این روزها با همه مشکلاتی که در صحنه خارجی و بی‌مهری‌هایی که در صحنه داخلی دارد، محکم ایستاده و مستحکم برای کشور و مردم جمهوری اسلامی و برای آرمان شهیدان و کسانی که امروز نیستند اما آرمان‌شان است، تلاش گسترده می‌کند. 


خرازی با بیان اینکه ظریف افتخار مردم ایران است و نام او جزو کسانی است که نامش در تاریخ ایران باقی است، یادآور شد: بارها گفته‌ام که دکتر فاطمی ۱۶ سال وزارت نکرد بلکه یازده ماه وزارت کرد اما همواره در طول تاریخ ایستاده است و نام ظریف هم در روابط بین‌المللی و خارجی و تاریخ روابط بین‌الملل باقی خواهد ماند.

1717

کد خبر 1212658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =