۰ نفر
۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۷
ترزا می دنبال چه تضمینی از اروپاست؟

مهر نوشت ترزا می پس از رای اعتماد مجدد در انگلستان دنبال گرفتن تضمین های بیشتر از اتحادیه اروپا است.

ترزا می نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی اعلام کرد که به تلاش‌ هایش برای ترغیب اتحادیه اروپا در خصوص ارائه تضمین‌ های بیشتر به لندن پیرامون توافق کنونی برگزیت ادامه می‌ دهد.

نخست وزیر انگلیس در این خصوص گفت: این تضمین ها برای متقاعد کردن پارلمان انگلیس به منظور تصویب لایحه خروج از اتحادیه اروپا ضروری است.

نخست وزیر انگلیس در کنفرانس خبری امروز در بروکسل گفت: همچنان کارهای‌ دیگری نیز باقی مانده است که باید انجام شوند؛ اما برای گرفتن تضمین از اتحادیه اروپا پیشرفت‌ هایی حاصل شده و گفتگو برای روشن‌ تر شدن مفاد توافق کنونی ادامه دارد.

ترزا می در ادامه افزود: من مذاکره دشواری با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا داشتم.

این در حالیست که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا ساعاتی پیش در اظهاراتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا آماده روشن‌ تر کردن مفاد توافقنامه کنونی میان انگلیس و اتحادیه اروپا درباره خروج لندن از این اتحادیه موسوم به «برگزیت» است؛ اما مذاکره مجدد در این خصوص را در دستور کار ندارد.

رئیس کمیسیون اروپا در ادامه با درخواست از لندن برای مطرح کردن شفاف تر خواسته‌ هایش، افزود: این کمیسیون اطلاعاتی درباره نحوه آماده شدن اتحادیه اروپا برای خروج لندن بدون هیچ توافقی را ۵ روز دیگر منتشر خواهد کرد.

گفتنی است، آخرین نشست شورای اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی با حمایت همه جانبه سران اتحادیه اروپا از توافقنامه خروج انگلیس از این اتحادیه موسوم به «برگزیت» امروز به کار خود پایان داد.

رهبران اروپایی از ترزا می نخست وزیر انگلیس خواستند تا آنجا که در توان دارد برای تصویب توافق نامه فعلی «برگزیت» تلاش کند تا این توافقنامه بتواند در پارلمان این کشور رأی بیاورد.

یکی از مهم ترین نقاط ضعفی که نمایندگان مخالف پارلمان انگلیس با آخرین توافقنامه «برگزیت» مطرح می کنند عدم شفافیت درباره رابطه تجاری و اقتصادی لندن پس از اجرائی شدن برگزیت با اروپا است.

این درحالیست که «ترزا می» نخست وزیر انگلیس شامگاه چهارشنبه در مراسم اخذ رأی اعتماد از پارلمان این کشور، با کسب آرای موافق ۲۰۰ تن از هم حزبیان خود در حزب محافظه کار- در برابر ۱۱۷ رأی مخالف به طرح برگزیت- توانست در مقام خود به عنوان رهبر حزب محافظه کار انگلیس ابقا شود.

۴۱۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1212668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =