تخلف رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق پیامک اطلاع داده می شود

مدیر مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری کرج با بیان اینکه تخلف رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق پیامک اطلاع داده می شود، گفت: سامانه ارسال پیامک در ین بخش بروز رسانی شده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری کرج، مهدی حاجی جعفری  با اعلام این خبر اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه، تخلفات وسایل حمل و نقل همگانی اعم از تاکسی و اتوبوس در سطح شهر به رانندگان متخلف از طریق پیامک اطلاع داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه این امر در راستای نظارت بیش از پیش بر رفتار رانندگان حمل و نقل همگانی اجریی می شود، افزود: بدین منظور و با حضور نمایندگان سازمان حمل و نقل بار ومسافر در مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج، سامانه ارسال پیامک تخلف ضمن بروز رسانی با عملکردی بهینه فعال شد.

حاجی جعفری در این باره افزود: این سامانه پیش از این با نواقص و محدودیت هایی طراحی شده بود که در حال حاضر با همکاری فاوا ضمن رفع نواقض و چابک سازی آن مواردی نظیر بروز رسانی، قابلیت گزارش گیری از تخلفات و آنالیزنیز به آن اضافه شده است.

وی در توضیح عملکرد این سامانه گفت: اوپراتور سازمان حمل ونقل بار و مسافر از طریق دوربین و تجهیزات سطح شهر نسبت به ثبت تخلف رانندگان تاکسی واتوبوس از قبیل پارک دوبل و تجمع در ایستگاه ها اقدام کرده و با تعریف پلاک و شماره همراه تمامی رانندگان در سیستم ضمن ارسال پیامک ارشادی و اعمال جریمه از طریق پلیس راهور نسبت به ثبت این تخلف در سوابق راننده خاطی اقدام می کند.

مدیر مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری کرج همچنین از آنالیز این اطلاعات در واحد مربوطه برای برنامه ریزی جهت آموزش های مورد نیاز رانندگان در مراحل بعدی خبر داد.

وی گفت: در مرحله نخست سعی شده پیامک های تخلف رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در این سامانه بیشتر جنبه ارشادی داشته و در صورت ایجاد  زیرسخت ها، جرایم رانندگی نیز برای راننده متخلف با همکاری پلیس راهور در نظر گرفته شود.

حاجی جعفری بکار گیری رفتارهای سلبی و ارشادی را یکی از مهم ترین ابزارهای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی عنوان کرد.

۴۶

کد خبر 1212836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =