ناصر محمدخانی: طارمی به درد پرسپولیس می‌خورد اما احمدزاده نه

مهاجم سال های دور پرسپولیس به آینده این تیم خوش‌بین است.

امیر محمد سلیمانی: هیچکس انتظار نداشت قهرمان لیگ هفدهم با وجود هزاران محدودیت و سختی در لیگ هجدهم به درخشش خود ادامه دهد. پرسپولیسی ها در حالی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند که همزمان در جام حذفی و لیگ برتر هم حضور داشتند و مصدوم های بی پایان در کنار محرومیت نقل و انتقالاتی باعث شد تا برانکو برای فصل جاری به جوانانش متوسل شود. از مسابقه دادن در فیفا دی گرفته تا بازی دادن به جوانان؛ راهکار های برانکو هر طور که بود پرسپولیس را به ادامه وا می داشت. اما این ادامه دادن، ارزشمند تر از همیشه بود. پرسپولیسی ها در پایان نیم فصل اول با امتیازاتی برابر با پدیده صدرنشین تنها به لطف تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار گرفته اند و در جام حذفی هم شانس قهرمانی دارند. شاگردان برانکو بزودی در لیگ قهرمانان آسیا هم به میدان خواهند رفت تا سه جام در تیررس برانکو باشد.  درباره پرسپولیس، تیم ملی و نقل و انتقالات زمستانی گفت‌وگو کرده ایم.

*پرسپولیس در نیم فصل اول به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد، در لیگ رقابت کرد و در جام حذفی ماند. با لشکری از مصدومین در کنار محرومیت از نقل و انتقالات، چنین اتفاقی چگونه رخ داده است؟

بچه ها عالی کار کردند. برانکو با این نفرات نیم فصل را بدون باخت تمام کرد، این دستاورد بسیار سختی است. تیمی که می خواهد قهرمان لیگ باشد نیازمند به یک نیمکت قدرتمند است. متاسفانه پرسپولیس نیمکت ضعیفی داشت. بازیکن ها باشگاه را ترک کردند و باشگاه هم که نمی توانست بازیکن جدید جذب کند به سراغ جوانان رفت. من به جوانان هم اعتقاد دارم و فکر می کنم حضور آنان در پرسپولیس ضروری است چرا که سرشار از انگیزه هستند اما به هر حال ما به مهره های با تجربه تر هم نیاز داریم. در شرایط سخت، بازیکنانی که تجربه داشته باشند به چشم می آیند و پرسپولیس متاسفانه با کمبود مهره های ایده آل مواجه بود. با وجود همه این سختی ها پرسپولیس باز هم بدون شکست نیم فصل را تمام کرد. بازی با سپاهان نشان می دهد پرسپولیس نیم فصل را در جایگاه دومی تمام خواهد کرد یا سوم خواهد شد. این رتبه در شرایطی به دست می آید که باشگاه از نقل و انتقالات محروم بود، مصدوم های زیادی داشت و حتی بعضی بازیکن ها هم برخی بازی ها را به دلیل محرومیت از دست می دادند.

*آیا این روند در نیم فصل دوم هم ادامه دار خواهد بود؟ نقش پنجره نقل و انتقالاتی در این مسیر چیست؟

با جذب بازیکنانی که پرسپولیس با آن ها قرارداد بسته است، شرایط بسیار بهتر خواهد شد. پرسپولیس با چهار بازیکن خوب قرارداد بسته است و در زمستان اگر چند یار دیگر هم جذب کند، یک تیم به باشگاه اضافه می شود. بازیکنان جدید و با انگیزه ای که در پیراهن پرسپولیس می جنگند  تا نتایج بهتری کسب کنند. نباید فراموش کنیم که مصدومیت های پرسپولیس در خط دفاعی بیشتر است. در عین حال با کمبود بازیکن در خط دفاعی هم مواجه هستیم. نتیجه آن شده که برانکو از بازیکنانی که پست تخصصی آن ها دفاع نیست در نزدیکی دروازه استفاده می کند. سیامک نعمتی اصلا مدافع نیست اما به دلیل محدودیت های تیم از او در دفاع راست استفاده می شود. اگر او در پست اصلی اش بازی کند به فاز هجومی تیم کمک می کند اما این اتفاق نیازمند به جذب مدافعان باکیفیت است.

*به محدودیت های تیم اشاره کردید. پرسپولیس در اندیشه جبران است و به سراغ بازیکنان سابقش هم رفته است. فکر می کنید فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی به پرسپولیس باز می گردند؟

من فکر نمی‌کنم این اتفاق رخ دهد. فرشاد احمدزاده اگر نگران تیم بود در آن برهه حساس و شرایط سخت که پرسپولیس به حضور او نیاز داشت تیم را رها کرد و رفت تا در لهستان نیمکت نشین باشد. الان فرشاد احمدزاده به درد پرسپولیس نمی خورد. در پست احمدزاده بازیکنان زیادی در ترکیب داریم که عملکرد قابل قبولی هم دارند.

مهدی طارمی قراردادش در پایان سال با الغرافه تمام می شود. اما قطری ها از شرایطش رضایتی ندارند. برانکو هم گفته ده روز فرصت می خواهم تا شرایط طارمی را بررسی کنم. به نظرم بازگشت مهدی در خط حمله مفید خواهد بود. او دونده و جنگجو است و می تواند در خط حمله پرسپولیس تاثیرگذار باشد. در پست طارمی به بازیکن نیاز داریم اما جانشین های احمدزاده جایی برای بازگشتن او باقی نگذاشته اند. به نظرم طارمی بیشتر به درد پرسپولیس خواهد خورد.

*درباره عملکرد تیم ملی در جام ملت ها چه فکری می کنید؟ آیا می توانیم دوباره قهرمان بشویم؟

این تیم ملی امیدوارکننده است. این بازیکنان چندین سال است با هم تمرین می کنند و شناخت قابل قبولی از یکدیگر دارند. ما بیش از چهل سال است که در آرزوی قهرمانی در آسیا راهی جام ملت های آسیا می شویم اما هر بار نتیجه مطلوب را نمی گیریم. اما من امیدوارم با این ترکیب نتیجه بگیریم. این تیم یک جام جهانی را گذرانده است و هماهنگ تر از همیشه راهی امارات خواهد شد. تیمی که می خواهد قهرمان باشد فرقی نمی کند دوم شود یا اول. باید تا آخرین لحظه بجنگد تا به فینال و قهرمانی دست پیدا کند. از حالا درباره صعود نکردن ایران از مرحله گروهی صحبت می کنیم و انتظار داریم این تیم نتیجه بگیرد؟ این تیم تجربه قابل قبولی دارد اما کار هم سخت خواهد بود. ما همیشه در مراحل حذفی به مشکل خورده ایم که امیدوارم این دوره حاصل درس عبرت های دوره های اخیر را پیاده کنیم.

*به نظر شما تصمیم سید جلال حسینی به عنوان یکی از ستون های اصلی پرسپولیس برای خداحافظی از تیم ملی درست بود؟

سید سال ها در تیم ملی ما بازی کرده است و در بازی های مهمی برای ایران درخشیده است. او همیشه بهترین نمایشش را در تیم ملی ایران به دست آورده است و با جان و دل زحمت کشیده است. اما شرایط به گونه ای پیش رفت که او در نهایت از تیم ملی خداحافظی کرد. به نظرم تصمیم سید جلال درست بود. او می خواهد تمرکزش را روی پرسپولیس بگذارد. آن هم در این روز ها که به عنوان یک رهبر در پرسپولیس است. خداحافظی سید جلال از تیم ملی هم به او کمک می کند تا بیشتر در خدمت پرسپولیس باشد و هم در تیم ملی فرصت بیشتری در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت. تصمیم او کاملا درست و قابل احترام است.

*اخیرا در شبکه های اجتماعی حواشی زیادی برای شما درست شده...

آن ها تلاش می کنند مرا درگیر حاشیه ها کنند اما من درگیر حاشیه ها نمی شوم. آن ها را به خدا واگذار کرده ام. 

255 43

کد خبر 1212879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =