اتهام سنگین به کمپانی اینترنتی کلودفلر

کلودفلر/Cloudflare محل امن وب‌سایت‌های طالبان و ... است. این کمپانی آمریکایی متهم است به 7 سازمان که از نظر آمریکا تروریستی است، پشتیبانی فنی- اینترنتی می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین، کار اصلی این کمپانی مستقر در کالیفرنیا حمایت از امنیت وب‌سایت‌ها، ممانعت از حملات DDOS و حمایت از نام دامنه‌های اینترنتی است که به گفته کارشناسان به وب‌سایت‌های طالبان، الشباب، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، القدس، حزب پ ک ک ، شهدای الاقصی و حماس پشتیبانی فنی علیه هرگونه هک می‌دهد. {لینک}

در سال 2013 جیمز کوک روزنامه‌نگار ایندیپندنت فاش کرد سایت‌های القاعده توسط کلودفلر پشتیبانی فنی شده تا هک نشوند اما «ماتئو پرینس»، مؤسس و مدیر اجرایی کلودفلر گفت وب‌سایت بمب نیست.

در سال 2015 نیز این کمپانی آمریکایی از سوی هکرهای انانیموس متهم به حمایت از وب‌سایت‌های داعش شد و «ماتئو پرینس» ضمن رد این اتهام گفت نباید حرف‌های بچه 15 ساله‌هایی که پشت ماسک Guy Fawkes پنهان می‌شوند را باور کرد.

اما اخیرا کلودفلر سایت نئونازی‌های Daily Stormer را از روی دیتابیس خود حذف کرد تا دسته راستی‌ها را علیه خود بشوراند. حالا چنین افرادی با فاش ساختن حمایت کلودفلر از سایت‌های تروریستی خواستار حذف حمایت کمپانی آمریکایی شده‌اند.

5656

کد خبر 1213051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =