آغاز عملیات ساخت ۳ بیمارستان در سیستان و بلوچستان به‌زودی

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بزودی عملیات ساخت سه بیمارستان‌٥٤٠ تختخوابی با اعتبار حدود چهار هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و دولتی در این استان آغاز می شود.

‌به گزارش  خبرآنلاین و به نقل از استانداری سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی در نشست بررسی علل جذب و جذب نشدن اوراق بند«ز»(اسناد خزانه) اظهار کرد: ساخت این سه بیمارستان در سیستان و بلوچستان سبب ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی این استان می شود.

وی بیان کرد: دستگاههایی که بیشترین میزان اسناد خزانه را جذب کرده باشند اعتبارات بیشتری به آنان تعلق می گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ١٥ دیماه آخرین مهلت استفاده از اسناد خزانه توسط دستگاههای دولتی است بنابراین ضرورت دارد مدیران، اسناد خزانه بیشتری را تا موعد مقرر جذب کنند.

وی تصریح کرد: دستگاههایی که بتوانند اسناد خزانه بیشتری جذب کنند مورد تشویق قرار خواهند گرفت‌.

موهبتی اظهار داشت: مدیران دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان تمام تلاش خودشان را انجام دهند تا بتوانند اسناد خزانه را به طور صددرصد جذب کنند تا این اعتبارات از استان برگشت نکند.

وی بیان کرد: مدیران برای جذب اسناد خزانه معطل ذی حساب آن اداره یا سازمان نباشند بلکه خودشان دست به کار شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ٨٥ درصد اعتبارات این استان ملی است و از این ظرفیت باید نهایت استفاده را در جذب اعتبارات بیشتر برد.

وی بیان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان در جذب اسناد خزانه نباید در دقایق ٩٠ به تکاپو بیفتند بلکه از مدت ها قبل برای جذب این اعتبارات برنامه ریزی کنند.

موهبتی با اشاره به لزوم هم افزایی در میان دستگاههای مختلف اجرایی سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه‌هایی که می توانند به صورت مشترک کاری را انجام دهند مورد حمایت قرار خواهند گرفت‌.

وی تصریح کرد: دستگاههایی که کارهای مشترکی را انجام می دهند هماهنگی و هم افزایی در میان آنان بسیار حائز اهمیت است‌.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز بر تلاش مسئولین برای جذب اوراق اسناد خزانه تاکید کرد.

مالکی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گزارشی از وضعیت بودجه استان ارائه کرد.

مالکی همچنین در این جلسه میزان جذب اعتبارات اسناد خزانه توسط دستگاه های اجرایی استان را گزارش داد و از مسئولان خواست تا زمینه جذب اسناد خزانه را فراهم کنند.

وی ۱۵ دی ماه را  آخرین مهلت استفاده از اسناد خزانه است که ضرورت دارد مسئولان به این امر توجه ویژه ای داشته باشند تا اسناد خزانه بیشتری را جذب کنند.

در این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی گزارشی از وضعیت جذب اعتبارات دستگاه‌های زیرمجموعه خود و مشکلات موجود در رابطه با جذب اسناد را ارائه کردند.

46

کد خبر 1213190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =