برف و باران چهارمحال‌وبختیاری را فرا می‌گیرد

ایرنا نوشت : معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود یک سامانه بارشی از بعدازظهر روز دوشنبه به استان، بارش برف و باران مناطق مختلف استان به ویژه مناطق غربی را فرا می گیرد.

مهرداد قطره سامانی  افزود: این سامانه بارشی تا روز سه شنبه هفته جاری در استان فعال خواهد بود و پس از آن تا روز پنجشنبه جو پایداری در استان حاکم می شود.

وی ادامه داد: همچنین برای روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری نیز وقوع بارش ناچیز برف و باران پیش بینی می شود که در بیشتر نقاط استان به صورت برف پراکنده ظاهر می شود.

قطره سامانی در ادامه از افزایش یک تا ۲ درجه ای دما برای روزهای آینده خبر داد و گفت: صبح امروز شهرکرد با دمای ۱۰ درجه زیرصفر سردترین نقطه کشور و استان گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین وزنی بارش های سال زراعی (یکم مهر تا ۲۶ آذر) استان را ۲۰۵ میلیمتر اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۳۰ درصد افزایش داشته است.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش ها در این استان طی یک دهه اخیر استانهای اصفهان، خوزستان و یزد را با چالش مواجه کرده است.

۴۶

کد خبر 1213199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =