ابلاغ مصوبات مرتبط با تسهیل احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری

رییس شورای اسلامی شهرکردگفت: شورای اسلامی شهرکرد مصوبات لازم برای همکاری شهرداری در راستای تسهیل امور مرتبط با احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری را ابلاغ کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان ، «حیدر علی‌پور» رییس شورای اسلامی شهرکرد، در جلسه علنی شورای اسلامی شهرکرد اظهار داشت: تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز برای احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری از سوی مدیریت شهری شهرکرد تامین شده است.

وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهرکرد مصوبات لازم برای همکاری شهرداری در راستای تسهیل امور مرتبط با احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری را ابلاغ کرده است.

ضرورت بهره‌گیری از اعتبارات ملی برای ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری

«نورالله غلامیان» شهردار شهرکرد نیز در این جلسه گفت: شهرداری شهرکرد برابر اعتبارات دولتی برای محوطه‌سازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان هزینه می‌کند.

وی یادآور شد: بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و اعتبارات ملی برای تسریع در روند اجرایی، تکمیل و بهره‌برداری کامل از باغ موزه دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری ضروری است.

بهره‌برداری بخشی از مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در دهه فجر امسال

همچنین در این جلسه، «منوچهر ذوالفقاری» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: این طرح ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان که از سال ۸۹ آغاز شده است با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع در پنج هکتار در حال احداث است.

وی تصریح کرد: این مرکز ۲۰ هزار مترمربع فضای سبز شهری و ۱۶ هزار مترمربع فضای سبز عملیاتی دارد و ترکیبی از موزه دفاع مقدس، فرهنگسرا و یادمان است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بخش‌های اصلی این طرح شامل گنجینه دفاع مقدس، دروازه قرآن، محور عروج، محور آب، محل نمایش ادوات نظامی و دیدارهای نمایشی مورد استفاده در جنگ‌های کوهستانی، میدان موانع، خط الرأس و سنگرهای دیده بانی، پل اروند، پل ورودی و سیاه چادرها، المان‌های نصب تصاویر شهدا و یادمان‌های سرداران و فرماندهان شهید و دسترسی‌های سواره است.

ذوالفقاری تاکید کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، فاز نخست مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری شامل بخشی از محوطه و سالن آمفی‌تئاتر تا دهه فجر سال جاری بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: کارگروهی متشکل از برخی اساتید دانشگاهی، مسئولان، هنرمندان و رزمندگان دوران جنگ تحمیلی در چهارمحال و بختیاری برای تولید محتوای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان فعال شده است.

46

کد خبر 1213574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =