امام جمعه موقت تهران: استانداران تقریباً اختیاری ندارند/ ابزار اخلاق است که کشور را اداره می‌کند

تسنیم نوشت: امام جمعه موقت تهران گفت: استانداران تقریباً اختیاری ندارند چرا که اگر مسئولیتی داشتند با تحول در کشور روبه‌رو می‌شدیم بنابراین تربیت انسان‌ها و عمران و آبادانی از دیگر مسائل مورد توجه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد عصر امروز در جلسه تکریم و معارفه استاندار تهران با بیان اینکه ترافیک و آلایندگی هوا مهم‌ترین معضل در تهران است اظهار داشت: توجه به قطارهای شهری در حومه تهران به عنوان عامل جدی در کاهش آلایندگی هوا امری قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: استفاده از قطارهای شهری به سبب جلوگیری از ورود 300 هزار خودرو به تهران گامی اساسی برای رفع آلایندگی هوای پایتخت است اما باید نگاه ویژه‌ای به بحث کمربند آب تهران و رینگ آب شرب تهران نیز وجود داشته باشد که با هزینه سنگین سال‌ها پیش طراحی شده است.

امام جمعه موقت تهران افزود: مسئله آب تهران و مشکلات تعاونی‌های تهران نیز باید مورد توجه جدی قرار گرفت که البته مشکلات 30 تعاونی مسکن در دوره آقای مقیمی برطرف شد و در کنار این موارد موضوع زلزله و مقاوم‌سازی تهران نیز از دیگر مسائل اساسی است که باید در دستور کار همه مدیران کشور قرار گیرد.

ابوترابی‌فرد سپس با اشاره به چهار وظیفه مالک اشتر که امروز باید سرلوحه مدیران در کشور قرار گیرد تصریح کرد: درآمدزایی، جمع‌آوری مالیات و خراج از جمله موضوعات مهمی است که در جمهوری اسلامی مورد غفلت بوده و درآمدهای مالیاتی کشور کمتر از 3 درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌دهد این در حالی است که برخی کشورها تا 7 درصد مالیات دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه گره خوردن موضوعات نفتی به درآمد کشور سبب تخریب اقتصاد، مدیریت و دیانت ما شده است افزود: استانداران تقریباً اختیاری ندارند که اگر مسئولیتی داشتند با تحول در کشور روبه‌رو می‌شدیم بنابراین تربیت انسان‌ها و عمران و آبادانی از دیگر مسائل مورد توجه است.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: دولت باید تصمیماتی را برای افزایش اختیار استانداران متناسب با وظایف آن‌ها اتخاذ کند تا ضمن کاهش هزینه‌های اداره کشور، مسائل و مشکلات نیز با اجماع برطرف شود که بدون اجماع هیچ مشکلی میسر نمی‌شود و این امر جز با کنار گذاشتن سلایق، هوا و هوس‌ها به دست نمی‌آید که اگر دولت نیمی از وقتی را که برای اجماع‌سازی با جامعه جهانی گذاشته بود برای اجماع‌سازی داخلی به کار می‌گرفت برجام  پیش می‌رفت.

ابوترابی‌فرد در پایان با اشاره به لزوم همکاری با نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: در کشور با تخلفات برخورد می‌شود اما متأسفانه ابزارهای قوی برای این برخورد وجود ندارد و این ابزار اخلاق است که کشور را اداره می‌کند که هرچند امری پسندیده اما باید با تخلفات محکم‌تر برخورد شود تا متخلف احساس امنیت نکند که این امر حاصل جز با تقویت نیروی انتظامی و قوه قضائیه ممکن نمی‌شود.

2929

کد خبر 1213690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =